Každý má pro něco vlohy. Pohled do zákulisí kalifornského pornoprůmyslu 70. let v americkém filmu... Režisér Paul Thomas Anderson (nar. 1970) patří k nejzajímavějším tvůrcům současného amerického filmu. Rázem na sebe upozornil svým druhým celovečerním filmem Hříšné noci (1997), v němž zobrazil zákulisí filmového pornoprůmyslu v 70. letech, jehož centrem bylo kalifornské San Fernando Valley. Hrdinou příběhu, inspirovaného skutečnou postavou pornoherce Johna Holmese, je mladík Eddie Adams, který se díky mimořádným fyzickým předpokladům stává oblíbenou hvězdou pornografických filmů pod uměleckým jménem Dirk Diggler. Jako chráněnec režiséra Jacka Hornera (Burt Reynolds) a jeho milenky a hlavní představitelky Amber (Julianne Mooreová) stoupá na žebříčku popularity až k závratným výšinám, aby se díky nezřízenému životu s drogami a alkoholem stejně rychle zase propadl na dno... Anderson pojednává choulostivé téma s překvapivou filmařskou vyzrálostí i porozuměním pro své postavy, pro něž sex už nepředstavuje téměř žádné vzrušení, ale jen tvrdou práci. Jeho pohled na „zlaté období" pornoprůmyslu, kdy se ještě natáčelo na 35mm materiál (video se teprve začínalo prosazovat) a nejproslulejší díla žánru, jako např. Hluboké hrdlo, se promítala v legitimních kinech, je zbaven nánosu zbytečné nostalgie a zachovává si humorný nadhled. Z mnoha ocenění, jež snímek získal, připomínáme oscarové nominace za Andersonův původní scénář a za vedlejší herecké výkony Burta Reynoldse a Julianne Mooreové, kteří ještě obdrželi ceny Národní společnosti filmových kritiků a Asociace losangeleských filmových kritiků. (Česká televize)

neoBlast

[Druhé zhlédnutí, blu-ray] Naprosto bravurní kus filmařiny, kde je mi záhadou, jaktože PTAmu uteklo napoprvé celých pět hvězd ode mě. Marky Mark v jedné ze svých prvních rolí předvádí velmi suverénní herecký výkon, což je ale hlavně zásluhou PT Andersona. Jak jeho režie, tak i vlastní scénář úžasně pohání tuto fresku trefně zasazenou do 70./80. let, on vytváří scény kde si mohou povídat jakékoliv jeho postavy a napětí/zábava/radost plně tryská na diváka. Anderson mě zatím nikdy nezklamal (je krátce před premiérou Mastera) a je imho jednoznačně NEJVÝRAZNĚJŠÍM režisérem své generace. 90 % ()

rockwoman

"Mám dojem že pod těma džínama je něco co jen čeká spatřit světlo světa." .....Taťka Burt Reynolds vyhodnotil situaci a Marky Mark se stal velkou jasnou zářící akční hvězdou. To co tady neuniklo mému zraku nebyl Dirkův pohlavní vydělávač ale jeho sympatický pokojík polepený plakátama božskýho Bruce a Al Pacina. Jinak bylo docela zábavný sledovat tuhle šílenou "family". Porno je vlastně jedna velká sranda když ho točí taťka Jack,mamá Amber,Malej Bill,Velkej Dirk a jeho akční kámoš Reed. Nejzábavnější dvojka "profíků" přes porno,akci a muziku jsou tady Mark Wahlberg & John C. Reilly :-) ()

hanagi

Práce v pornoprůmyslu holt není procházka růžovým sadem. Počáteční nadšení vystřídá rutina a únava materiálu. Společenská prestiž je v háji! A na vaše místo se už tlačí noví, neokoukaní a dychtiví adepti. Ani zpočátku idylické vztahy mezi tou jednou velkou pornorodinou nevydrží věčně - žárlivost, závist, drogy, problémy se zákonem. Ach jo, taková dřina a snaha povznést tento žánr až na uměleckou úroveň!? Ale konec dobrý - všechno dobré! ()

Pavlínka9

Skvělé obsazení, kdy jsem jen čekala kdo další se tam objeví a bylo to lepší a lepší :) :) Pornoprůmysl - dost ožehavé téma, které společnost často moc dobře nepřijímá :D Ale Anderson se toho ujal skvěle a ač to všechno bral s nadsázkou a příjemným humorem - tenhle film je bomba a skvělý průlom pro plno lidí. Je tu skvělý začátek a pozvolný pád, který jsem čekala mnohem dříve (tím lépe pro hlavní hvězdu) a hlavně se posledních cca 30minut změní v dost šílený masakr. A to u všech postav. Takový spád jsem nečekala a spadá to do dost silné deprese...Ale budiž. Závěrečná scéna s monologem u zrcadla s "hlavní hvězdou filmu" je skvělým zakončením a celý film je plný výborné dobové hudby :) ()

JohnSmith

O rychlé cestě vzhůru,rychlejší cestě zpátky na dno a opětovný návrat do výšin. Anderson natočil fakt zajímavý dílko a myslím,že nikdo jinej nenatočil film o pornoprůmyslu. Není žádným překvapením, že dámy a pání ve vedlejších rolích jsou naprosto skvělí a že to je spousta zvučných jmen (Cheadle,Hoffman,Macy,Graham,Reily). Ovšem hlavní trojlístek je fakt něco.Julianne je fakt výborná, zvlášť když je sjetá po koksu, překvapil mě i Reynolds, kdo mě ale fakt velmi příjemně překvapil byl Wahlberg. Jedna z jeho prvních velkých rolí a hned v ní září.Je vidět,že hrát umí,jen mít nad sebou dobrého režiséra a kvalitní scénář. ()

shantim

A to jako Wahlberg má fakt .... ? :-) Opravdu velmi zábavný film, ve kterém se mi líbil dokonce i Burt Reynolds, který mi jinak není vůbec sympatický. Heather Graham nezklamala a byla krásná a sladká jako vždy. A navíc i ukázala kozy! ()

Mishqo

70. a 80. roky...sex, drogy a disco...pornografia v plnom rozkvete...šialené a úžasné zároveň...veľmi vtipné pojatie vtedajšej doby...plejáda hercov nesklamala...scenár tiež ne jedničku...no proste je sa na čo pozera ()

sskrblik

Boogie Nights jsem si užil jak se sluší a patří. Může za to především skvělý scénář, precizní režie a retro nádech let sedmdesátých a osmdesátých. Pornoprůmysl je zde ztvárněn otevřeně, bez jakýchkoliv příkras. Celý film skvěle doplňuje mocný soundtrack. Kéž by bylo více takových filmů. ()

VanTom

Vzestup (a pád) jednoho ďábelsky obdařeného mladíka ve zlatém čase FILMŮ pro dospělé na přelomu 70. a 80. let, který skončil nástupem videa a levného amatérského porna. Úchvatně obsazený ansámbl zajímavých postav se svými mikropříběhy, vtahující dobová atmosféra a neskonale atraktivní prostředí; na stranu druhou nedostatek dramatičnosti, trochu umělé rozbroje v ráji ve 3. třetině nebo až samoúčelné Andersonovy dlouhé kamerové jízdy a oblety. ()

fefee

Tak vo filme dominovala a bola najlepšia hudba, ostatok len m**aní a kecání dve aj pol hodiny. Wahlberg by sa bez tohto filmu zaobišiel. ()

blackJag

Tak tohle byla jízda :-) Kdysi jsem na to náhodou narazil na HBO a byla to bomba. Nevěřil bych, že pujde tak dobře natočit film o porno průmyslu. Anderson se zařadil mezi mé oblíbené režiséry, objevil jsem tu P.S.Hoffmana a vzal na milost B. Reynoldse. Výborné. ()

vyfuk

Snímek bych možná nikdy neviděl, nebýt doporučení mého dobrého přítele a uživatele davsonc. Ten mi snímek okomentoval slovy: "Sex, drogy a zase sex.". Já film nezhlédl kvůli tomu, ale protože doporučení takového mistra se cení. Wahlberg na mě dělal méně příjemnější dojem, než jindy, ale i přesto svou roli zahrál perfektně - sebevědomí, sexumilovný, až narcisní. Reynolds konečně v nějaké hlavní roli, kde se může trochu více ukázat... a vychází to. Anderson je docela zajímavý tvůrce, že jeho první snímek byl hned takového typu. Je to opravdu tak - sex, drogy a zase sex. Přes špatnou část drog se dostáváme opět k sexu a velkému konci. Hezký pravdivý film, který drží napětí. NEJPERVERZNĚJŠÍ FILM VŠECH DOB! ()

Autogram

Na to, o čom film je, sa mi zdá až príliš slušný. A na druhej strane je tam až priveľa drog alebo streľby. Keď pripočítam, že aj pri tak dlhom filme, mi občas unikal dej, tak to na štyri hviezdy nevychádza. –––– Já jen cítím, že máš v džínach něco, co čeká na svou příležitost. ()

Almásy

Anderson to jednoducho ,,umi". nehovorim ze by som bol z toho nejak uplne mimo, ale rozhodne sa jedna o mimoriadny filmovy pocin s excelentnymi hereckymi vykonmi, v cele so skvelym markom wahlbergom (po zavere mam neskrotnu tuzbu..) zaujimavou tematikou, nie vulgarnym spracovanim. viac menej excelentny film, ale okolo mna to len preslo. citovym scenam som moc neveril, odohrane, zrezirovane a postavene na jednotku s *. a s prizmurenymi ocami aj plny pocet. ()

vitekpe

vsechno je v tomhle filmu super, jen to nejak nepracuje tak jak by melo...za jedno podivani to ale urcite stoji. ( a jeste jednu vtipnou poznamku pod carou. Ukol - spocitejte si, v kolika filmech pro dospele ucinkovala legendarni Nina Hartley :-) ...) ()

sedm.1

Paul Thomas Anderson si zde vybrušoval svůj styl pro pozdější klenot jménem Magnolia,nicméně již Hříšné boogie lze považovat za filmovou událost a minimálně stejně hodnotné drama jako právě jmenovaná Magnolia.Skutečně stylové vyprávění příběhu,se sice neoriginálním námětem o velkolepém vzestupu na vrchol a následném pádu na samé dno,ovšem natočeno prostě perfektně,chytře a nespoutaně.Navíc z prostředí,kde by se dalo lehce sklouznout k šokujícím scénám,ovšem to PTA nemá za potřebí,on umí točit jak málo kdo.Vůbec mu nevadí,v jaké době se jeho příběh zrovna odehrává,přispůsobí se všemu a do každé polohy vklouzne jako nic a přenese všechny do onich časů jakoby jsme v nich žili právě teď.Navíc skutečně umí dramatické scény vyšperkovat na maximum,u spousty z nich jsem ani nedýchal.Jeho obrovskou předností je i výběr herců,kdy navíc nijak neupřednostňuje hlavní role,spíš rozehrává spousty různých životních příběhů,které prolýná,rozmotává,znova propojuje,aby z nich nakonec vytvořil jeden obrovský dokonalý filmový příběh.Marku Wahlbergovi nemohl nastartovat kariéru lépe,John C.Reilly,Don Cheadle,Luis Guzmán,William H.Macy,Thomas Jane,ti všichni rozehrávají své role a roličky na maximální grády.Jen ta Julianne Moore je taková...fujtajblová,ona mi nesedla snad ještě v žádné roli a navíc je fakt odpudivá.Hříšné Boogie je zkrátka filmem,který je dokonalý snad po všech filmařských stránkách,bravo!DOPORUČUJI jako pravé filmové umění. ()

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem