Horká vlna zaplavila L.A., všichni se chystají na velkolepé oslavy 4. července a svět stojí na pokraji katastrofy.  Vlna veder zaplavila Los Angeles. Všichni se chystají na velkolepou oslavu 4. července 2008. Hlavní postavou je boxer Santaros, který trpí amnézií a jehož osudy se spojí s pornoherečkou Krystou, která rozjíždí vlastní televizní projekt. Svět stojí na pokraji společenské, ekonomické a ekologické katastrofy a policejní důstojník Ronald Taverner má důkazy o spiknutí obrovských rozměrů. (oficiální text distributora)

Brady

Moc dobře nechápu hlášky typu: "Ještě horší než Donnie Darko." Vždyť tento snímek je ještě horší než většina filmů vůbec. Navíc Donnie Darko je naprosto geniální film, který narozdíl od tohoto, skrývá silné poselství a dává smysl. Sice je plný surrealistických prvků, ale má příběh, který do sebe zapadá a na konci se odhalí v celé své kráse. Tento film nemá ani jedno. Když se vás někdo na konci zeptá, o čem, že to vlastně bylo, začnete v paměti vybírat jednu z tisíce zbytečných myšlenek, jež vás při sledování napadly, a pak si vlastně uvědomíte, že ani jedna z nich nenesla žádné velké poselství. Prostě jste jen sledovali schizofrení show, kde nic nedávalo smysl a pomocí několiká klišé se to snažilo tvářit jako velká a originální myšlenka. Sorry, ale tenhle film jsem vážně málem nezvlád ani dosledovat k titulkům. Že byl závěr lepší a efektnější? Ano, ale k čemu mi jsou nablýskané efekty a filozofické pohledy herců, když se pod tím vším skrývá jen mělká šaráda upocených hlášek? ()

Perr

Kelly hodně čerpá ze skvělého Donniho Darka, stejně jako v DD dokázal z "neherců" dostat velmi dobré herecké výkony, stejně jako v DD film provází skvělá hudba, ale scénář je příliš překombinovaný, škodí hodně vedlejších postav a celkově se film rozpadá na scény, které nedrží pohromadě, některé nápady jsou zajímavé, některé scény jsou pěkné (hlavně hudební vložky), ale jako celek to vůbec nefunguje. ()

vovarano

soundtrack - MOBY, a ide mu to skvele,... nádherne dotvára apokalyptyckú víziu LA a je to asi prvý film kde mám pocit že poznám každého ale úplne každého vedľajšieho herca, a pokiaľ ide o tú hlavnú úlohu, tak johnsonove (the rockove) nervózne prstíky ma ešte dlho budú rozosmievať .... kto to videl vie o čom píšem ... ps: neviem prečo ale celkom mi to pripomínalo Scanner darkly ()

duchovny

Veskrze divná věc a to i na Kellyho, která si (možná záměrně) místy hraje na starého poctivého Lynche a nemá na to...Pár minut je nápaditých, ale většinu ze 145 minut vyplňuje zmatení, nepochopení a nuda podpořená slušnou hudbou. Čekal jsem zkrátka o dost víc.. ()

Hoolit odpad!

Hrozný film, který úplně znemožnil takové herecké špičky jako je Dwayne Johnson a Seann William Scott. Obrovské zklamání, po třiceti minutách sem po přemáhání usnul a když jsem se na to koukal znovu, bylo to ještě horší utrpení. Ani Justin Timberlake, co hraje v tomto filmu mě nazastavil v tomu dát tomuto filmu odpad. ()

Kingjiri

Absolutní haluz. Ale koukám, že kdo chce, vždycky si nějakej skrytej odkaz/podtext/smysl najde i v tom nejnesmyslnějšim snímku. OK, i Donnie Darko byl slušnej haluz, ale měl aspoň skvělou atmosféru. Vsadim se, že kdyby byl u položky režie napsanej takovej David Lynch, hned bysme byli v červenym hodnocení. Ve mně však šukající auta, liliputáni u zásahovky nebo lehce retardovaná postavička, kterou hraje namakanej The Rock vyvolávaj jenom jedinou otázku - proč vůbec někdo plýtvá energií (i penězma) a něco takovýho točí? Pravda, chyba je i na mojí straně, neměl jsem si Apokalypsu vůbec pouštět s nadějí, že "když tam hraje tolik známejch herců, tak to taková hrůza být nemůže". Jedna silnější hvězda právě za herecký obsazení. ()

BigFishPop

Tak toto som skutočne nepochopil a 2 hviezdičky dávam iba kvôli tomu, že chyba je - možno - vo mne. A nemôžem si pomôcť, no Dwayne "The Rock" Johnson by sa mal podľa mňa herectvu vyhnúť veľkým oblúkom. ()

nick_sekac

Nevim co si mám o tomto filmu myslet, jsem nad rozhodnutím tomu dát 4 nebo 2. Zvolil jsem střední cestu. Pořád jsem čekal nějaký pořádný zvrat, to se ovšem nestalo. ()

raiN[ratm]

Je fajn, že sa ešte nájdu tvorcovia, čo sa dokážu pohrať s divákmi, len či si tým u producentov Kelly nepodpílil konár .. ()

Ogrb

Tak nakonec tři, hlavně za sympatický herce a skvělej konec, ale kravina to je velká. Kelly to fakt přehnal, na takovej projekt prostě ještě neměl a to neustálý vršení motivů je fakt šílený. Ale The Rock je bůh, o tom žádná. 6/10 ()

Shredder odpad!

Nestava sa mi prilis casto, zeby som nedokazal dopozerat niaky film do konca. Pri Southland Tales som vydrzal 80 bolestivych minut nez som to vzdal. Nebudem struhat formu a tvarit sa, ze som filmu rozumel. Richard Kelly ocividne po uspechu Donnieho Darka presvedcil sam seba ze je nekorunovany kral geniov a rozhodol sa natocit pseudointelektualny film, z ktoreho len tak srsi snobizmu a masturbacia ega. Neskutocne nudny blud, ktory si mozno vychutnaju ludia co vidia zablesky umenia, geniality, nadcasovosti, atd. aj tam kde naozaj nie su. Uzasne vizionarske dielo??? NIE - iba obycajny sebaklam arogantneho a zakomplexovaneho cloveka, ktory uveril ze je Picasso noveho tisicrocia. ()

Uhura

Já to řeknu. Já jsem tomu nerozumněla. Bylo to spletité, hemžilo se to postavami i žánry, každá scéna jako by byla z jiného filmu, celé se to vypráví způsobem, na jaký jsme zvyklí pouze u úvodu do děje,... Jenomže já jsem se bavila. A jak. ()

sigi2

Zrejme mal pán režisér pár veľmi dobrých nápadov. Určite sa mu ich však nepodarilo zhmotniť tak, ako si sám predstavoval. Vzišla z toho potom mimoriadna onania, na ktorú sa ale napriek všetkému dalo 145 minút pozerať. Z tohto pohľadu nie až taký neúspech... ()

Magoor

Nechápu negativní hodnocení k tomuto filmu, ale co hlavně nechápu je, jaktože tento film nehodnotil ani nepoctil svým komentářem slovutný mistr golfista, když se v komentáři u Donnieho Darka tak rozplýval svojí nedočkavostí na něj! Nejspíš zapomněl:-P ()

hero_bk

Nechal jsem si to projít hlavou a mám jasno: Negativa jasně převažují. Totální srágory, které nesouvisí s ničím bijí do očí, úplně stejně jako to, co by souviset mělo. Neomarxistické hnutí ve mě vyvolává smích už jen tou myšlenkou. Ke konci to všechno začne dávat perfektní smysl, ale poslední asi tři minuty to zase celý zabily. Možná, že kdybych se podíval ještě jednou, přišel bych tomu na chuť, ale ne, nemám zájem ztratit další drahocenný dvě a půl hodiny koukáním na něco takovýho. Ale na Donnieho Darka se asi taky kouknu, přece jenom je to nutkání je silnější než zklamání z tohohle. ()

Petike odpad!

Preskúmal som všetko, čo sa o tomto "filme" a pozadí jeho vzniku dalo, a suverénne prehlasujem: Richard Kelly by sa mal spojiť s Tomom Greenom a spoločne splodiť filmového ancikrista. Samým im to ide náramne ťažko. Southland Tales je výsledkom troch vecí, všetko intímne prepojených s mentálnym smetiskom maestra Kellyho - výsledkom prehnaného užívania drog, prehnanej a megalomanskej viery vo vlastnú režisérsku genialitu a prehnaného zanedbávania pravidelných návštev u psychiatra. Maestro Kelly, prosím, urobte láskavosť ľudstvu, a naučte sa, že "pimp" nerovná sa "badass", že prázdna repetícia výrokov nerovná sa ťažko intelektuálny podtext a že prešpekulovaná štruktúra naratívu je nanič, keď samotný naratív nemá sám o sebe absolútne žiadnu pointu ani v jednej zo svojích milióntych, nikam nevedúcich dejových línií. Podobne ako pri Freddy Got Fingered, i pri tomto filme spokojne prehlasujem: Toto je antifilm. Toto je kinematografická Srebrenica ľudskej logiky a ľudského ducha, a Kelly je jej veľkým, z vlastnej geniality prefetovaným prorokom. Ale toto je i navoňaná zdochlina na oltári Kellyho ega, posadnutého komicko-naivnými, akožegeniálnymi, obsesívnymi úvahami o podstate časopriestoru a biblického Zjavenia Jána. Amen. Howg. Bléééé. Southland Tales dostávajú odo mňa unikátne ocenenie: Zlátanina tisícročia. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

25.12.2008

Horor od tvůrce Donnieho Darka

Horor od tvůrce Donnieho Darka

04.07.2007

Režisér jednoho z nejkultovnějších filmů nového tisíciletí (je neuvěřitelné, že si vynikající Donnie Darko doposud nenašel cestu na tuzemský DVD trh!) se stejně jako další originální tvůrci (třeba… (více)

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)