Oběti: Jiný člověk (TV film)

Česko, 2003, 78 min

Příběh o cikánovi, který žije jako běžný občan, podniká, staví dům, má však bílou ženu. Společnost mu není nakloněna, jelikož ho hází do jednoho pytle s ostatními Romy. On se snaží zejména v klidu žít, nenechat se vyprovokovat a dostane se tím do slepé uličky. Příběh sice na mnoha místech dost skřípe, ale podnět k zamyšlení to nepochybně je (a zřejmě i něčí osobní zkušenost). Jako nadhození tématu k diskuzi to beru...70%(8.10.2014)

Čtrvrtý díl z cyklu Oběti nabízí pouze průměrný příběh. [5/1O](5.1.2008)

Cikány rád nemam, ale jako film to bylo skvělý. Cyklus Oběti je výbornej!(30.3.2011)

Já vám nevím, ale mě to zaujalo..Dobré téma, celkem dost pravděpodobný příběh..Škoda jen toho konce..Dokonce mi bylo toho cikána líto :)(11.1.2014)

• WoWoW

Mohlo to být zajímavé, jenže to by se nesměl scénárista snažit vytáčet scény za hranici uvěření. Je tam tolik přehnaných momentů, že film s přibývajícím časem doslova umlátily. Navíc herecké výkony byly jen průměrné. A tak bych to shrnul tím, že na tuhle pilu se tlačilo tak moc, až v mých očích přišla o všechny zuby. Škoda.(27.3.2011)