Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

Samuel7

Druhý film od Cravena, co jsem viděl, a jeho styl mě ani napodruhé nazaujal. Jak tento film, tak i Vřískot na mě působí velmi rozpačitě. Chybí hutná atmosféra - napětí tu moc (kromě akčních scén) nenajdete, ale hlavně postrádají jakoukoliv autentičnost, takže ve výsledku mi na oba snímky zůstane jen pár útržků v paměti (to, že jsem už Vřískot viděl, jsem si uvědomil jedině díky csfd). Ale určitě jsem rád viděl mladého Johnnyho Deppa, který byl možná tím největším kladem tohoto mdlého hororu. ()

karlik4801

Kultovní horor, který i v roce 2013 dokáže navodit dobrou atmosféru. Sice se u toho nedá bát, ale já oceňuju ten nápad. A hlavně je ten nápad dobře provedený. Dobří herci, režie a hlavně vypilovaný scénář. Nechybí ani dobré masky. Takže jediné co mi chybělo byl aspoň malý strach. Jinak si Freddy vedl bravurně. ()

Honzek

Wes Craven měl nápad, ten nápad byl Freddy, nenašel se však nikdo, kdo by mu ho převedl na plátna kin. Až jednou (když už to skoro vzdal) našel podporu a film začal natáčet - sice musel herce platit ze svého, ale vyplatilo se. Vznikla totiž legenda a ta všem ukázala, že Wes měl přeci jen dobrou myšenku. Nejen že ze studia New Line Cinema udělala to co je dnes, ale Freddy se stal velmi oblíbeným záporákem. První díl Noční můry v Elm Street byl dokonce startem pro Johnnyho Deppa. Film je i dneska velice příjemné pokoukání (zvláště pro starší ročníky) - pro ty mladší - začněte raději tímto dílem, než rýmejkem z roku 2010, už jen pro Roberta Englunda. Na co ještě čekáte? Hurá do Freddyho snové říše. ()

BROKEN_

Perfektní Slasher! Noční můra v Elm Street je jeden z nejlepších slasher filmů, jedno je jistý, fanoušci tohohle žánru si ho prostě musí užít. Celá zápletka je originální, zabiják který zabijí své oběti ve snu. Freddy Krueger je legendární zabiják, kterého ztvárnil Robert Englund velmi přesvědčivě, a již navždy zůstane spojován s touhle rolí. Atmosféra velmi povedená, pouze dvě lekačky mě celkem rozhodily, takže dobrá práce. Ale nejsou to lekačky na co film sází, ne. Spíš na strach z neznáma, a tomu dávám PALEC NAHORU. Všichni z castingu jsou dobří, a nenajde se žádný, kdo by tam byl na víc. Prostě všichni fungují. Hudba sice není tak skvělá jako ze série Halloween, ale jde o povedený soundtrack k tomuhle slasheru. Finále filmu je super, až do poslední chvíle nevíte jestli je to sen nebo ne. Paráda. OBROVSKÝ PALEC NAHORU, TOHLE SE POVEDLO. ()

Hillock

Tohle je kultovní horor, který má vyděsit, jo? Ani hovno! Dokonce i malí parchanti se tomu smějí, jaká je to krávovina. ()

LUKICKK

Trošku mne mrzí, že jsem to neviděl dříve, protože mi to nepřišlo tolik strašidelné, jako to kdysi lidem určitě přišlo, protože byla jiná doba. Avšak zpracování bylo na tu dobu velmi dobré a film jsem si užil. Asi to doporučuju pouštět dětem okolo 12 let cca, ty by to mohlo vystrašit a mohly by si na ten film udělat dobrou vzpomínku. Swag postava, kterou hrál Johnny Depp. ()

Bobik9

Ne, to jsem nečekal. Konečně, když jsem se dostal k tomu abych si pustil tuto již hororovou klasiku, tak mě film zklamal. Hodně zklamal. Není to strašidelné, herci, až na mladičkého Deppa jsou nezajímaví a celkově je to nuda. Uznávám, že už je to starší film, a proto scény nemohou mít tak dobré efekty, ale prostě nevím, co na tomto filmu všichni vidí. ()

danoo

Aj napriek všetkým svojím anachronizmom, KULTOVÝ STRAŠIAK 80 - ROKOV. Niekdajší teenageri nemali na stene len plagáty Fredieho Mercuryho ale aj Fredyho Krugera. ()

lennyd

Mladá Nancy (Heather Langenkamp) jednoho dne zjišťuje, že noční můra, o popáleném chlápkovi s noži místo rukou se nezdá jen jí, ale i jejím nejlepším přátelům. A když navíc její nejlepší kámoška Tina zemře podivnou smrtí, a vše ukazuje opět na onu noční můru, rozhodne se ni Nancy bojovat. I když jí nikdo (a už vůbec ne její rodiče nevěří), brzy všichni poznají Freddieho Krugera ... Určitě kultovní snímek, který sice v některých scénách už dnes působí poměrně směšně, ale v před dvacetilety to byla naprostá bomba, která leckterého teenagera (včetně mne) nenechala v klidu spát. Dodnes si vzpomínám na onen skřípavý zvuk kovových nožů brousících o zábradlí ve staré kotelně, brrr. Kromě výborného Roberta Englunda, který si na celé sérii postavil živnost lze z mladých herců zmínit snad jen Johnnyho Deppa - jako jednoho z mála herců, který dokázal přežít teenagerovská herecká léta (nikterak však Freddieho řádění).. ()

T-pack

Omlouvám se, jestli budu v komentáři mírně sprostej, ale tenhle film mě tak trochu nasral. Freddy Krueger je jednou z ikonických hororových postav a jeho design si o to přímo říká. S filmem už je to bohužel horší. Takže máme nápad na film, ve kterym bude vrah noční můrou a zabíjet může pouze ve snech. Zasraně skvělej nápad, říkám, pojďme to udělat a už je jedno jak! Tenhle film měl tolik potenciálu, TOLIK potenciálu, a vyhodil ho jednoduše z okna. Prostě tak, nazdar. Ve snu si můžem dělat, co chcem, udělejme teda hejbací se deku, nějakou zasranou kotelnu a týpka, co všude škrábe nehtama. To je asi vrchol děsu na tomhle filmu, občasný zaškrábání nožů na kovovou trubku. Strašidelná atmosféra o to zabitější, že zabiják je jedna z prvních scén a teď se všichni poserte. Náš antagonista má popálenou tvář a párkrát si rozpáře břicho, big fucking deal. Nepotřebujeme atmosféru, když tam nacpem pěkný triky. Dobře, když jsem u triků, za ty rozhodně přilepším, protože pár scén se vážně vyvedlo, hlavně teda ty stropní magořiny. Ale herecký výkony na hovno, zápletka posraná a závěr úplně z prdele. Jak já bych si představoval ideální konec? Zabít tu matku. Dokonale jí rozmrdat po celym tom domě těma pastičkama, co tam dcerka nastražila. Pěkně bych jí křísnul hlavu tim bouračskym kladivem a pak jí dole dodělal žárovkou se střelnym prachem. A zatimco se Nancy lituje, že to je všechno její vina, Krueger se těsně před titulkama směje: "muhehe, vrátím se v pokračování". A remake, že je horší? Oni to posrali znova? K Freddymu Kruegerovi se asi vrátim, až budu potřebovat odpádky. ()

rockwoman

1,2 Freddy jde / 3,4 k tobě míří / 5,6 kříž dej v pěst / 7,8 stratíš rozum / 9,10 stát, nikdy nechoď spát. Večer jsem s ním usínala a ráno se probouzela. Dlouho,předlouho i on visel na mé zdi v pokojíku. Mé oblíbené zvířátko v pruhovaným svetru a šmrncovním klobouku. ()

Yoshimitsu

První usínání u skvělé hororové série kloboučníka Freddyho Kruegera je velice vydařené. Viděl jsem to jako malý capart a to vím, že jsem se u toho bál. Teď jsem si to zopakoval a musím říct, že budující atmosféra filmu opravdu funguje. Freddyho fadné hlášky a noční můry jsou ultimátní. Doporučuji a dávám 100% ()

noriaki

Perfekní námět, ikonický záporák, nápadité úmrtí, hypnotická režie Wese Cravena. Je toho dost čím se Noční můra vymyká z desítek zapomenutých slasherů. Pro mě osobně definovala tenhle žánr, a podobně to měla celá generace vyrůstající na přelomu osmdesátek a devadesátek. Vydělaný padesátinásobek rozpočtu mluví sám za sebe, a množství pokračování také. Série se přidala k Halloweenu a Pátku třináctého, a původní svatou dvojici rozšířila na trio. Ze všech tří je nejkvalitnější, nejnápaditější a suveréně nejstrašidelnější. ()

dANo

Klasika medzi horormi, ktorá zaujme svojím nápadom a hlavne stvárnením Freddy Krugera, ktorý strašil svojím monštróznym zjavom. Ďalšie časti som už ale nemusel a myslím, že som o nič neprišiel. ()

creeper

film, ktery pozmenil podobu slasher hororu. monstrum, jmenem freddy krueger, msti na detech hrichy jejich rodicu. vse je skodolibe sarkasticke a prostredi snu vsemu dodava prijemne surrealisticke vyzneni. zkratka tento film mam uprimne rad. freddie is not dead. ()

Aven

No popravdě nic moc. Když si vzpomenu jak sem se jako dítě bál i Fredyho plakátu, brrr. Jak je v komentářích xkrát řečeno nápad je originální, Englund si roli vysloveně užívá a vidět to za mlada tak mám problémy jít sám na záchod - o tom žádná. Jenomže v 23 letech už to na mě prostě nefunguje, k tomu mi vadily některé nelogičnosti v ději a hlavně - hlavní herečka byla fakt nehezká. ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon