Kukuřičné děti

• USA Children of the Corn (více)

Mladí milenci se na své cestě napříč Amerikou zastaví v malém městečku v Nebrasce a dozví se šokující věc. Jednoho dne před třemi lety zde děti, na příkaz démona zvaného ‘‘Ten co chodí mezi řádky‘‘, zabili všechny dospělé... V mysteriózním hororu natočeném na motivy povídky Stephena Kinga.
Dvanáctiletý kazatel přijíždí do malého městečka obklopeného nekonečnými lány kukuřičných polí. Ovládne místní děti a přikáže jim zabít všechny dospělé, aby jejich krev přiživila úrodu. Dětem je zakázáno tančit, hrát nebo zpívat a když je jim osmnáct, musí se obětovat kukuřičným polím. Některé z nich se pokusí utéct, ale krvelačný Malachai je uloví. Pár mladých milenců na cestě napříč zemí uvidí na cestě mrtvého mladíka, přivezou ho do zdánlivě pustého městečka a potkají tam jeho vyděšenou sestru. Dívka se jim snaží vysvětlit co se zde děje a varovat je před ďábelskou nadvládou teroru, ale dvojice jej brzy pocítí na vlastní kůži. Živí dospělí nejsou v Gatlinu vítáni, takže musí udělat vše, aby unikli z posedlého městečka živí... Literární předlohou dnes již kultovního snímku byla povídka mistra hororu Stephena Kinga. (oficiální text distributora)

danny_21

Úsměvná blbinka pro malé děti, říkejte si co chcete, děcka, ať jakkoliv trefená nebo vymytá nemůžou mít nikdy dostatečný faktor X, ani jako balíci se srpy a kudlami i s přispěním Toho co chodí mezi řádky - Lindo, Lindo, nechápu, kde ses tam děvče nebohé vzalo - 30 % ()

Kingjiri

Nevim, jak je na tom Kingova předloha, ale filmová adaptace fakt moc nevyšla. Nejvíc mě iritovalo obsazení postav Isaaca a Malachaie hercema, který měli charisma mokrýho hadru a herecký vlohy na úrovni ochotnickýho divadla. Isaacovi moc nepřidala ani úloha hrát "kazatele" pronášející proslovy šedesátiletýho černoprdelníka - fakt k smíchu. O tristních vizuálních efektech v závěru snad ani nemluvit. V době vzniku možná zajímavej horor, optikou dnešní doby hodně slabá podivaná. Druhá slabá hvězda za námět (byť se ho nepodařilo pořádně převést na plátno) a náznaky napínavý atmosféry. ()

Hellknight12

Včerajšia premiéra . Na začiatok poviem, toľko knihu respp. poviedku som nečítal. Slušný nápad k natočeniu filmu. Detské výkony musím uznať sú parádne zahráme. Lindu Hamilton mám rád ale v tomto filme nemala skoro čo hrať... P. Norton sa snažil ale nezahral to aspoň podľa mňa dôveryhodne aby som mu uveril... Celkové hodnotenie tejto klasiky za mňa je ::60% ()

Psycho.R

Nosný námět, ale King dobře věděl, proč ho píše jen jako povídku. Nudnější survival film, kde mi byl hlavni hrdina dost nesympatický. ()

hero_bk

King se určitě obrací v hrobě, přestože je ještě na živu, protože takovýhle zprzenění jeho předlohy bych nečekal. I když velkou část negativní dojmu dělá opravdu katastrofální dabing. Ale jak může mít tahle blbost pět pokračování, fakt nechápu... ()

IronRocky

Na film jsem se vydržel dívat asi tak 30 minut a film mě začal nudit a docela i vadit. Nejspíš mi nesedl námět vraždicích dětí a celkově to je o ničem. Takže ani hodnotit nebudu. ()

darthhokro

Ten kdo chodí mezi řádky pravil: Ale jo, docela hustá atmosféra, podbarvená zajímavou hudbou, ňáká krev tu taky cáká, fakani jsou od pohledu odporní, tak na mačetu do hlavy. A hlavně tam Hraje Lindáá :) 4. ()

Knor

Ve své době to asi hrůzu vzbuzovalo, dnes už je to slabší. Nemůžu ale popřít, že dětský kult uctivačů toho, který kráčí mezi řádky se srpy má svoje hororový kouzlo a má to dobrou atmosféru. Celkově je to takovej solidní koukatelnej průměr a myslím, že na další díl se minimálně ze zvědavosti podívám. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Roztahaná 15 minutová zápletka na 90 minut. Hnusné děcka, "retardovaní" milenci běhají sem a tam a "démonický" závěr dost k smíchu. Nepovedená nuda. +++ SPOILER 20ti slovy: Zamilovaný páreček projíždí zapadákovem, kde děti vyvraždili dospělé. Děcka chtějí páreček obětovat "kukuřici", ale oni utečou a kukuřici zapálí. Hotovo dvacet :D ()

Duke90

Tahle klasika mě až do dnes (r.2021) úspěšně míjela a to hlavně z důvodu nízkého očekávání z mé strany. Musím ale uznat, že to není vůbec špatný horor. Rychlý krvelačný start mě o vyšších kvalitách ještě nepřesvědčil, ale pozvolné bloudění dvou hlavních protagonistů už ano. Právě v tomto bodě totiž začne být příběh značně atmosferický. Zlověstně se tvářící John Franklin nebyl vůbec špatnou volbou do role kazatele a Courtney Gains jako Malachai už snad odpudivější být nemohl. Při sledování jeho křivozubého obličeje jsem i já musel v sobě potlačovat skryté zlo, abych si neuváženým jednáním nepoškodil obrazovku, protože označení "tlama" je v tomto případě obrovským komplimentem... I přes lacinější provedení shledávám více pozitiv a konečně mám zaplněnou další mezeru ve vzdělání. ()

Cortesz

Kingovu předlohu neznám, ale film není špatný, je to takové klasický Bé horor 80-tých let s typickou atmosférou, sympatickou ústřední dvojicí, výborným hudebním motivem a s bandou šílených děcek v čele s tím zrzavým klukem, ze kterého šel opravdu strach a představitel toho Isaca to je kapitola sam o sobě. ()

PeterFLJilek

Je to kultový film osemdesiatych rokov, ale Peter Horton s bodnou ranou na hrudi si tam pobehuje ako kamzík a to ma dosť irituje. I ten rodinný záver. ()

Dinsberg

Nelze jinak. Když si odpočítám opravdu silně béčkoidní trikové sekvence, zůstane mi velmi syrový horor o manipulaci s člověkem. Ať už ona síla v kukuřičném poli je jakéhokoli původu, dokazuje jak je člověk snadno sveden na zcestí, Jak zde bylo řečeno, víru nelze založit na krutosti a krvežíznivosti. Není to tak trochu alegorie na dnešní svět. Denně se nás snaží ovlivnit či ovládnout stovky podnětů či lidí a bránit se jim není vždy snadné.Obsah zde vítězí nad formou. Možná, že herci nejsou nijak oslniví, obzvláště Peter Horton. Film naopak posouvají na hranice sugestivnosti Courtney Gains jako Mallachai a samozřejmě John Franklin jako démonický Isaak Chroner. Zbytek už jen jen dětská stafáž. ()

Izi-Peťan

Námět rozhodně není špatný. Má to 90 minut a i tak mi to přišlo neskutečně dlouhé a navíc se tam prakticky nic neděje. Začátek vyvražďovačka, pak hodinu koukáte na pár, který prohledává město až se v závěru to zase rozjede. Škoda mohlo to rozhodně být lepší. 35% ()

donnovann

Povídka mě nijak neoslovila, takže jsem věděl, že snímek to bude mít velice těžké aby mě přesvědčil což se samozřejmě nestalo. Jedná se podprůměrný horor, který mě nezaujal snad ničím. Nepřesvědčivé efekty, atmosféra a dětský casting. 2 hvězdy za pár momentům kde jsem se opravdu lekl + za Lindu Hamilton, ještě, že ten rok dostala roli v prvním Terminátorovi a na tento výtvor nemusím vzpomínat, jedním slovem zklamání. ()