Metro

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Filatov

Metro nabízí docela slušný námět, který ale stojí na vcelku nudných úvodních 45 minutách, kdy se něděje zhola nic akorát nám hlavní postaa Franka Potente popře veškeré zásady logického chování a běhá po prázdném metru jak smyslu zbavená. S nástupem našeho zabijáka se kvalita zvýší ale za celý film dostaneme bohužel jen dvě slušné gore akce a jednu vcelku zajímavou závěrečnou smrt. Nic víc a nic míň. ()

cendihno

Film se mi celkově líbil, dobrý děj, slušná kamera....i ty výkony nebyly k zahození. Rozhodně o dost lepší, nežli podobný Stag night, který stál naprosto za prd... ()

kajza80

Podle plakátu jsem si myslela, že to bude nějaký super strašidelný horor. Mýlila jsem se. Někdy se tam sice vyskytovaly situace, kterých jsem se zalekla to se celkem dalo. Konec filmu mi připadal hrozný. Neměla jsem chuť ho dokoukat. Nechtěla jsem si totiž zkazit náladu nějakým hnusným monstrem, které rozpitvává zřejmě zaživa lidi. Myslím, že tím jen chtěli ukázat, jak si vyhrát s nechutností. ()

Domitri

Musím říct že kdyby ta holka nebyla blondýna, tak ty její rozhodnutí fakt nepochopím... Každopádně jeden z těch lepších hororů ()

Zevluska

On ten film není špatnej, ale upřímně ke konci už fandíte tomu, aby tu slepici Franku konečně někdo už zabil, protože každej koho potká, kvůli ní pojde... ()

vinducha

Lola už zase běží o život.. Po dalším zhlédnutí jsem 1 musel ubrat, až ve 2. půlce se to rozjede a nabere to směr Wrong turn at the underground. ()

marocco

Franka Potente hrala fakt zle, ale atmosféra nebola najhoršia a hoci hlavný záporák nie je strašidelný, ale skorej nechutný, tak som to predsa len dopozeral až do konca. ()

sister

Vcelku zábavný evropský hororový pokus s nesmyslně natahovanou stopáží. Bezva mutant. Zrůdná práce stylistky na chuděře "Lole". Hodnocení: čistý střed. ()

Bránolog

Tohle bylo tak debilní, že debilnější už jsou snad jenom Krysy 1 a 2. Tu jednu hvězdu dávám za poslední scénu a proto, že když byla Franka Potente ještě hezká Lola, tak se mi líbilo, jak běžela o život. ()

Crucifere

Velice slabý béčkový horor, který staví na tradičním zastaralém stylu z nedávných dob, kdy je hlavní postava vyděšená a nervově labilní loutka, která je někde uzavřena, tady jsou to stanice metra, a jaksi náhodou zde přebývá hlavní záporňák, velice ohavný, který měl samozřejmě spackané dětství a tak zabíjí lidi pro radost. Mimo jiné je téměr nesmrtelný..nevadí mu kovový hák zabodnutý skrz hrdlo a jelikož mu to nic nedělá, tak si ještě s klidem pokecá s hlavní hrdinkou, která je mimochodem alespoň pro mne úplně nesympatická. ()

rencica

Na filmu mi vadilo jediné: zrovna v tú noc, čo tam zostane Franka, týpek zabije strážnika a tých bezdomovcov.... Inokedy asi nemal čas :D Mohol tam robiť niekolko mesiacov, rokov...ale zabil ho práve v túto noc......a to isté platí aj u bezdákov.... A pochybujem, že by metro len tak zavreli a nechali tam nejakú tu osôbku.... ()

Novik

Hrozné, nestrašidelné a hlavně nezáživné. 2* za toho "komického" vraha a za to že jsem se v některých scénách i zasmál. ()

vojtik.sup

Celkem uctihodná jízda na večer s přátely... Metro je ideální nápad na horor s podzemní dráhou, ale byli tu chyby: 1. Po první půl hodině vás film zaujme, ale později začne být nudný, uznejte sami. 2. Od prvního představení filmového šílence ztratíte přehled ve filmu. 3. Třetí chybu si určitě po shlédnutí filmu každý domyslí sám (například více psychického strachu, špatné obsazení, špatný scénář pro hlavní roli a spoustu dalších). No ale jinak docela fajn. ()