Film vychází z původní populární hry Bloodrayne. V osmnáctém století, v Rumunsku, Rayne, mladá dhampirka (napůl člověk a napůl upír), náchylná ke slepé zuřivosti z krve, ale posedlá výčitkami svědomí k lidem, se snaží pomstít matčin únos a vraždu, kterou spáchal její otec Kagan, král upírů. Osiřelá a přinucena hledat si útočiště v cirkusovém, šíleném představení, které je jediným místem, kde jsou její schopnosti tolerovány, Rayne nezná své schopnosti dokud jedné noci neochutná lidskou krev, když se postaví proti muži-silákovi z cirkusu. Sžírána krvežíznivostí a trápená svou novou identitou se transformuje do Bloodrayne a živí se krví upírů, odmítajíc brát život nevinným lidem. Dva lovci upírů, Sebastian a Vladimir z Brimstonské společnosti ji přemluví, aby se připojila k jejich úkolu, zničit nejhoršího a nemojcnějšího ze všech upírů v zemi, jejího otce. Závodí při hledání třech ústrojí - talismanů: Srdce, oko, a žebro tepané z praotce upíra, Beliara, po kterém touží i Kagan. Talismany dávají jejich držiteli moc přivést zem do temnoty dovolující ovládnout upíří plémě navždy... (oficiální text distributora)

u.mojitko odpad!

Pro Uweho v jeho mateřštině: Uwe, was soll dieser Scheis? Versuch´s lieber als Verkäufer in einem Supermarkt, wo du sicherlich kleinere Schaden verurschatest, indem du dich so ungeheuerlich verzählst. Mach ´s gut. ()

pavont

Pozrel so to. Prezil som to. A pri kratkej dlzke bez nasledkov. A hoci je vela nedostatkov, o Kristannine bradavky nakoniec 3*. ()

ellysium

Nesdílím názory ostatních o vyloženém odpadu,film je rozhodně lepší ,než pakárny od společnosti ASYLUM.Hlavní hrdinka je celkem schopná,akce nechybí,snad jen příliš okatě a naivně vyznívají některé scény,očividně půjčené z jiných upírských filmů,ale zas na druhou stranu co chceme,má to být film o upírech a je to film o upírech...Dal jsem 4 hvězdy už jen kvůli hereckému výkonu "terminátorky" Kristianny Loken.. ()

Saprofag

Za Kristanu 1 hvězda. Zbytek je odpaďák jak hrom. V některých momentech je to skoro k smíchu. Rozpočet šel na známé tváře (v čem všem si už ten Udo zahrál?), kterých tam opravdu je docela dost. No a zbytek se prostě pro... hospodařil :D, jak už je u Uweho filmů zvykem. PS: i mnohem lepší filmy se dají popsat řekněme vtipným způsobem, takže potom vyzní jejich potenciál vniveč. Tady to ale opravdu nevadí :). ()

Hellbilly odpad!

Narozdiel od takého Alone in the Dark (kde mi bolo dopredu jasné že Tara Reid nevie hrať a Slater sa v podobnom béčku asi snažiť nebude), z obsadenia BloodRayne to chvíľu vyzeralo že by sa v Uweho filme mohol vyskytnúť aj herecký výkon. Lenže chyba! Najlepší výber bola Kristanna Loken, a aj to vďaka jej krivkám. Pri Michelle Rodriguez si ani neviem vybaviť, akú postavu hrala, Madsen pôsobí strašne unavene a uschnuto a Kingsleymu asi zabudli priplatiť za mimiku, pretože jeho Kagan sa okrem otrasného účesu vyznačuje aj žulovo nehybným ksichtom z ktorého som chytal záchvaty smiechu. Film samotný nestojí za reč, keďže Uwe si už tradične nelámal hlavu s tým aby repliky dávali zmysel, aby akčné scény vyzerali aspoň trochu realisticky, a aby jeho výtvor celkovo pripomínal film, a nie škôlkárske divadlo za 25 melónov. Odpad ako vyšitý. ()

grandir

Překvapuje mě, že tu tenhle film není alespoň v modrých, protože dle mého není vůbec špatný. Chystala jsem se právě vypnout telku, ale kvůli úvodním titulkům zrovna s Billy Zanem jsem tomu dala šanci a nelitovala jsem. Děj má tempo a spád, které postrádá leckterý film s červeným hodnocením, slušné akce, koukatelné řežby a nakonec i sympatické obsazení. Já se bavila, takže 5 hvězd. Přehnaných, ale tolik odpadů si tohle dílko nezaslouží. ()

AmunRa odpad!

V šoku sleduji, jak se velmi slušné obsazení filmu zoufale prodírá příšerným scénářem a tupými dialogy. Všichni se tváří úžasně vážně a unuděně, takže nakonec vždycky skončím u výstřihu modelky Kristanny Loken. Jak se Uwe Bollovi podařilo sehnat do tohoto propadáku tolik známých jmen je asi to jediné, proč si tento film zapamatovat. ()

Pargin

Myslím, že to má strašně kruté hodnocení.. Přece žijem ve světě, kde jsou daleko, ale daleko horší filmy.. Myslím, že tento film si to nezaslouží a potřebuje trochu chvály.. Nebudu se tohoto snímku zastávat, ale určitě ho nebudu kritizovat.. ()

Pythonator

Kristanna Loken možná neumí hrát, ale dívá se na ni pěkně. To samé ostatně platí i pro Michelle Rodriguez, takže není co řešit. Na tuhle blbost se prostě dalo dívat. A jelikož mám rád ty sexy fantasy oblečky, umím ocenit drbačku na mřížích a vyžívám se v upírských fantasy béčkárnách, tak musím hodnotit těžkou palbou dvou hvězdiček. Odpad to nebyl ani náhodou. Pěkná příroda si zaslouží nejmíň jeden bod a ten druhý dám za kozy. Jo a ty splatter záběry byly taky pěkně výživné. ()

Bloodrayne

tenhle film vypadá jako když byl natočen v době kamenné....naprosto béčkový - no.. céčkový efekty; ty stojí tedy za +++++, Uwe by asi měl jít do školy pro začátečníky filmaře... horší jak dětský hraní.... to už jsme ze sestrama, když jsme byly prckové, natáčely lépe zpracované filmy :) .......ale přesto, když přehlédnu ty příšerné efekty s hrozně udělanou krvý a trapné scénky, tak je to pro mne, v celku film, na který se ještě 1 či 2x podívám.... ale asi je to hoooodně dáno tím, že miluji hru Bloodrayne 1 i 2. kdybych hru vůbec neznala, tento film bych totálně uvrhla k ledu..... kdyby film měl o hodně lepší kvality, tak by se určitě stal pro všechny úžasným filmem... škoda. ale i tak, za mým hodnocením si stojím ale je hodně zvednuto jen díky mé zálibě v této hře a oblíbenkyni - Michelle Rodriguez... ()

calisto

zo začiatku to vyzeralo sľubne a potom to uz iba upadá, dej sa zbytočne preťahuje a zapletka je stále priehľadnejšia, až keď je koniec zistite že je to najlepšie.... ()

Traktorista

Je to strašná sračka, ale už jen pro tu Kristannu Loken a její přednosti, které hodně cpe do popředí to stojí vidět, Zbytek klidně zapomeňte .) ()

Mexican82

jedna hviezda za film ako taky. Uprimne povedane bola to bieda. Hviezdu navrch za gore efekty. Z tolkeho mnozstva kecupu si este asi este aj dnes mydlia ruky blahom niekde na obchodnom v spolocsnosti Heinz ()

lukaskon1 odpad!

Hru Bloodrayne mám docela rád ale měl jsem za to, že podle "bezduché" masakroidní střílečky není možné natočit film. Proto jsem do toho šel a byl jsem zvědav, jak to pro mě tehdy naprosto neznámý Boll zvládne. Nezvládnul a to je hodně slabé slovo. On to totiž úplně posral. Ze hry to bere jen název a hlavní hrdinku a zbytek je snůška takových nesmyslů až jsem nechápal jak je něco takového možné. Poprvé mi nestačí hodnocení "odpad" a to jsem ještě neviděl další dva díly, které snad radši ani vidět nechci. Herci, scenář, kamera, efekty to všechno stojí za ho... . Nenapadá mě jediná věc, kterou bych na tom hodnotil kladně. Myslím, že dělat úspěšné filmy podle her není zase tak těžké jak to vypadá. Je ale nutné zvolit něco s dobrým příběhem, zajímavým dějištěm a dobře propracovanými postavami. Jsem zvědav jestli někdy někdo dokáže slušně zadaptovat počítačovou hru. ()

VarGi13 odpad!

Bavili ma len úvodné titulky a latex na hlavnej hrdinke.Inak si tento film púšťam predtým než idem na záchod. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)