Obklopuje nás rozporuplný svět násilí a netolerance. V něm žije i Danny Balint (RYAN GOSLING), jehož odpor k zdánlivé pasivitě vlastní židovské komunity zavedl až do řad skinheadského nacistického gangu. Tam si jej povšiml prominentní fašista Curtis Zampf (BILLY ZANE - Titanic). Danny se pod jeho vlivem stává součástí nebezpečného světa amerických nacistických bojůvek a v tajných tréningových táborech se učí nenávidět a zabíjet. U Curtise se však také setkává s Carlou, dívkou se sklonem k sadomasochistickému sexu. Danny s Carlou posouvá hranice svých milostných prožitků, ale díky jejímu zájmu o židovskou víru také znovu poznává svoji vlastní příslušnost. Jeho život je rozpolcen mezi dvě protikladná vyznání a volba kým se stát je těžká. Ta naše není o nic lehčí... (oficiální text distributora)

ImNotThere

Já těm antisemitistickým kecům na chuť nepřišla, ať už byl umělecký záměr a konec příběhu, jakýkoliv. Veškerý plusy připisuju Goslingovi, jehož výkon se mi vryl do paměti tak silně, že si ten jeho životem znechucenej ksicht zkrátka budu spojovat s každou další rolí. Když nad tím tak přemýšlím, lituju, že jsem tento snímek viděla. ()

ArdathBay

Inteligentní film o nacizmu s filozofickým přesahem. Absolutní výkon Ryana Goslinga jen potvrzuje kvalitu snímku. Jedna ukázka myšlenky za všechny - Když něco nenávidíme, musíme o tom vědět vše, což znamená to studovat a Dannyho postava to naprosto potvrzuje, protože většina jeho spolunacíků sice nenávidí židy, ale mimo obvyklý výčet špatných vlastností o hloubce a smylu židovství, neví absolutně nic. Danny jako žid ví o židech a judaizmu vše. ()

The Viper

Film má hodně co do sebe a Ryan to zahrál opravdu skvěle, jen mi prostě nejde dohromady jak Žid může být zároveň fašistou. Dost mi to na filmu vadilo, ale právě o tomhle ten film byl. Film nabídl pár dobrých myšlenek, ale jinak mi přišel dost přitažený za pačesy a ve finále vůbec nevím, kdo je kdo. V nenávisti je ta síla, kterou mají Židi. Pomatený film o pomateném mladíkovi, který věří v pomatené skutečnosti. A ten konec byl vážně hrůza. ()

netahlo odpad!

Neskutecna picovina plna pro - zidovskyho mudrcovani, ktera se tvari jako kontroverzni. A pritom to melo tak slibny zacatek. Rikal jsem si, dobra prace, Ryan zkopal Zidaka, to by mohlo bejt dobry. Dal uz jsem se nestacil divit ... ()

!Borec!

Musím uznat, že snímek ve mně vyvolal určité zamyšlení a mé sympatie přecházely z postavy na postavu, čímž jsem si nevytvořil konkrétní předsudek. Samozřejmě jsem se občas ztrácel a plno významů mi nic neříkalo, ale Dannyho proslovy vždy nabudily atmosféru a upřesnily problematiku onoho významu či tématu. Na začátku jsem se obával kýčovitého konce, ale naopak se závěr pro mě stal v jistém smyslu překvapující. ()

Tjaden

Tento film, ač je velmi opomíjen, se u mě řadí na stejnou (možná i krapet vyšší) úroveň jako Kult hákového kříže. Narozdíl od něj se nesnaží nijak moralizovat a nedívá se na svět černobíle. Myšlenky v něm obsažené mají něco do sebe a vnímavější publikum zajisté donutí k hlubšímu přemýšlení. Postava rozpolceného Dannyho je skvěle zahraná Ryanem Goslingem. ()

bari68

S ,,American History X,, tu evidentne istá podobnosť je.Ale na tento klenot sa ani zďaleka nechytá.Či po hereckej,scenáristickej,režisérskej...Aby som sa lepšie vyjadril,i tu to bolo na úrovni, avšak o niečo kvalitatívne nižšie.Dosť porovnávania,ale aj tak už stokrát ohraté klišé:byť či nebyť,ku komu sa dať?,hra na dve strany...je už pomaly nudná.Dobré na zamyslenie:kto je rasista,antisemita?...Nič iné v tom,ale nehľadajte.3,5* ()

