Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

Wiceman

Na tohle jsem se těšil. Jsem velkej fanda komiksů ze Sin City, takže jsem byl přímo nadrženej na jeho filmový zpracování. Jako .... co do věrnosti komiksový předloze je to bez debat opravdu povedený. Bohužel jsem fakt nepřemýšlel nad tim, jak budou příběhy vypadat na plátně oproti papíru. A ony ty příběhy na plátně vypadaj ....... prostě ulítle. Mají sice ten správnej Noir a všechno, ale to, co fungovalo na papíře, tady vypadá spíš přitrouble, nicméně ale stále drsně. Tenhle počin se mi opravdu těžce hodnotí. Drsný chování protagonistů, sexy holky, zvrácení záporáci, noir vizuál. No co víc si přát? Berte mě s rezervou, ale čím víc se na to dívám, tím blbější mi to celý přijde. Rozhodně jde o podařenej počin, ale já čím jsem starší, tím víc asi chci vidět tak trochu reálnější akční detektivky. Takhle je to spíš jen takové guilty pleasure. Skoro čtyři hvězdy, ale pořád tři (ale fakt jen o chlup :D ). ()

PanIncognito

Nečekaná podívaná! Režisérova verva se zde mění v opravdový skvost. Film je akční a zároveň obrovsky citlivý s neuvěřitelně kvalitními hereckými výkony. Za zmínku jistě stojí i zajímavé použití jiných barev v černobílém celku. Jde o jedinečné a originální dílo. :) (viděno s 1. dabingem) ()

Denzen

Vizuál je perfektný, a spolu s hercami je to tiež to jediné, čo tento film ťahá z vôd priemeru. Keby bola zápletka trochu zaujímavejšia, mohla to byť bomba, takto to zanecháva len pocit spokojnosti. Tiež by som sa rád dozvedel niečo viac o tom svete, v ktorom je Sin City zasadené. Bruce Willis a další herci výborní. ()

sarkikos

Pro mě nefungující manýra a stylizace, která mi nic nedává, ba naopak spíše odnímá - čas. S komiksem se nedá srovnat. Obsazené hvězdy tento pokus nezachrání. ()

TenKratofil

Nikdy jsem nebyl fanda Noir filmů a ba ani komiksů. Nebýt táty, který mi tohle kouzlo ukázal jménem Sin City ukázal. Hned na vás dýchne ponurá atmosféra světa, kde je hlavní argument nabytá zbraň, drsný hlášky padají ze všech stran stejně jako hustý déšť smývá krev lumpů ze silnic, kteří si neváží obětavosti lehkých žen z ulic a sáhnou příliš brzo tam kam nemají. Jednotlivé členění na ''povídky'' není na škodu, spíš naopak, ''hlavní'' linka s Brucem je asi krásně ponurá, temná a atmosféra by se dala krájet. Žluťák co smrdí jako zkažený sýr má Bruce v patách a občas i Bruce Žluťáka. Po cestě narazíte i na Froda, ale jen na opravdu chvilku. Podle mě, kultovní film s velkým K, nesmrtelný, nenapodobitelný. 100% ()

FakeRocket

Nejlepší film co jsem zatím viděl! Skvělá akce, výborný střih, zápletka... Všechno co musí mít správnej Krimi/Thriller film. Všichni tři režiséři odvedli vynikající práci. 95 % ()

kacenkin

Ano, takhle má vypadat pořádný FILM !!!! Který člověka chytne a drží a drží a drží.... Bravo !!! Některé komentáře nechápu, pokud tomu nerozumíte dívejte se na Ulici a nekomentujte film pro dospělé :))) ()

PowPow

Nic v atraktivním balení. Povídkové filmy mají vždycky problém s tím, že nestíhají hlouběji budovat postavy a vztahy mezi nimi, takže musí stát na dobrém příběhu. Všechny zápletky ale byly primitivní, bez jakékoli logiky a plné klišé. Ta úplná prázdnota je maskovaná charismatickými herci, netypickým grafickým zpracováním a spoustou násilí, což asi většině lidí stačí, ale po opakovaném zhlédnutí a přibývajícími lety ztrácí pozlátko na novosti a atraktivitě a naopak vyplouvá na povrch ta naprostá bezduchost. ()

evita_

Film typu SinCity som nikdy predtým nevidela. Ani neviem opísať v čom všetkom je jedinečný a tým dokonalý. Marv by bol určite môj kamoš a na slovo a zvuk skúpy Frodo bol ozaj že hnusný. Mierne zjemnenie celej drastickosti prináša väčšinová čiernobielosť filmu, kedy aj krv je bielou a nevzbudzovalo to vo mne teda že je to až tak brutálne. Och a aby som nezabudla - áno, ten citrónový pandrlák bol tiež odporný. ()

kaladze77

Už len komiks ukazuje niekde prostredie a svet film noir. Je to zmes moderného filmu + pocit film noir + zároveň tvrdý (pre niekoho až barbarský)... Nie vraždy sa mi ľúbia v ňom skôr tá atmosféra komiksu, zároveň sa mi páčia tie tri príbehy v ňom že akí sú v skutočnosti ľudia. Tiež ma chytili tie monológy, ktoré sú ako básne a veľmi sa mi to ľúbilo v českom dabingu... príklad "Chvěje se ve větru jako poslední list na umierajícím stromě. Chci aby zaslechla mé kroky. Na kratičký okamžik stuhne. Vítr zesiluje, elekrizuje, je hepká, horká a lehká ako pírko. Její parfém je příslibem, který mi vhání slzy do očí. Říkám jí že všechno bude lepší, že jí ochráním a vezmu ji daleko, daleko odsud, říkám že jí miluji. Tlumič zašeptá výstřel, svírám jí v náručí dokud nezemře, nikdy se nedozvím před čím vlastne utíkala, ten šek od ní si vyberu až ráno. ()

HAMLOCK

Rozpohybovaný komiks ,totožný se svou mnou milovanou předlohou. A i když některé věci vypadaly v komiksu lépe, je sice nepříjemné ale to ani tak nevadí. Pastva pro oči ,která je příběhově něco jako dospělé a lepší GTA. ()

Sejkorka

Komiks neznám, zato Tarantina ano. Takže tři příběhy se občas prolnou v jedné místnosti (stiptýzový bar), kde se při vystoupení Nancy vyskytují John, Marv i Dick. Neznalý divák to musí brát z nadhledem. Mrtvých se nedopočítá a krev je málokdy červená. ()

Di.ana

“Na tomhle světě není místo pro plamen, který v nás hoří." Film natočený podľa motívov komixu v čierno-bielej podobe, hra so svetlom a  jediná farba, ktorá tu dominuje je červená. Oceňujem vizuálnu nápaditosť, vďaka ktorej to naberalo úplne iný rozmer. Mesto hriechu plné emócií, vášne, túžby po láske v kontraste s niekoľkonásobnými vraždami, násilím, túžbou po moci a plné zla. Napriek tomu som sa nedokázala do deja nejako hlbšie vžiť a moja pozornosť často odbiehala. Čo som si však dokonale užila bol rozprávač, dialógy a výroky. To bola naozaj krása. Potešila má Brittany Murphy naopak nepotešila Jessica Alba. A jeden skvost na záver:  “Moc nedělá odznak nebo bouchačka. Moc získáš jen lží. Lhaním, na který ti přistoupí celej tenhle blbej svět. Jakmile ti to jednou začnou baštit, máš je v hrsti, tím si můžeš bejt jistej.” ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let