Již sedmý měsíc trvá krutá občanská válka ve východoasijském Shadaloo. Psychopatický diktátor generál Bison kromě světovládných ambicí rád nepohodlným lidem láme vaz, a když jde do tuhého, dokáže své bojové umění podepřít i vražednými dávkami supravodivého magnetismu. Velitel místních jednotek Sjednocených národů plukovník William F. Guile má 72 hodin na to, aby se pokusil o nemožné. Infiltrovat shadalooské podsvětí (tvrdě koučované jednookým bossem a dodavatelem zbraní pro Bisonovu armádu Viktorem Sagatem), proniknout do tajné Bisonovy pevnosti, odkud chce ovládnout svět, zlikvidovat patologického tyrana v jeho doupěti a osvobodit desítky rukojmí, čímž uštří nerozhodným Sjednoceným národům mnoho starostí a nezanedbatelných dvacet miliard dolarů výkupného. Kromě správně nažhavených modrých přileb mu pomáhají dva "streetfighterové" Ken Masters a Ryu Hoshi a snaživá novinářka Chun-li, poháněná touhou po pomstě a snahou získat od sympaťáka Guilea exkluzivní interview. A tak, zatímco Bison sní o svém megaměstě Bizonopolis a ve své genetické laboratoři předělává bezmocného zajatce na vražedné monstrum, řítí se na bojových superčlunech k jeho ochrannému minovému poli ke všemu odhodlaný výsadek, v čele s plukovníkem Guilem. Akční filmové zpracování nejúspěšnější bojové videohry všech dob, kterou mohou stejně intenzivně prožívat její skalní vyznavač i ti, kteří v ní s Van Dammem budou bojovat poprvé. (oficiální text distributora)

wakeup odpad!

Odpad moc casto nedavam, jako hodnoceni, ale odsad pocad. Nejde ani tak o herce, v tyhle brecce mohl hrat Spacey a film by to furt nebyl. Na druhou stranu by to pak mozna bylo aspon trochu komedialni... no, do kose!!! ()

derek007

Hodnotím nadprůměrně(na zdejší poměry). Ale musím uznat, že na pohádku je to místy trochu kruté. Občas je to i vtipné(např. scéna s Van Damma s nožem). Nicméně, hlavně je to hloupé, hloupé, hloupé. ()

Hapretor odpad!

Tohle s velmi dobrou hrou nemá pranic společného. Ty masky? K smíchu! Ty triky? K smíchu! Ti herci? Hrůza! Ty herečky? Hrůza! Ten děj? Blbost na entou! Jean-Claude Van Damme nudí až na půdu. ()

RedDuck

Totální béčková špica, kterou prostě jen většina lidí absolutně nepochopila. Nejedná se o satiru a la Hvězdná pěchota, to zas ne. Tady jde o absolutní zábavu, ber nebo nech být. Přesně to zapadá do konceptu režiséra, vynikajícího scénaristy Stevena E. de Souzy. Životní výkon předvedl ekcentrický Raul Julia, těžko si představit jako Dr.Bisona někoho jiného. Škoda ho, podle mě by toho ještě hodně ve filmu dokázal. Pan van Damme předvedl svůj parodický standard a Kylie to moc sluší. Legendárních scén je tu více (Guilovy projevy a zázračné kopy, Chun-li útěk a zbavení pout, Dee-jayovi ksichty a pomýlený Zangief, Hondova "Jsem sumo brácho" :=) http://www.youtube.com/watch?v=pbbR-XtiWoE ()

GOREGASM odpad!

Doslova tragický zmetek, který semlel, co mu pod ruku přišlo. O tom, že herr Van Damme hrát neumí všichni dobře víme. Tady se ale dostává na ještě vyšší level svého neumětelství a nelze se nesmát. Stejně tragický je i zbytek rádobyherců a dokonce i Raul Julia přehrává jako student filmové akademie. Otázka zní­, dalo se v tomto tupém příběhu zahrát něco normálně? Papundeklové kulisy, kostýmy z výprodeje a výbuchy jako z levné východoevropské produkce. Totální­ plivanec do obličejů fanoušků herní­ série, mezi které naštěstí­ nepatří­m :-) 0% ()

helloween93

Totální sračka, která dělá herní sérii jen ostudu. Film působí hrozně amatérsky a je to průšvih i pro Van Damma. Jediné na co se dá dívat, je sexy Kylie Minogue. Za ní dávám jednu hvězdu. ()

MickeyStuma

Na počátku devadesátých let byla vcelku hojná snaha natočit film na základě videohry, ale když samotná hra nemá žádný příběh, o to těžší výzvě se tvůrci postavili. Nějaký se prostě vymyslet musel. Což také není jednoduché, neboť je důležité zachovat koncept právě oné videohry. A tak vznikl tento akční snímek na základě videoherní bojůvky, jaké samozřejmě známe i u nás. Ovládá se postavička a postupně se čelí útokům nejrůznějších bojovníků. A to je vše. Něco takového dát do filmu? To by byl vskutku majstrštyk. Steven E. de Souza se přesto o to pokusil. Napsal si scénář a šel do toho. Jenomže nastal zádrhel s rozpočtem a to je u filmu nepřítel největší. Jedna paní povídala, že polovina vzešla na honorář samotného Van Damma, neboť se již cítil jako filmová hvězda. Buď jak buď, každopádně Otakar Vávra při použití papundeklových kulis, ve své husitské trilogii, byl na tom přeci jen po vizuální stránce daleko lépe. Otázkou však také je, jestli v tom takhle náhodou nebyl úmysl. Stačí to porovnat přímo s onou videohrou své doby. Po dějové stránce je to ale neskutečná hrůza. Steven se právě snažil zachovat koncept videohry, což znamená postupný příchod bojovníků, ale v rámci příběhu z toho vznikl donebevolající podivný guláš. Videohra je o soubojích, tento film ne. Vznikl z toho jen podivný akční spletenec. Práce kvapná málo platná. Každopádně hláška: 'Přišel jsi bojovat s šílencem a místo toho jsi našel Boha!', se zapsala do filmových dějin. ()

plagjoklas odpad!

Hru mám rád no film neznásam. neviem co k tou napisat? ze to prakticky nema pribeh ze sa tu nikdo nesnazi hrat, ze reziser by mal dostat kopanec do hlavy? No co uz aj taketo filmy musia byt (aj ked by bolo lepsie keby neboli) ()

Torgal odpad!

Absolútne neskutočná záležitosť! Scenár o ovládnutí sveta akýmsi Bizónom je totálne sračkoidný, kostýmy sú neuveriteľne "cheesy" a herci hrajú... pardon, nehrajú vôbec nič (i keď tu ani nie je príliš čo hrať). Kylie, ktorú tu mnohí vyzdvihujú, v tejto sračke pôsobí ako päsť na oko a bohužiaľ nie je ani rajcovná. Musím ale uznať, že som sa na filme dobre pobavil. 1+/10 ()

parabellum

Od tohoto snimku jsem toho opravdu moc neočekával ale netušil jsem jak moc bude špatný. Když pominu "stupidní" dialogy, nedostatek peněz čouhající ze všeho co se jen na obrazovce ukáže, tak mě nejvíc dostala absence pořádných soubojů. Když se film jmenuje Street Fighter tak očekávám odněho, že půjde směrem typu Krvavý sport nebo Souboj cti ale bohužel nic takového se nestalo. Dávám jednu * za pár odkazů na modlu bojových her. ()

darkreider

Van Damme viac kecá ako bojuje. V podstate bojuje až na konci a je to tragické od strihu až po choreografiu. Celkovo je to film chudobný na boje a viac sa strieľa a spol. Ale je cítiť, že sa nikto nesnaží hrať na vážnu strunu a celé je to komédia s pár skutočne luxusnými scénami. Hlavne tá korba s mohawkom na hlave je epesný komediant, najlepšia postava filmu. Každý herec sa tu sakramentsky snaží prehrávať a strúhať pózy tak okato pritiahnuté za vlasy, že sa človek musí smiať. Komediálne super, ale ako fight movie slabota. Keby JCVD (všimnite si jak nápadito ho vždy menujem inak) menej mlel pantom a viac mlel kosti, veselo dám o jednu viac. PS: Tak tam vraj tam hrala aj Kylie, ale ja som si to všimol až teraz :) ()

Schlierkamp

Americký akční film natočený podle známé videohry, v němž se J. C. Van Damme jako plukovník a velitel armády spojeneckých vojsk Guile pokouší zneškodnit generála Bisona (Portoričan R. Julia, jenž nedlouho po natočení filmu zemřel), diktátora a vůdce povstalecké skupiny držící rukojmí a požadující vysoké výkupné. Děj se odehrává ve fiktivní zemi Shandaloo, jež podle zobrazení v mapě odpovídá jihovýchodní Barmě. Bláznivý generál Bison s neustále vykulenýma očima se zdál být poměrně impozantní nepřítel s megalomanskými sklony, jeho postava byla zřejmě inspirována samotným Hitlerem, čemuž odpovídá nezkrotná a naivní touha ovládnout svět, grafické ztvárnění jeho znaku podobné nacistické orlici či vize nového obřího města nesoucí jeho jméno. Banální snímek plný hloupých klišé s nezajímavými akčními scénami, v nichž se stereotypně opakovaly údery pěstí a kopy s otočkou napodobovaných podle počítačových her, se v závěru zesměšnil zobrazením finálního souboje mezi plukovníkem Van Dammem a generálem Bisonem. Diktátor s vypoulenýma očima oděn v dlouhém červeném plášti dostal překvapivě zázračné létající schopnosti a možnost útočit elektrickými výboji, bohužel mu to nebylo nic platné, neboť Van Damme jeho zuřivé, ale nepříliš efektní nálety zneškodnil obyčejným kopem, který Bisona odmrštil neznámo kam. Ve snímku se objevila trojice reportérů ve složení bývalého zápasníka sumo (sympaťák P. Tuiasosopo), bývalého boxera a mladé ženy bojovnice, kteří se také snažili o zničení Bisonova impéria. Dále se v tomto slabém a nezáživném filmu představila dvojice dobrodruhů, kteří se díky Guilově lsti stali nastrčenými špicly v Bisonově úkrytu. Ze známých osobností se po Van Dammově boku ukázala Australanka K. Minogue, jež se později proslavila jako popová zpěvačka. Pokus vytvořit ze zajatého vojáka vraždící monstrum skončil jak Bisonovým, tak i filmovým fiaskem. Snímek nesoucí jméno jedné z oblíbených videoher, s nimiž jsem se v mládí setkal, skončil pro mě fatálním neúspěchem a zřejmě se jedná o jeden z nejslabších a nejhloupějších akčních filmů, které jsem viděl. ()

Kingjiri

Fakt přiblblý béčko, ve kterym nedává moc smyslu příběh ani chování postav. Jasně, tohle je u akčních béček vcelku normální stav, ale tady to zamrzí už jenom proto, že scénárista (i režisér) napsal hned několik kultovních bijáků. S akcí se docela šetří a víc se rozjede až v závěru. Efekty, kulisy nebo kostýmy často nestály za nic. Supervoják nebo co to mělo vylézt z inkubátoru vypadal hodně směšně. Docela by mě zajímalo, jestli byl patriotickej podtext včetně Van Dammový kérky americký vlajky myšlenej vážně nebo s nadsázkou. Dost se obávám, že se jedná o první případ. Chvíli jsem přemýšlel o druhý slabší hvězdě za pár hlášek a obstojný bitky. Jenže když jsem si uvědomil, že mě představa nějaký další projekce tak trochu děsí, bude lepší zustat u jedný silný hvězdy. ()

Razzor_82

"Jel si přece takovou dálku, abys se mnou bojoval." Nezdárný pokus o natočení filmu podle známe videohry. Snímek nemá pořádný děj ani efekty. Pár laciných bojových scén a jinak nuda. Ani J-CVD tohle neutáhne. 3/10 ()