Oběti: Jiný člověk (TV film)

Česko, 2003, 78 min

Spracovanie nie je silnou stránkou tohoto filmu, aj keď odhalené scény by som v televíznom filme veru nečakal. Herci Gogál aj Žilková zahrali dobrý štandart, ostatné postavy boli len do počtu. Teda až na skínov, s nimi sa autori trafili. Príbeh, ktorý nie je celkom bežný, može mať rôzne vyústenia - tvorcovia si vybrali také, aké si vybrali. Mierne klišé sa televíznemu filmu dá odpustiť. Hodnotenie: 55%(16.9.2013)

• WoWoW

Mohlo to být zajímavé, jenže to by se nesměl scénárista snažit vytáčet scény za hranici uvěření. Je tam tolik přehnaných momentů, že film s přibývajícím časem doslova umlátily. Navíc herecké výkony byly jen průměrné. A tak bych to shrnul tím, že na tuhle pilu se tlačilo tak moc, až v mých očích přišla o všechny zuby. Škoda.(27.3.2011)

• igi B.

Bílá a tmavý, jojojo, to je to, v čem je dneska hlavně problém... To je fakt nosný, to bylo zase úplně ze současnosti. A ty úžasně vypointované dialogy! Hotový blablablablablablublej... A já myslel, že z reality jsou vytržení naši politici, ale tohle je prostě zoufalství nad zoufalství... Obsahem zkrátka pokrytecky vylhaná sračka, formou pak jinak jen režijně i herecky ubohá rutinně splácaná televizáčtina... - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 27.3.2011 na ČT1, hodnocení 75., komentář zde otráveně jako čtvrtý - 27.3.2011)(27.3.2011)

• Enšpígl

Tak to bylo hustý, pointa příběhu, jako kdyby vypadla z okna ústavu pro choromyslný . To spíš uvěřím tomu, že v Alpách jsou fialový krávy s čokoládovým nápisem milka na vemenech, než tomuhle scénaristickýmu eskamoterství. Herecký výkon Ivan Gála je jediný světlý prvek tohoto filmu.(30.3.2011)

• zette

Scenaristicka onanie, umela.(1.4.2011)

• - Filmový návrat Ondřeje Kepky po 9 letech na filmové plátno. (M.B)

• - Janu Zímovou (bývalá Kudrikova žena) při postsynchronech nadabovala Marcela Nohýnková. (funhouse)