Horká vlna zaplavila L.A., všichni se chystají na velkolepé oslavy 4. července a svět stojí na pokraji katastrofy.  Vlna veder zaplavila Los Angeles. Všichni se chystají na velkolepou oslavu 4. července 2008. Hlavní postavou je boxer Santaros, který trpí amnézií a jehož osudy se spojí s pornoherečkou Krystou, která rozjíždí vlastní televizní projekt. Svět stojí na pokraji společenské, ekonomické a ekologické katastrofy a policejní důstojník Ronald Taverner má důkazy o spiknutí obrovských rozměrů. (oficiální text distributora)

klima777

KAKAXA A RAXAXA jsou ve filmu? Kde je chlupatá pomlázka a kde Viktor Tichonov? Ale ne, to jenom Richard Kelly natočil místy nepřehledný, avšak zábavný syslí guláš plný pop-kulturních odkazů. Jako vtip velmi vydařené. Mám pocit, že dílo trpí nutkavou potřebou něco sdělit. Nezbývá, než počkat na loňský rok (a mezitím číst P.K. Dicka, jenž je poněkud výživnější) 2,7 hvězdičky. ()

Guzo odpad!

Přestože mám rád jak S.W.Scotta, tak S.M.Gellar, tento film nezachránili ani oni. Kdybych to měl říct úplně upřímně, řeknu, že je to "sračka v hezkém kabátku" - příběh nemá hlavu ani patu (ani nic mezi tím), jednotlivé scény jsou totiž naprosto nepropojeny a silně pochybuji, že při desátém zhlédnutí bych pochopil víc než teď. Nehledě na to, že desetkrát bych asi opravdu nebyl schopný na to koukat.. ()

V-Ray

Moje IQ asi nedosahuje takových kvalit, abych naplno pochopil o co v tomhle filmu jde, rozhodně nejzvláštnější film co sem poslední dobou viděl. Celých 120 minut jsem film sledoval v domění, že se ke konci všechno vysvětlí. A hádejte co..:) nestalo se.. Takže počitám, že hodnecení tohohle snímku bude dost.. rozpůrné.. jestli je někdo ochotnej mi vysvětlit co se ve filmu stalo, tak Pošta:):-D ()

P1tr

Divné, zajímavé, nejasné a dlouhé. Toto je stručná charakteristika, která se mi vybaví při vzpomínce na sledování Southland Tales. Režisérovo Donnie Darko jsem bohužel neviděl, tudíž nemohu komentovat kam se filmařsky posunul. Nicméně ST na mě působilo velice zvláštním dojmem. Má své momenty, kdy člověk pozoruje poměrně zajímavě se rozvíjející zápletku , jenomže když příjde rozuzlení, nevěřícně jsem koukal doblba a přemýšlel co nám tím chtěl tvůrce říci. Film je to bezesporu zajímavý, proto nemohu pod tři hvězdičky hodnotit, ovšem nemohu se zbavit dojmu, že ani sám režisér nevěděl o co mu šlo a tak ve snaze být pochválen za umělecký film, který si každý může vyložit podle svého, natočil tento maglajs. Nebudu vám bránit ve shlédnutí, ostatně, kdo ví, třeba vám ST sedne lépe než mě. Mám v sobě smíšené pocity, které mě nutí neustále o fimlu přemýšlet, což hovoří v jeho prospěch. Nicméně taktéž nedávné misteriózní The nines mě zaujali o dvě hvězdy více, tudíž bych doporučil spíše je. Rychleji utečou a dávají více smysl, i když také mozek potrápí. ()

Luksa

No, nenudil jsem se a zhruba jsem pochopil o co tam šlo, ale stejně jsem měl několikrát sto chutí ten film vypnout a jít si raději něco přečíst. Občas zajímavé nápady (dění okolo vědců a fluidní karmy...) pohřbila celková nabubřelost, zmatenost a nesympatická sebestřednost, podpořená hodně slušnou hudbou a nevyrovanými hereckými výkony. Zvláštní maglajz, který bych pro svou vyjímečnost na jedno zkouknutí snad i doporučil, ale dobrý film to není a kult z toho nikdy taky nebude. Howgh. ()

BloodMax

Zajímavé, výstřední, nepřehledné a občas trapné. Sakra, co se dá na tohle říct? Viděl jsem to už 3x a stále pořádně nevím o co tam jde!? :-))) Snad první film, ve kterém jsem neviděl Rocka někoho pořádně zmlátit (sice hrál boxera, ale na nic se nezmohl)...... ()

Fony

Úchvatný začátek a především konec filmu se skvělou atmosférou. To mezi tím jsem vůbec nepochopil a podle mě běžný divák ani pochopit nemůže. Věřím však tomu, že po přečtení prequel komixů by to mohl být velice zajímavý filmový zážitek. Čas ukáže, jestli se Southland Tales stanou kultem nebo skončí v propadlišti dějin. ()

jenik71

Policisté říkávají okolo chodícím čumilům: "Pokračujte ! Tady není nic k vidění." A já totéž vzkazuji všem, kdož se na tuhle slátaninu chtějí z nějakého důvodu podívat. ()

prasacimor

Prvé nutkanie vypnúť to som dostal už po piatich minútach, no povedal som si, že dám tomu šancu. Potom na chvíľu nastal kratší moment osvietenia, kedy som sa trochu chytal a mal som pocit, že ten film začínam chápať a že ho dokonca dokončím v zdravý. Toto nadšenie nevydržalo dlho a už po hodine prišlo druhé nutkanie. No keď som zistil, že som prežil už toľko, tak si vravím že tú ďalšiu hodinu a niečo vydržím. Chyba. Poslednú polhodinu som už musel drasticky posúvať, lebo už som to fakt nemohol ďalej vydržať, ale chcel som vidieť ako to dopadne, keď už som tomu venoval toľko času a energie. A tú energiu myslím doslovne, lebo už dávno sa mi nestalo, že som bol taký vyšťavený po jednom filme. Keby tá energia bola aspoň využitá efektívne, ale takto som strávil viac než dve hodiny sledovaním maximálnej sračky, ktorá sa hrá na obrovské umenie a hádže na nás jedno posolstvo za druhým, ktoré sa ale u 90 percent populácie míňajú účinkom. Neviem nakoľko má Richard Kelly posunutý prah súdnosti, že také niečo pustí medzi ľudí a som si istý, že čaká že ich nesmierne ohromí. Možno v jeho geniálnej mysli, obrastenej úspechom Donnie Darka to dávalo všetko zmysel a bol to najúžasnejší film všetkých čias, no na plátne to vyznelo ako úplná fraška. ()

IMPAIRED

Daleko lepší než darko. Bavilo mě to od začátku, příjemnej mindfuck, kterej rozhodně neni geniální, zamotanej ani nepochopitelnej. Super film. ()

Drnqonovic

WAU. Nakonec mi to nedalo a na Southland Tales se podíval, a přesně jak jsem čekal, po přibližně půlhodině jsem vypnul, smazal a zahladil jakékoliv důkazy o tom, že na mém harddisku něco takového vůbec bylo. Mix Lynche a totální píčoviny (a ruku na srdce, že k tomu má Lynch občas blízko), který šel totálně kolem mě. Nebo to někdo dokoukal a pochopil? ()

Looser

Pokud se Vám líbil Donnie je velmi pravděpodobné, že se Vám bude líbít i Southland Tales. Je to podobná jízda a je nutné říci, že Vám pravděpodobně po prvním zhlédnutím asi nebude vše jasné. Četl jsem tady, že film stál 30mega a že byl dost drahý. Upřímně s takovým castem a relativně dobrými triky (až na jeden) mi to přijde jako dobrá cena. Je až neuvěřitelné koho si vždycky RK sežene. Film je trochu brain fuck a údajně hodně pomůže předloha v podobě komiksu, mně dost pomohl FAQ na IMDB, kde je většina otázek srozumitelně vysvětlena. Jinak super hudba i herci, akorat je to trochu bordel, ale moc pěknej. ()

ZkuKol

Dobrá zpráva je, že Richard Kelly ušel od Donnieho Darka pěkný kus cesty správným (a dospělejším) směrem. Bohužel opět je nejsilnějším dojem z celého filmu to, že nikdo ani Kelly, ani kdokoliv jiný z tvůrců, neví, co vlastně točí. Je to o lásce, o umírání, o sebevraždě; je to politická satira, příliš dlouhý videoklip, filosofické scifi, dobrodružné scifi nebo je to nový všezahrnující žánr? Těžko říct, ale i přes všechny motivy, se kterými se během filmu setkáte, se zde objeví momenty, kdy opravdu stojí čas. Strašně rád bych viděl film který režíruje Kelly pod bičem Bruckenheimera - ten by si příběh (nebo alespoň dramatický oblouk), potažmo pointu, vyšumět nenechal! ()

3 AM Code

Sem tam zajimave a napadite detaily, docela poutave vizualni obrazy... a za tim vsim totalni prazdno. Rozvlekle, roztristene, bezcilne - to vsechno tenhle film popisuje. Richard Kelly chtel zrejme neco rict, ale mel toho na jazyku tolik, ze z znej nakonec nevypado vubec nic. ()

Soweek

Pro mě asi nejočekávanější film za poslední půl rokdopadl uplně stejně jako Donnie Darko...napřed jsem viděl prvních 30 minut a řekl jsem si, že takovou kravinu ani nedokoukám do konce, ale po měsíci jsem se k tomu přece jenom vrátil, stejně jako k Donniemu a to co jsem viděl byl další Richard Kelly ve skvěé formě. Tento film nelze hodnotit pouze jako film, Richard Kelly vymyslel svůj vlastní svět, promyšlený do poslední koutu a udělal z něj velkodílo. Málo lidí ví, že toto jsou pouze závěrečné 3 díly z celé šestilogie, první tři díly Southland Tales jsou vydány knižně a nyní lituji, že jsem si je před tímto filmem nepřečetl, první půlka filmu by tak jistě byla míň zmatená. Herecké obsazení zde potěší nadmíru. Hlavně osvědčená dvojka Dwayne Johnson a S.W. Scott spolu nepracovali poprvé a rozhodně ani ne naposled (Animovaný Planet 51 je skoro za dveřmi). Richard Kelly tak ukazuje, že měl rozhodně pádný důvod k tomu tvořit svět Sothlandských povídek po celých 5 let, protože práce málo neměl. ()

Ploutev odpad!

Tak po 40ti minutách této debility jsem byl nucen to vypnout, hůř strávený čas jsem nezažil pěkných pár let, věřím že ke konci filmu se bude moožná něco dít, a jako celek si to odpad! nezaslouží, ale bohužel, když první půlku si neustále říkám že to musel natočit totální dement. ()

sedm.1

A mám hodně blízko k tomu vlepit této megazbytečnosti čistý odpad!Tak promrskat dvě a půl hodiny života,to jsem fakt vážně jěště asi nezažil.Koukat do zdi a měl bych z toho víc.Apokalypsa byla všechno možné,jen né ale ani trošičku koukatelný film.Nevím,jestli jsem tak moc jinde než ostatní,ale co to mělo vlastně celé za význam?O čem to jako bylo?Co to mělo přinést?Kde byla nějaká kostra příběhu,nebo alespoň jen nějaký nástin děje?Co mělo být pointou?Prostě jsem z tohoto snímku naprosto mimo.Určitě to bylo zamýšleno jako megaoriginální věcička,film který tu doposud nebyl(a já doufám že už nikdy nebude),ale pro mě se to zkrátka utopilo samo v sobě.Strašná nuda,dějově strašný bordel,vše skáče z jednoho do druhého,desítky bezvýznamných postav a postaviček,které akorát zabírají místo,prostě slátanina nejvyššího řádu.A tak tu jedinou hvězdičku pro tuto krutou zbytečnost zachraňuje výtečný Dwayne Johnson a hudba.NEDOPORUČUJI!!! ()

Zombik. odpad!

WTF? Co se to sakra děje? Přesně tohle jsem si říkal téměř celý tenhle "film". Možná jsem to nepochopil, ale je taky možné, že se to ani pochopit nedá. Slátanina všech slátanin. Lituji, že jsem byl tak trpělivý a přetrpěl to do konce. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

25.12.2008

Horor od tvůrce Donnieho Darka

Horor od tvůrce Donnieho Darka

04.07.2007

Režisér jednoho z nejkultovnějších filmů nového tisíciletí (je neuvěřitelné, že si vynikající Donnie Darko doposud nenašel cestu na tuzemský DVD trh!) se stejně jako další originální tvůrci (třeba… (více)

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)