Rozpustilá princezna Anka (V. Freimanová) svými originálními kousky zlobí svého tatínka (Z. Dítě), ale i okolí. A tak ji za trest odnese čert Haramáš (V. Hašek) mezi loupežníky a ona jim z jejich příjemného loupežnického života udělá doslova peklo na zemi. Jak rádi by ji čerti teď vrátili královským rodičům! Jenže Anka si usmyslí, že musí být ze zajetí řádně vysvobozena. Sežene si draka i prince a uspořádá velké osvobozovací představení… Televizní zpracování pohádky Josefa Lady nechybí humor, neotřelé nakládání se známými pohádkovými motivy. Spolu s půvabným Ladovým výtvarnými rukopisem si po léta získává srdce diváků. (Česká televize)

zette

Nic proti papundeklovym pohadkam, tahle me v nicem neoslovila. Dve hvezdicky za princeznu Freimanovou a loupezniky. Marek Eben byl tentokrat tak na facku. ()

otík

Totálně kulisová pohádka (kromě stolů a židlí je kulisové vše včetně hus a traktoru) zcela naruby. Princezna je sice unesena čertem, ale pak sama zůstává u loupežníků, mění jejich manýry, shání si sama draka a režíruje svou záchranu od prince páprdy. Drak tančí a zpívá hlasem Luďka Soboty. No prostě ujetina, zhulenost a naprostá fantas magorie. Na druhou stranu taková pohádka se jen tak nevidí. Za originalitu čtyři hvězdy, na druhou stranu je to šíleně dlouhé a ke konci výrazně nudné, takže celkově mírný nadprůměr. ()

Daewiik

Snad poprvé jsem se rozesmála u takové šílené pohádky. Rozesmál mě ten hrozivě děsivý drak, který jsi tam prozpěvoval a pak se mu začalo kouřit z očí. ()

Woodstock

Sado-maso pro děti, s Dítětem a Freimanovou, maskované jako nevinná, byť ztřeštěná pohádka. Nevěříte? Tak si vzpomeňte - hned v úvodní části nejprve král Antonín Lojza XI (roli si užívá sadista Zdeněk Dítě) pořádně naplácá prdelku přes koleno ohnuté princezně Ance (do této role se doslova položila masochistka Veronika Freimanová). Ale to není všechno! Navíc, zřejmě aby diváky upozornil, že tento (v normálních pohádkách pouze výchovný) výprask měl sexuální podtext, se pak král vzpurné princezny ještě zeptá, cituji zcela přesně: "Víš co bych ti mohl udělat, kdybych chtěl?" A princezna hned natěšeně: "A chceš?" :-))) ()

Yarwen

Jenom výborné herecké výkony vytahují tuto pohádku směrem k průměru - jinak je to scenáristický kolaps - princezna, která je oblečená jak husopaska (o opravdu pase husy), čert, který se bojí národního výboru a tak dále. ()

anitae

Loupežnící fifleny, Eben jako princ Vendelín a drak Kabrahár - Sobota. Veselé písničky pobavili, ale jinak nás pohádka moc nenadchla. ()

IvonaK

Překvapivě výborná pohádka s vyjímečně nepředvídatelným závěrem. Princezna se zkamarádí s poněkud hodnými loupežníky, hudebně nadaným drakem jemuž je krutost lhostejná a nakonec to končí výpraskem od tatínka. Klobouk dolů princezně která dokázala vytvořit takovou pohádkovou veselohru. Samozdřejmě Josef Lada svým ilustrovaným prostředím nezklamal. ()

Pitryx

Já tyhle ztřeštěnosti mohu v klidu horem dolem. Čím větší ptákovina, tím mám větší radost. Inu, jako to dítě. A tohle se mi fakt líbilo. ()

ostravak30

Jedna ze studiových pohádek, kterou bych si s chutí pustil znovu. Veronika Freimanová byla prostě okouzlující a drak v podání Luďka Soboty, kterého nešlo okamžitě nepoznat, byl dokonalý. Tady mi to studio ani nevadilo. Kulisy byly barevné, měnily se a pohádka byla docela vtipná. Přispěl k tomu i skvělý Marek Eben. Opravdu originální a zajímavý kus. A nelze než kladně hodnotit i hudbu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

nickymilka

Ten drak je boží!!!!! :D A mladej Eben je fakt roztomilej. Jinak Štěpánka můžu kdekoliv a kdykoliv, pro mě nadprůměrná pohádka. ()

raininface

"My máme draka!" křičeli ke konci pohádky loupežníci, ale mně to spíš připadalo, že draka měli všichni, kteří se natáčení tohohle úletu účastnili. ()