Mladý a energický Chuck Barris, který se soustředí na svou vrcholnou kariéru v rozvíjejícím se televizním průmyslu, je sledován podezřelou postavou, která ho rychle vláká do uzavřeného a nebezpečného světa CIA. Zatímco se Barris dostává na výsluní jako dynamický televizní producent – díky tak netradičním a oblíbeným pořadům jako jsou The Newlywed Game či The Gong Show, které sám uvádí i moderuje – pravidelně provádí nájemné vraždy pro vládu Spojených států. Jak sledovanost jeho pořadů roste, Barrisův život se začne vymykat kontrole poté, co zjistí, že se sám ocitl na černé listině CIA. (Cinemax)

Sublog

Celkem slušný film, ke kterému mám ale několik výhrad. Nicméně Clooney je určitě výborný režisér a měl by svého talentu ještě využít. ()

PavHer

George Clooney se dal na režii? Tak na to se podíváme.. no, a není to vůbec nejhorší! Výborná krimi komedie, která nás zavede do 50. let a provází nás nevšedním životem Chucka Barrise až do 80. let minulého století, se mu více než povedla, jen tak dál! 85% ()

Gabra

Příběh Chucka Barrise jsem pořádně dlouho míjela velkým obloukem a ne náhodou. Neslyšela jsem na něj žádnou chválu a dokonce mi jedna z mých sester pravila: "Větší blbost jsem neviděla, musela jsem to po půl hodině vypnout!" Jenže to byla právě ta blbost. Po půl hodině může dostat teprve film ten správný spád. A tak, když se včerejší noc staly mými společníky opěvované celebrity, cítila jsem se jako doma (já vlastně byla doma). Tedy ne kvůli celebritám. Kvůli filmu, který mi sedl. Důležité je se na příběh dívat surově. Jde o sarkastického Chucka Barrise, který nejen, že opravdu existoval, ale on na vše opravdu s takovým nadhledem koukal. Film je natočený dle jeho biografie, a to téměř "opsaně". Knihu doporučuji přečíst, divákovi pak více dochází souvislosti a hlavně to, že neskutečné je skutečností! Sam Rockwell mě překvapil jak nejlépe mohl a showman Chuck je jistě to nejlepší, co kdy předvedl. I Drew byla skvělá. Je pravda, že to snad bylo přeplácané... Jako když si přesolíte těstoviny, ať na ně naplácáte cokoliv, tu sůl už neodstraníte a výsledek bude poněkud jiný. Divný. Ale může být dobrý. A mně se "zabiják" dobrý zdál. Retro styl a skvělé herecké výkony a specifická režie Clooneyho... Dobrý humor, výborná hudba, pestrý Kaufmanův scénář... Co dodat? dávám 90%. Málokdy mě hlavní hrdina překvapí tolik, jako Sam Rockwell! ()

ExecutorQ3

Tak tenhle film, přestože spoustě lidem může připadat bez štávy, mě uchvátil... Nevím čím hlavně, jestli zpracováním, (některými) hereckými výkony, hudbou (jak hlavní, tak doplňkovou) nebo temným podtextem. Klobouk dolů. ()

ježura

Popsal bych to jako, když se vyspíte s krásnou holkou, ale nic k ní necítíte. Každopádně dobrý začátek George Clooneyho v roli režiséra. Vyzdvihl bych sladkou Drew Barrymore a taky mě pobavila ohromující role Brada Pitta. :-) ()

Ondra111

S tímhle filmem mám problém. Chuckova paranoa, psychologické roztříštění a dezorientace jsou prostě blbě napsané a natočené, těžko uvěřitelné a nelogické, s příliš rychlými a dějově a ani jinak neysvětlenými přechody ze stavu normálna do stavu psychózy a naopak. Jinak ale, herci sympatičtí a scénář líbivý, je vidět že Clooney je mezi herci oblíben, když mu tolik hvězd kývlo, asi byla sranda při natáčení Danyho Parťáků.:-) ()

DVCAM

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Scénář, režie, herci, vše je skvělé. Film je chytrý a velice zajímavý a obávám se, že to je důvod komerčního neúspěchu. ()

josmart

Hodně příjemné překvapení. Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu kromě faktu, že to má něco společného s Clooneym. Sama Rockwella jsem měl to štěstí vidět v akci teprve potřetí a stálo to opravdu za to, ten člověk má budoucnost. Aspoň doufám. Retro příběh založený z velké části na skutečném příběhu, jsem si užil od začátku do konce. Dokonce i Julie Roberts a Drew Barrymore, které mi normálně opravdu nesedí, byly výborné. A scéna s Bradem a Mattem byla vydařená, herecký potenciál těchto herců byl využit na 100%. ()

pavont

Clooneyho slimaciu reziu nemusim a tuna snad dosiahla vrchol. V spolupraci s Kaufmanom vznikol film, ktory neoslovi davy a neoslovil ani mna. Sam hraje sice skvele ale jeho hrdina je tak obycajny az je mi z toho zle a vsetky cirkusy okolo ako CIA ci produkcia v TV su nasilne posunute do uzadia a venujeme sa myslienkovym pochodom postavy, co teda nieje nijak zaujimave. Pretrpel som si to do konca a musim povedat ze taku sracku si uz nepozriem. Mozno niesom spravny intelektual na taketo snimky ale nech si kazdy spravi nazor sam. ()

Latec

Pekný film. Ako bizarná hračka, rozstrelená na dve časti - túžba po pravej láske kontra inštinkty vraha. Tie dva životy sú základ, ktorý film drží pokope a robí ho iným, než sú tie z len prvej a z len druhej kategórie. Pekne vymyslené, krásne zahrané. Aj sa berie vážne, aj nie. Typ filmu, ktorý si pustím po polnoci a žeriem pritom pizzu. Niečo ako Chyť ma ak to dokážeš, len o triedu/dve slabšie a pokojnejšie. Milovníkom filmu píšem: áno. ()

nydahl

Film se me velmi libil a vubec na me nepusobil roztristene - mozna trochu vysoko rychlostni ale dobre dozorovany chaos ale presto porad presne zprostredkovani z pohledu hlavni figury.Namet mozna trochu slabsi , protoze uz tu byli jine snimky kdy se z uspesneho (v tomto pripade Tv producenta) cloveka klube druha temna strana (tentokrat zabijak CIA ) nicmene scenaristicka prace skvela rekl bych a tohle dilecko nam nabizi spoustu skvelych kousku a to predevsim herecky vykon Rockwella , ktery je velmi intuitativne vytazen z krabicky castingovych agentur a po serii psychousu si strihne i dvoupolohovou roli a to ve velkem stylu.Scenar vcelku elegantne naznaci jak velky rozdil muze byt mezi sledovanim stupidni reality show a syrovosti realneho zivota.Posledni veta filmu velmi jednoduse ale jasne rekne jak absurdni a idiotska je divacka obec sledujici reality show a jak smesne jsou zivoty onech divaku.Chtel jsem dat 3 hvezdy ale za tu posledni vetu davam 4 hvezdy - skvely film. ()

Teen.AGE.r

Když navážu na komentář uživatele golfista, tak můj stejk byl prostě skvělý! Film mě u mě dokázal vyvolat spoustu emocí a všechny naprosto kladné, takže klobouk dolu a dávám 5* ...90% ()

agent_barton

Clooney ve svém režijním debutu ukázal, že není není pouze výborným hercem a práce mimo scénu mu rozhodně není cizí. Ovšem stejně jako pozdější dílo Dobrou noc a hodně štěstí není ani tento film pro každého. Scénář k filmu vychází ze života tvůrce amerických zábavních pořadů Chucka Barrise a jeho jeho neautorizované autobiografie Confessions of a Dangerous Mind vydané v roce 1984, ve které Barris tvrdí, že pracoval jako zabiják Ústřední zpravodajské služby v 60. letech, což ale CIA razantně popřela. ()

technisub odpad!

Na film jsem se těšil, v očekávání super komedie s Michaelem Cerou. Boužel jsem se spletl, totalní nuda, ani jsem to nedokoukal, a to se mi často neděje. Nejhorší film co jsem viděl za poslední dobu. Nechápu hodnocení zdejší komunity.. všechny postavy jsou otravné, příběh je naprosto debilní, prostě odpad. ()

flouny8

Nuda. Po dokoukání jsem se sám sebe ptal, o čem to sakra bylo? Spousta monologů, utrápený tempo, zbytečně natažený... zbytečný film. Ale to je prostě Kaufman. Jeho filmy nejsou pro lidi normálních myslí. Je to vidět i na výdělku, sotva si vydělal sám na sebe. ()

Bragi66

Spousta slavných jmen v malých rolích. Skvěle zahráno, dobrý, ale málo uvěřitelný příběh. Já bych z tohohle bral buď tu komedii, a ta by mohla být ještě mnohem říznější. Sakra, vždyť to téma přiblblých TV show, které snižují lidskou důstojnost diváků i účinkujících - to je tak výživné téma! Anebo i ta skutečná postava Chucka Barrise by si zasloužila opravdové hloubkové životopisné zpracování. ()

Kritickej

6/10 První půlka srší dobrými nápady, černým humorem a šlape skvěle. Po 50 minutách jsem ale začal přemýšlet o čem bude zbytek. No a druhá polovina bohužel přešla na temnější notu, nižší rychlost a vyprávění bylo zbytečně roztříštěné. Škoda. ()

Ferguson

Originální zpracování tématu "muže dvou životů". Velice zábavné, dobře herecky obsazené a prostě z Clooneyho bude asi dobrý rejža. V roce 2002 rozhodně jeden z nejlepší US snímků. ()

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

Anglický pacient se dočká televizní adaptace