Charlieho andílci: Na plný pecky

Charlie's Angels: Full Throttle

Charlieho anjeli 2: Na plný plyn

Akční / Komedie / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2003, 105 min

Dvojka „Charlieho andílků“ se drží obvyklého receptu pro pokračování do posledního písmena - akce je víc, je hustější a absurdnější, děvčata špulí rtíky, vypínají prsa a kroutí zadečky ještě rajcovnějším způsobem, humor je ztřeštěnější, převleky bláznivější, režie úchylnější a Lucy Liu konečně dostala do ruky pořádný bič...Ale celkově to na jedničku přece jen něco ztrácí – možná je to tím, že už jsem věděl, do čeho jdu a čelist mi tím pádem neklesala k zemi tak často jako u prvního dílu :). Přesto pod 4* nepůjdu ani náhodou a to nejen kvůli ústřední trojce, Demi Moore, Crispinu Gloverovi, irskému gangu a...a...a... Btw Prodigy fungují pořád spolehlivě!(26.8.2005)

• Lima

Jo, je to strašlivá hovadina. Ale copak se můžu upřímně zlobit na film, který svoji zhovadilost v každé scéně otevřeně přiznává, nebere se vůbec vážně a je natočen ve vražedném tempu, které nedovolí se nudit? Někdy s jistou dávkou nadhledu se dá konzumovat i takováhle ptákovina. Čímž neříkám, že podobný typ zábavy vyhledávám.(29.10.2005)

Již během „jakože mongolského“ prologu jsem si říkal, že tohle není normální, že musí jít o nějakou videohru, kterou hrají hlavní hrdinky. Nešlo. A s přibývajícími minutami to bylo ještě víc over the top. Nic jako příběh zde neexistuje, jsou to jenom autonomní akční výstupy tří pekelně sexy dam. Akce, naprosto přestřelená akce, sestává z neskutečných akrobatických kousků, při nichž i mistři wu-xia musí blednout závistí. Několikametrové skoky, přemety, kopy s výskokem, dlouhé skoky do auta bez střechy – nevypadá to ani trochu reálně, hrdinky téměř nikdy neutrží ani škrábanec (teprve po finálním souboji vypadají trošku sedřeně) a pokud začnete mít připomínky typu „vždyť tohle nemohla přežít“, doprovázené nezvyklým tikem v oku, promptně film zastavte a pusťte si nějakou relaxační hudbu. Spousta situací připomíná již viděné z jedničky (tančící Andílci, Dylan a její osobní problémy), humor je stejně přiblblý, způsob zabírání tří ústředních krásek stejně lascivní. Navíc je tady Demi Moore s její vyzrálou krásou, Shia LaBeouf s ďábelským účesem a John Cleese s hláškou „Ukaž mi bobra“. Cameo Bruce Willise, použití hudby z CSI, filmový plakát připomínající M:I 2 a parafrázování Mysu hrůzy, nenadchne, ale potěší a umenší váš pocit viny ze sledování něčeho takového. 55% Zajímavé komentáře: k0C0UR, Tyler, PALINO(21.9.2007)

Vidět takových filmů víc za rok, to by asi legrace nebyla. Ale takhle je to příjemné zpestření. COOL!(14.8.2003)

• imf

Holky už by si měly najít jinou zábavu, protože napodruhé se ukazuje, že první pokus nebyl jen nezávaznou hříčkou, ale vážným začátkem zběsilé série. Ovšem zatímco první film se dal díky mé neznalosti předlohy přetrpět, se dvojkou už přestává veškerá legrace. Jenom hezké exteriéry nestačí, pokud chybí všechno ostatní...(26.12.2003)

• - Titulní píseň Feel Good Time nazpívala zpěvačka Pink. (HappySmile)

• - Původně měl "nového" Bosleyho hrát Jamie Foxx. (viperblade)

• - V roce 2005 se stal snímek vůbec prvním, který Sony Pictures vydala na Blu-ray. (viperblade)