Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

tomxxx

Pro tento film mám slabost, miluji ten masakr, chladný komentář ke scénám a zpracování, nelze hodnotit jinak. ()

Quen11

Lepšie sa to zrežírovať, natočiť a obsadiť nedalo. Dokonalé pretvorenie majstrovského diela Franka Millera. Rodriguez je frajer. ()

anli

Nejsem příznivce komiksů a tenhle neznám téměř vůbec(vyjma pár obrázků z reklamní kampaňe na film).Styl,jakým je tenhle film divákovi servírován,se mi líbí a je opravdu velmi originální.Stejně tak jednotlivé postavy a jejich výběr(opravdu skvělá je jak Alba,tak Willis,Rourke,ale i další).Nadsázka je tady jasná a divák na ní musí přistoupit.Bez ní to totiž nejde.To je ale z mé strany to pozitivní.Příběh mě nezaujal a neoslovil téměř vůbec,celé je to pro mě podivně sterilní a bez života.Jakoby se jen míhaly obrázky komiksu za sebou(což asi autoři zamýšleli)a nic neříkaly.Taky mi vadila ,místy dost zbytečná,brutalita a zbytečně natahovaná délka(director's cut dobrovolně přenechávám fanatickým příznivcům komiksu),takže bych trochu střihal.Celkově jde u mě o "jakžtakž"průměr,hlavně díky vizualizaci a dvojici Alba-Willis.Takže hlavně díky nim dávám hříšných 50%.P.S.Naprosto chápu,že kdo četl komiks a zná postavy a jejich hlášky,bude se tetelit blahem a určitě si pár(desítek)procent přidá. ()

LittleJohnny

Musím říct, že tyto odstíny šedi mě zaujaly. Skvělá atmosféra filmu a 5 barev, které podtrhovaly dění, osoby, vlastnosti, krásu... Herecké obsazení také dobré, a koncept vypravěče vtahoval do dění. Hudba nebyla nejhorší, takže zaslouženě plná palba... ()

ywo666

No dobre jedna hviezdička bola prehnaná, čo bolo spôsobený veľkým sklamaním z prvého pozretia asi 7 rokov dozadu. Na druhý pokus som si to užil viac, ale stále nie som nadšený. Nemusím nejak extra rozkúskovanie na príbehy a tu my to vadilo obvzlášť. Kopec dobrých postáv, ale celé to skončilo nejak nedotiahnuté, aj keď príbehy skončili uzavreté. Medzi komixovkami je to určite až v druhej polovici. Celé by som to charakterizoval ako kopec dobrých nápadov, ktoré ale spolu netvoria adekvátny celok. 60%, A od dvojky očakávam viac. ()

Master19

Každý fanoušek komiksu musí být nadšený ze zpracování klasických scének objevujících se snad v každém z nich (policejní auta letící metr nad silnicí, detail zadumeného hrdiny v autě...), ale jinak, jak už tu bylo zmíněno, z filmu nic nevychází a nijak hloboko se nevrývá... ()

haj

Vizuálně originální a zajímavě natočený film, se spoustou černýho humoru, podobně jako v dalších Rodriguezových filmech. Jen škoda, že po první naprosto výborný části s Mickeym Rourkem si další dvě epizody neudrží tempo a za tou první více či méně zaostávají, což výsledný dojem z filmu trochu kazí. ()

Compadre

Batman byl dobrej, ale Sin city je asi fakt vůbec nejlepší převedení komiksu na filmové plátno. No...ono taky, kdyby tohle Rodriguez zvoral, taky by asi dostal pěkně přes hubu, protože legendární komiks je dávno po celém světě kultovní záležitostí a pokazit ho, by byl smrtelný hřích. A proto si asi taky režisér řekl, že nejjistější bude překopírovat děj pěkně políčko po políčku a třeba to vyjde. A fakt je, že to teda VYŠLO KUREVSKY. Noirová etmosféra je zachována absolutně, monology všech postav je radost poslouchat a vůbec herecké výkony všech postav z města hříchu jsou skvělé. Návrat Mickeyho Rourkeho mezi hvězdnou společnost, ze které se na dlouho vytratil byl fenomenální v povídce Drsný sbohem, kde ztvárnil novodobého trochu vyšinutého "gladiátora" Marva snad ani extra komentář nepotřebuje, protože každej ví a rychle pochopí, že byl obrovskej, stejně jako celej tenhle film. jestli budou další díly taky takhle dobrý, tak se máme na co těšit! ()

JohnSmith

Snad žádný jiný komix nebyl tak dokonale převedený na filmové plátno.Záběry jak vystřižené z časopisu.Něco podobného jsem viděl snad jen u Proyasovi Vrány.Opravdu vynikající obsazení,tolik hvězd a dobrých herců před zeleným plátnem jsem najednou ještě neviděl ()

dANo

Robert Rodriguez je veľmi zdatný a hlavne technicky (strihovo, vizuálne) dokonalý filmár. Sin City sa mu vizuálne podarilo spraviť geniálne... Ale keďže nie som komiksový fanúšik, tak som musel v tomto prípade ubrať z plného hodnotenia, lebo všetky 3 príbehy mi prišli až príliš plytké a o ich vzájomnom prepojení ani nehovorím. Taktiež slabšou stránkou filmu je chýbajúci našlapaný soundtrack. Ale aby moje hodnotenie nevyznelo iba negatívne, tak musím priznať, že som film celý čas hltal plnými dúškami a vždy som sa tešil na ďalšie scény a nové postavy (herecké obsadenie je fantastické!). Takže nakoniec len dodám, že vrele odporúčam, ale bez veľkých očakávaní z príbehu(ov). ()

Danny F.

Snímek se skládá ze čtyř příběhů a je založen na stejnojmenné sérii tří komixů Franka Millera (The Hard Goodbye, The Big Fat Kill a That Yellow Bastard). Příběhy se odehrávají v temném, bídném a zkorumpovaném městě Basin City (Říční město) přezdívaném Sin City (Město hříchu). Film se vyznačuje unikátním barevným zpracováním, ve kterém je většina filmu zobrazena černobíle, jen některé vybrané objekty barevně. Film byl promítán v roce 2005 na Filmovém festivalu v Cannes, kde byl nominován na Zlatou palmu a za své vizuální zpracování získal Technickou cenu (Technical Grand Prize). V roce 2006 byl nominován na filmovou cenu Český lev jako Nejlepší zahraniční film. * OBSAZENÍ: Mickey Rourke - Marv, Bruce Willis - detektiv John Hartigan, Elijah Wood - Kevin, Michael Madsen - Bob, Jessica Alba - Nancy Callahan, Alexis Bledel - Becky, Benicio Del Toro - Jackie Boy, Clive Owen - Dwight McCarthy, Brittany Murphyová - barmanka Shellie, Josh Hartnett - nájemný zabiják, Rosario Dawson - Gail. 85% ()

swe

Rodriguez zachoval styl a atmosféru komiksu, do rolí zabijáků, šlapek a šílenců obsadil známé herecké tváře... no a vida, máme tady skutečné filmové Sin City. Takhle má vypadat ZDAŘILÁ KOMIKSOVÁ ADAPTACE!!! Slyšíte, Hellboyi, Spidermane............? Hodnocení: Sin City - 90%, Velká tučná zabijačka - 80%, Ten žlutej bastard - 90% ()

sskrblik

Dokonalá noir atmosféra, dále pak především prvotřídní vizuální podívaná a řada holywoodských hvězd s skvělými hereckými výkony v jednom filmu pohromadě. To si těch 5 hvězdiček zaslouží. ()

Yoda sama

Od slova do slova a od obrázku do obrázku prepísaný komix ktorý je perfektný, tým pádom ten film nemôže u mňa zlyhať. Udivujúce podoby postáv z komixu s hercami, pričom ide o väčšinu z Rodriguezovsko-tarantinovského castingu s ktorými sa im asi pracuje najlepšie. 7/10 ()

hroubek

Nebudu se rozplývat, že je to geniální, protože není. Ale já v tom viděl něco víc. Nevím přesně co to bylo, ale mě se prostě komiksy od Franka Millera líbí, tak jsem si film náramně užil. V pár komentářích zaznělo, že postavám chybí jakékoliv emoce, což je skoro pravda. Je pravdou, že Rodriguez se drží předloh skoro až otrocky, a spoustu věcí mohl trochu lépe provést, ale samotný výsledek je opravdu hrozně zábavný. V některých scénách je té nadsázky trochu více, než je zdrávo. Každá z povídek má své tahouna, ale největší pozornost pro sebe strhává Mickey Rourke a jeho Marv, který chce pomstu a dát drsný sbohem. Pěkné zpracování velice dobrého komiksu. ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let