Manželé Jeff a Amy Talorovi jedou přes Nevadskou poušť do San Diega. U odlehlé benzínové pumpy si jejich luxusního džípu všimne řidič Earl, se kterým má Jeff drobný konflikt. Když mají o něco později poruchu na voze, nabídne jim pomoc řidič kamionu Red Barr, který slíbí, že Amy odveze k telefonu v blízkém motelu. Když pak zjistí, že závadu někdo způsobil úmyslně, spěchá za manželkou. Ta však zmizela. V motelu, odkud měla volat pomoc, ji nikdo neviděl. Jeff dohoní kamion, Barr však Jeffovi i zastavené policejní hlídce tvrdí, že jeho ani jeho ženu nezná... (oficiální text distributora)

reky

Průměrný thriller s velice dobrým Russellem a zbytečně protahovaným koncem. Na jedno zhlédnutí v televizi dobré. ()

otík

Napínavý a dobře stavěný thriller o obyčejném manželském páru, kterému se uprostřed cesty v neznámu pokazí auto, žena se sama vydá kamionem do nejbližšího místa a je unesena. Kurt Russell se vydává na pátrání a přichází na kloub daleko většímu zločinu, než si představoval. Strašidelná hudba Basila Poledourise a výtečný Kurt Russell dávají tomuto tradičnímu thrilleru vyšší čísla. ()

tomeek

Dvě hvězdičky dám proto, protože dementní chování většiny postav mě tak nehorázně s*alo, že to nebylo možné. Pokud mi někdo unese manželku, zabalí do pytle a chce ji nechat chcípnout někde ve sklepě a já to celé zpovzdálí (solidně ozbrojen) sleduju, TAK SE S NÍM NESERU a ustřelím mu držku u samé paty!!! Kurt je všechny ale mírumilovně zavře do sklepa namísto své drahé a pak se snaží ujet. Logika šumící trávy. ()

CinemaRanger

Tak jsem tě konečně našel. Na Únos jsem koukal jako malej, avšak nepamatoval jsem si, jak se to jmenovalo, ani že tam hrál Kurt Russell. Pro mě to byl tenkrát jen ňáky cool vlasáč. Vskutku výborný thriller, kterému prospívá krátká stopáž. Drama a napětí od začátku do konce. ()

Sabrewulf

Brutálně ale naprosto brutálně nedoceněný film. Nevím, jestli si vzpomenu, kde jinde jsem viděl tak geniální pocit bezmoci jako v tomhle filmu (scéna v bance + na záchodcích to vystihuje asi nejvíc). Velkou zásluhu má na tom povedená režie i dramaturgie a taky Kurt Russell, který, troufám si tvrdit, odvedl nejlepší herecký výkon své kariéry. Nechápu, jaktože nebyl alespoň nominovaný na Oscara. Casting se povedl na jedničku a akční závěr je třešničkou na dortu. SPOILER ---- Poslední záběr totálně přirozený, žádné vtípky a nesmyslně usměvavé tváře (tímto zdravíme např. Cliffhangera), ale oba jen sedí a koukají do prázdna. Majstrštyk! ()

Ryuuhei

Začátek typicky mysteriózní, zbytek pak jeden velký útěk, pronásledování a nakonec docela slušná silniční řežba. Nakonec ne takový průšvih, jaký jsem dle modrých čísel očekával. Samozřejmě se dostalo na hromadu nelogiky, kdy už jen ze začátku, že nechá hrdina svou ženu odjet s úplně cizím a pochybným chlápkem budí vlnu nepochopení. Ale nebýt toho, neměl by ani film o čem být. Ale jinak slušná zábava na večer. 60% ()

Beky

Solidní záležitost!! Natočeno tak, aby se nám nezdálo, že zápletka je velice prostinká, dalo se udělat spoustu chyb a film by nestál za řeč, ale Mostow umí a my to víme!! Atmosféra mě dokázala přesvědčit, že se může i nám stát...žena zmizí kdesi na cestě, kde je jen zdánlivě banda buranů...Kurt Russel je výbornej, povedlo se mu utáhnout filmík, který stojí pouze na něm, akce dopadla skvěle, je umírněná a realistická...a záporáci si opravdu zasloužili zhebnout ukrutnou smrtí:)!! Jednou větou: Když už ženu samotnou někam pouštíš, přesvědčit se máš, s kým ji vlastně posíláš.... ()

lennyd

To si takhle jednou jedou Jeff (Kurt Russel) a Amy (Kathleen Quinlan) na výlet do San Diega, když se jim uprostřed Nevadské pouště stane nehoda s jejich novým autem. Po chvilce u nich zastaví postarší kamioňák, a nabídne Amy, že ji odveze k nejbližšímu telefonu. Ta souhlasí, a Jeff zůstává u auta - ale po chvilce zjišťuje, že závada se nevyskytla jen tak náhodou, ale někdo jim auto úmyslně poškodil. Vydává se hledat Amy, ale po té jakoby se slehla zem - až do chvíle, než dostane od místních chlapů nabídku - zaplatí desetistisíce dolarů, nebo svou ženu už nikdy neuvidí ... Kromě pocitu, že bych nikdy nechtěl něco podobného zažít, mi film nic moc jiného nedal. O co tam jde je jasné hnedka od začátku, a že to skončí tak jak to skončí taky. Kurt Russel tvrďáky umí (nebo v té době uměl), takže o něj strach mít nemusíme, a ostatní jsou tam jen tak do počtu a aby měl Russel nějaký parťáky do bitky/přestřelky... ()

JohnSmith

Kdyby se mi náhodou na americkým venkově podělalo auto, tak bych určitě neposlal s cizím kamioňákem svou manželku pro pomoc. Takže si za to vlastně mohl Kurt Russell sám. Ale situaci vyřešil a to solidně drsným způsobem, i když mi chladnorevnější ve finále přišla Quinlanová. ()

Timak

Starý dobrý devadesátkový béčko. Konec klasicky přepálenej, plno výbuchů a obrovského heroismu, ale jinak je to vcelku napínavý thriller se slušnou zápletkou a sympaťákem v hlavní roli. ()

KASUGI

Mám tenhle film rád, mám rád Kurta Russella a taky mám rád, když casting dobře plní svou práci a tady ji splnil na výbornou, zločincům by jste nejradši rozkopali hubu a oběti jsou sympaťáci se kterýma cítíte. Oceňuju především velmi uvěřitelné jednání a reakce hlavních hrdinů - obyčejných lidí z masa a kostí + akční bonbónek na závěr = 85%. ()

ABCD Marta

Jedu si tak krajinou, ve svém autě se svou milou, když tu náhle bum bum bum - Otevřete, chci jen rum! Když nedáte, vezmu ženu, vydírat vás budu pak, když mi dáte, je to jedno, budeš mrtvej akorát. Tak co chlape, jak to bude, jak se teda rozhodneš? Seru na tě, beru pušku, než mi to tu rozjebeš... ;) ()

Autogram

Veľká bieda: neprirodzené až umelé dialógy, amatérsky scenár, klišé záver. Akurát herci hrajú ako o život, možno si neuvedomujú tú scenáristickú biedu, a z bahna to vytiahol až úplný koniec, teda spôsob odrovnania hlavného padoucha. ()

manonfire

Podle mého se film tváří skroměji než by si zasloužil. Má krutou atmosféru a scény s Kurtem a J. T. Walshem nejen při kontrole policisty nemají chybu. Nadprůměrný thriller. 70% ()

ssfan

Jo, tak tohle se mi líbilo. Příběh je sice celkem obyčejný, ale hlavní je napětí, které drží diváka u židle po celou dobu filmu. J. T. Walsh jako záporák dostatečně svinský a Kurt Russell velmi věrohodný. Filmařsky také velmi slušné - kamera, režie, scénář na kvalitní úrovni. Podle mě tak 75% ()

Lukoboss

Že je celá pointa filmu neoriginální a divná, to bych ještě bral. Přece jenom jde o film, kde se dá leccos přehnat. Ale tradiční závěrečné zvrhnutí z průměru až téměř k odpadu, to je snad v amerických filmových školách předmět číslo jedna. Prostě Únos si frčí vesele okolo svých tří hvězdiček bez jakýchkoliv problémů a najednou bum, facka jak prase, a jsme už jenom na jedné hvězdě. Tím pádem je výsledek neoslnivý. ()