KoRner

Film ktorý mi vysvetlil, že Žid ostane vždy Židom. 98 minút sa tam len kecá a človek má dojem, že je oveľa dlhší. Sranda je, že Danny má plno kamarátov a potom aj po postrelení jeného z nich stále nik netuší, že čo je zač. A je to tiež film, ktorý ma tiež naučil, že Židov treba milovať až kým sa nestanú nadradenými bohmi. (A to sú slová "uvedomelého" Dannyho). Akoby neexistovala cesta uprostred - medzi ultrapravičiarmi a židomilovníkmi. ()

Mistickzz

Nemôžem si pomôcť ale nudil som sa. Ryan Gosling bol síce výborný a presvedčivý, ale film je až moc obkecaný, pričom je tam len zopár výborných pasáži ako napr. na debate so židmi, ktorý boli v koncentráku. Inač pre mňa sklamanie. Kult hákového kríža bol lepší. 63% ()

Madluska

Já vám nevím - kdyby to nevypadalo vzhledem ke vzhledu zúčastněných tak ironicky, napsala bych, že se mi Svatý boj zdál přitažený za vlasy. Námět vyhlížel slibně (židovský mladíček inklinující k neonacismu - to tu ještě nebylo), bohužel z něj tvůrci mnoho nevytěžili. Cíle a motivy většiny postav zůstaly až do konce záhadou, protože veškerá pozornost byla věnována "hrdinovi" Dannymu, naneštěstí ani jeho vnitřní rozpor se na plátno (i přes veškerou snahu Goslinga) takřka nedostal. Konec sám o sobě pak už dílo zkázy pouze dokonal. (Ovšem ještě víc mě zklamaly některé vyloženě hloupé dialogy, zejména mezi Dannym a Carlou. Kéž by byl na vině jen český dabing!) Myslím, že leckdo v příběhu může hledat nějaký hlubší rozměr, já jej ale ve Svatém boji postrádám, neboť podle mého soudu pouze těží ze zaškatulkování "film o nacismu" či "film o antisemitismu", aniž by se snažil tuto škatulku naplnit. ()

Billie777

Gosling to jednoznačně zachraňuje, jinak spíše průměr. Ze začátku to vypadalo dobře, pár zajímavých myšlenek ale nějak zvlášť mě to nechytlo, něco mi tomu chybělo, celý mi to přišlo trochu nedotažený, možná se na to budu muset podívat podruhý. ()

Mičl

Tak trochu nechápu tolik vysokých hodnocení, nerad bych to úplně zavrhoval, když Gosling skvěle ztvárnil fanatického žida, který se snaží logicky pochopit podstatu své víry a který se změní ve fanatického nacistu aby se zase proměnil v žida. Příběhově o ničem a na kult tohoto žánru, tedy Kult hákového kříže to ani zdaleka nemá. Ale rozhodně plusové body a palec nahoru pro Ryana Goslinga. ()

I.AM.NOT

Na doporučení podobných filmů jsem do dal hned po Romper Stomper, kterým jsem byl dost zklamán a ani do Svatého boje jsem nevkládal velké naděje. OMYL! Svatý boj bojuje úplně jinak než fyzicky, samozřejmě ukazuje i vnější šlupku komunity, ale zejména se zaměřuje na jednu vyčnívající postavu, která se vlastně stále snaží ukrýt a nevyčnívat. Některé teze, ačkoli jsou samozřejmě špatné, jsou velice zajímavé a dalo by se nad nimi dlouho polemizovat. Filozoficky dokonalé a myšlenkově zvrácené. VYNIKAJÍCÍ FILM s famózním Ryanem Goslingem!!! který si objektivně zaslouží více než 75%. ()

Corpsegrinder

Film vás bezpochyby donutí přemýšlet protože hodně věcí o kterejch se tam mluví jsou většinou nepřiznaná pravda, bohužel opět podobně jako v Kultu hákovýho kříže kde se Edouš skamarádil s negrem je i tady film zkurven tim že hlavní postava je vlastně napůl žid a ty co napůl židi nejsou jsou prostě jen tupý idioti co židy nemaj rádi jen protože se to od nich tak nějak očekává. ()