Úspěšný film Jana Hřebejka plný tragikomických příběhů a osudových setkání, přátelství, smíření i odpuštění... Komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje – zní v podtitulu úspěšného snímku renomovaného dua HřebejkJarchovský. Každý se někdy někam před něčím snaží uprchnout a právě tento film je působivým osobním průvodcem ve světě uprchlíků v nás i kolem nás, zažívajících nejen své každodenní starosti, ale obávajících se někdy víc sami sebe, než okolního světa. Ve skvělých hereckých výkonech vede film diváka přes nejednu humornou situaci k hlubšímu zamyšlení nad vkladem každého z nás do tohoto světa... (Česká televize)

Arcipes

Jeden z nelepších Hřebejků. O malosti a čecháčkovství. Herecký koncert především Emílie Vašáryové, která svou roli zvládla s grácií a citem nevídaným. 4/5 ()

Machtann

Jeden z nejvíce podceňovaných českých filmů. Skvělé herecké výkony, úžasná práce s vývojem postav, nesmrtelné hlášky. Zaslouží mnohem lepší hodnocení, než jaké tu má. ()

donnovann

Mě se filmek Horem Pádem líbil moc. Jiří Macháček jako vždy geniální a Pavel Liška - tenhle člověk kde se objeví tak z něj nemůžu :). Našel bych zde hodně vtipných scének ale závěr na diváka nepůsobí moc pozitivně což se mi líbilo a proto zvedám hodnocení. ()

brzozin

Taková česká multikulti agitka o hodných menšinách a zlých fašounech. Jediný, kdo tuhle tragédii zachraňuje, je Macháček, který jediný působí uvěřitelně. ()

Pitryx

Chvílemi se na to koukat dalo, ale jinak mně to nějak zvlášť nenadchlo. Herci se sice snažili, dokonce byli skvělí, ale v ději to chtělo nějaký náboj. Něco, co by tomu dodalo v jistých pasážích "švunk". Protože byly zdlouhavé. 2012072110227/10736//////////// Škoda těch zbytečně dlouhých, hluchonudných pasáží. Ale jinak dobré, dá se na to dívat. Souhlas s mým předchozím komentem. ()

Boudyy

Mám za to, že Horem Pádem je co se týče herecké stránky ("chuligán" Macháček, lapka Liška, ujetá "matka" Nataša Burger a o paní Vašáryové nebo panu Třískovi snad nelze pochybovat) vysoce nadprůměrným filmem, taktéž po režijní stránce. Problémem je scénář nebo asi špatná dramaturgie. Scény zde ve filmu obsažené, ať už se snaží točit o čemkoliv, jsou kvalitně vypointované i zahrané. Ale nedávají nějaký moc souvislý děj, spíše scény ze života a gagy našroubované na sebe. Je to asi tím, že scénárista si vzal do parády přehršel témat, která se v této stopáži nedají stihnout a také je zde mnoho dějových linií, přičemž každá se snaží být tou hlavní a všechny mají stejný prostor. Nejsou zde tedy téměř žádné vedlejší postavy, dle scénáře má každá postava hlavní slovo a určuje, co dál s filmem. To je snad má jediná výtka. Dále velmi zajímavý soundtrack. Celkově jsem spokojen. ()

Berry0153

Herecky velmi nevyrovnaný film. Zatímco většina mužského osazenstva exceluje, ženy jsou naopak velmi nepřesvědčivé a neuvěřitelne přehrávají - jako kdyby je režisér neuměl správně nasměrovat. Příběh je vcelku zajímavý, jen vzhledem k tématu, chyběla nějaká hlubší přesahová myšlenka nebo větší deprese z toho, že nic nelze změnit. Jako tomu bylo například v brilantním snímku Requiem za sen. 60% ()

majky19

Již jsem to jednou uvedl. ale rád to zopakuji. Tento snímek považuji za jeden z nejlepších, které na počátku nového tisíciletí na české filmové scéně vznikly. Mezi ty další patří pochopitelně snímky Davida Ondříčka "Samotáři" a "Jedna ruka netleská". Film "Horem pádem" mě opravdu velmi zaujal, protože opět jsou v něm k vidění výborné herecké výkony, řada komických, či místy dokonce tragikomických situací a především výborné hlášky a gagy, která snad ani netřeba připomínat. Mě osobně zaujaly zejména výstupy Pavla Lišky s Markem Danielem, které podle mého názoru patřily vůbec k tomu nejlepšímu, co film nabídl, ale to je jen můj osobní pohled. Zejména potom scéna z prostředí policejní stanice je jedním slovem famózní a myslím si, že svou aktuálností velmi trefně a přesně vystihla stav nejen dnešní společnosti. ()

Gamekeeper77

Dost zábavné, stejně tak i hořké. Úžasná paní Vášáryová stejně jako Jirka Macháček posouvají už tak skvělý film ještě o kus dál. 80%. ()

Tominni

Sparta Praha, olé! Zajímavý film Jana Hřebejka se sondou do našeho prostředí, o toleranci a xenofobii. Někdy s úsměvem, někdy s lehkým mrazením v zádech, ale tak to u nás asi vypadá. Když se k tomu přidá skvělá postavička Jiřího Duška v roli kápa sparťanského kotle (!!!), pak lze film doporučit, na české poměry určitě nadprůměr, přestože celkové hodnocení filmu tomu až tak neodpovídá. ()

Hemlock

Černá komedie tak trochu ze života... Hlavně bych vyzdvihl celkem přesné znázornění prázdných kebulí jejichž život se točí jen kolem kopané - dávám čtyři uhlíky a solidních 70%. ()

ostravak30

Tato tragikomedie v podstatě otevřela bránu k do té doby trochu tabuizovanému tématu a zároveň předurčila ráz toho, jaké téma bude nejen Čechy, ale i Evropany v počínajícím jednadvacátém století zajímat. Samozřejmě se jedná hlavně o téma uprchlíků, emigrantů, rasismus a xenofobie obecně. Film je možné vidět v několika rovinách. Dva sparťanští fanoušci jako rasisté. Žena, která pomáhá uprchlíkům, ale zároveň jí při domnělé krádeži peněženky prasknou nervy a řekne naplno to, co v sobě nejspíš dlouhá léta dusila. A také český emigrant, který dává sežrat svému otci, a zároveň jemu dávána k sežrání vina opuštění matky. Jsou to příběhy nešťastných lidí, které jsou docela zajímavě rozehrány, ale nedochází k příliš velkému pokládání rozporuplných otázek nebo většímu konverzačnímu souboji právě na ožehavá témata. Ani jednotlivé příběhy nejsou příliš silné, takže si divák odnese spíše jen ty humornější věci, o které se starali hlavně Jiří Macháček a Jaroslav Dušek. A pak též Jan Budař a myslím Zdeněk Suchý. Ani zapojení Vaška Havlů a uprchlého zajatce z Asie větší vážnosti tématu nepřispěje. Stejně jako příběh Petra Formana, který nejprve slibuje, že se ve vlasti zdrží déle, aby se vzápětí objevil zpět v Austrálii a tím pádem chybí na operaci otce, tudíž vztah s otcem nemá dořešen. Za mě Horem pádem není špatný film ve své první polovině, kdy se témata a příběhy otvírají, ale bohužel snímek působí jako takový nedodělek. ()

PAVLIS

Na přelomu století byly v módě filmy, ve kterých se náhodně prolnuly osudy několika postav a vše často směřovalo k osudovému vyvrcholení. Toto je další z řady, podobný Crash, kterému se ale velké množství nakousnutých témat nedaří ukočírovat do nějakého smysluplného celku či silného závěru. A komedie to s výjimkou podávání vězeňského čaje není. Jeden má spíš depresivní pocit, že Česko roku 2004 bylo plné zlodějů, nácků a nešťastných lidí. ()

moore

Horem pádem je velmi pravdivý film, jenže ne všichni si to chtějí připustit. Chce to jen se oprostit od černobílého a dogmatického pohledu na společnost. Pro mě určitě lepší než Pupendo. ()

JohnKEANE

Také originálne prekombinované!Ale chvílami mi to došlo trochu trápne a nudné.Macháček ma vo svojej úlohe vôbec nepresvedčil.Rozpačitý som bol aj z úlohy Milky Vašáryovej a Petr Forman v úlohe jej syna sa sem nehodí už vôbec.Pripadal mi chvílami taký nudný a nezaujímavý až je škoda že tu aj vôbec hrá!Ale štve ma na tomto filme najviac to,že také skvelé postavy aké si struhli moji oblúbenci Jarda Dušek či Pavel Liška tu dostávajú k svojím výstupom žalostne málo priestoru!A to je podla mna najvetčí nedostatok tohto inak slušného filmu. ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)

25.09.2017

Nesnáze s kráskou

Nesnáze s kráskou

03.07.2006

Barrandovský dřevěný ateliér č.4, kde loni na podzim začal natáčet režisér Hřebejk svou Horem pádem, ale je méně opřena o témata sociální a politická, je víc o intimní sféře postav,\" přiblížil za… (více)

Český lev je za námi

Český lev je za námi