Oběti: Jiný člověk (TV film)

Česko, 2003, 78 min

• WoWoW

Mohlo to být zajímavé, jenže to by se nesměl scénárista snažit vytáčet scény za hranici uvěření. Je tam tolik přehnaných momentů, že film s přibývajícím časem doslova umlátily. Navíc herecké výkony byly jen průměrné. A tak bych to shrnul tím, že na tuhle pilu se tlačilo tak moc, až v mých očích přišla o všechny zuby. Škoda.(27.3.2011)

CITÁT - Nebudu vám to rozmlouvat....... Opět další příběh o lidské závisti, nenávisti, netoleranci, hnusu a zde ještě o rasizmu. CITÁT - Já černý, ona bílá, to tady lidi nemaj rádi. Zatím nejslabší a nejméně uvěřitelný příběh.(24.12.2014)

Herecky výborné stejně jako v předchozích částech série Oběti. Ovšem na rozdíl od předchozích dílů je hrdina od začátku pasivní. Rodinné scény se synem (fejeton o vybočování z řady, vzdorovitý útěk do party) byly dobrým výchozím základem, ale řešení trablů s dcerou ve veřejném domě mi přišlo dost nereálné.(31.3.2011)

• Enšpígl

Tak to bylo hustý, pointa příběhu, jako kdyby vypadla z okna ústavu pro choromyslný . To spíš uvěřím tomu, že v Alpách jsou fialový krávy s čokoládovým nápisem milka na vemenech, než tomuhle scénaristickýmu eskamoterství. Herecký výkon Ivan Gála je jediný světlý prvek tohoto filmu.(30.3.2011)

• wosho

Směšný pokus o komplexní vyjádření k malému českému rasismu. Námět je hodně přitažený za vlasy. Režie je zmatená. Herci jsou nevýrazní. Suma sumárům, Jiný člověk je podprůměrným snímkem, jenž nemá moc šanci jakkoliv ovlivnit, či napravit diváka.(24.6.2010)