Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

Danny F.

Husté. Drsné. Napínavé. Strašidelné. A to hlavní, klasika a kult. Tento horor je opravdu přesvědčivý a Robert Englund se na roli Freddyeho Kruegera hodí dokonale a umí ho dobře zahrát. 90% ()

darek kartac

Dle mého názoru světový fenomén. Freddy Krueger je jedna z mích nejoblíbenějších postav. Tento první díl bych ohodnotil 95% dávám 5*. Robert Englund zahrál skvěle. ()

Tereza666

"Jedna dvě, Freddy jde.Freddy si jde pro tebe! Tři, čtyři Freddy se k tobě blíží. Pět, šest kříž dej v pěst. Sedm, osm ztrácíš rozum. Devět, deset stát! Nikdy nechoď spát !" :-) ()

hroubek

Pamatuji si na svoji první setkání s Freddym a to ve filmu Freddy vs. Jason a musím uznat, že když jsem ten film viděl tak jsem byl ještě ve věku kdy mě horory dokázaly nahnat hrůzu. Teď jsem starší a na horory se koukám abych se pobavil a doplnil svoje resty a jedním z nich byla Noční můra v Elm Street. Craven zas odvedl parádní práci co se týče atmosféry, která je fakt suprová, tak i vizuálních nápadu co je vidět ve scéně ve vaně nebo vyřízení Johnnyho Deppa. Malinko jsem čekal, že to bude lepší, a protože mě moc nesedla hlavní hrdinka, tak jsem dal takové hodnocení. Správná kombinace napětí a brutality v jednom z nejznámějších hororů. ()

Kicune

Vynikající hororová série, po které asi jen málokdo dokázal usnout. Velký plus patří záporákovi. Charismatický Robert Englund zamaskovaný do Freddyho Kruegra dokázal přivodit mráz běhající po zádech i nejotrlejším divákům. Vřele doporučuju všem těm, kdo už mají dost dnešních „nehororů“. ()

VanTom

No, zestárlo to (především účesy, hudba a úsměvná finální konfrontace :-)). Ale ten nápad "zabijáka ve snech" zůstává prostě geniální, neotřelý a působivý, a přestože není plně využitý, tak maniakální Krueger (resp. Englund) vytáhne snímek i ze slabších momentů. ()

pravdovravny

V roku 1995 by som dal 5, ale je rok 2013 a bohužiaľ musím priznať že dneska niektoré scény hlavne tie naháňačky vyvolalo vo mne skôr smiech ako strach, ale nič to nemení nato že tento film stvoril LEGENDU! ()

lykan9

Opět jedno z dokonalých hororových děl 80' let. Freddy je děsivý, na tu dobu jsou triky dech beroucí a třešničkou na dortu je pozorování začátku současné velké hollywoodské hvězdy ve filmové branži Johnyho Deppa. Pokud jste hororovými fandy, tak tohle vše vás musí dostat. ()

KasparekZabijak

Neodolatelnej Robert Englund ve svým prvním vystoupení v kostýmu středně připečenýho školníka a hned absolutní kult, se kterým se z daný doby může pokusit rovnat snad jen Jason od křišťálovýho jezera a Míša Myers. Fred Krueger byl násilník a vrah, kterej unesl a zabil snad 20 dětí, jejichž rodiče ho dostali ve starý kotelně, aby se vrátil a ve snech zabíjel dál. Rozkošně primitivní příběh, kterej ovšem v Cravenově režii a parádni atmosféře poloviny 80. let způsobil převrat a nastartoval pekelně dlouhou sérii pokračování. 100% ()

J.Lajner

Nerovný boj Nancy s nevyzpytatelným Freddym Kruegerem stojí především na nevšedně pojatém prostředí. Prolínání reality a snů se odehrává bez zjevného varování. Díky tomu si často hned neuvědomíme, že postava právě bloudí ve stavu nevědomí, stejně tak je problematické odhadnout i náhlý stav bdělosti. Craven publikum rád přesvědčuje, že noční můra skončila, čímž nám dává falešný prostor k oddechu, který v přesně vypočítaný okamžik naruší. Nečekaná lekačka doprovázená hlasitým zvukovým efektem proto vždy spolehlivě zasáhne cíl a donutí diváka vyskočit ze sedačky. Tento trik umí Craven mistrně ovládat a neustále pracuje s diváckým očekáváním. Craven tímto způsobem zahušťuje atmosféru a vytváří pocit jakési surrealistické hrůzy, čemuž výrazně dopomáhají i expresivní obrazy kameramana Jacquese Haitkina. Nadpřirozené schopnosti vraha navíc umožňují demonstraci velmi kreativních způsobů zabíjení, na rozdíl od prosté mačety zaražené do hrudi. Noční můra v Elm Street nenabízí kvanta mrtvol, ale každá smrt je něčím zvláštní, ikonická a nezapomenutelná. Vrcholem je v tomto ohledu filmová smrt Johnnyho Deppa, jehož postavu pozře vlastní postel a následně s ním formou stovek litrů umělé krve vymaluje celý pokoj. Možná, že film za dlouhá léta trochu zestárnul, ale právě tento moment, v němž Craven použil trik s otočnou místností, dělá z Noční můry nesmrtelnou záležitost. Více. ()

NoFiction

Až dnes jsem tento klenot mezi horory musel vidět. Na tu dobu opravdu výborný kousek. Ale i přesto tomu pořád něco chybí k dokonalosti. ()

strelenaL

Jéé Fredie ...můj první horor, který mě zasvětil do kouzela a fantazie, děsů a hororů. Naprostá klasika pro mě neodmyslitelná pomyslná třešnička u záhrobních témat (na mém fiktivním dortu). Jsem vášnivá a lačná po hororech díky tomuto filmu. Je pravda, že u ostatních pokračování NMzES je vše předvídatelné, ale na tu dobu to byl veliký pokrok. Krásně nevinný a sladký Johnny Deph je skvělá volba. Pokud někdo tenhle film neviděl, určitě si ho pusťte v originále nemá to chybu. Ponurá hudba a iluze je dost super. ()

s.e.p.p

Věřím, že ve svojí době to mohlo lidi v kině dost slušně vyděsit, dnes už to ale kvůli podivným hereckým výkonům a zastaralým trikům strašidelně nepůsobí. Naopak některé momenty vyvolávají spíš smích. Ikdyž kdysi originální, dnes místy strašná uspávačka. 60% ()

Ravi

První Noční můra je skvělá v neotřelé atmosféře a hlavním záporákovi včetně jeho příběhu. Vše ostatní považuji jen za nutné zlo. 65% = 3/5 ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon