Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

JAzzeURo

Tenhle film má své chyby, ale herecké výkony jsou tak absurdní, že se u toho budete skvěle bavit. I přistání lodi na comicconu je naprosto skvělé. A co teprve Sam Rockwell v další roli pošuka. :-D ()

xEvilDeadx

Zajímavý námět zpracovaný s humorem přesně podle mého gusta (místy jsem se opravdu řezal smíchy - geekové odpustí)... Kdyby film nevypadal jako ze začátku osmdesátých let a odpustil si tuctový dojáček v závěru, hodnotil bych ho asi ještě lépe.. ()

SacRoS

Nemůžu jinak, jako fanda star treku a všech papundeklových scifi počinů, tuhle questařinu prostě musím vynést do výšin... Jasných 5 hvězd:). Proboha proč není seriál? ()

Profík

Tohle bych totálně prošvihl, nebýt už zaniklého (u nás) časopisu Total fim. Musel jsem na to tehdy ještě do letního kina, které z několika příčin nesnáším, ale rozhodně jsem nelitoval. Někdy to malinko skřípe s logikou, ale furt je to jeden z nejzábavnějších sci-fi komediálních snímků. A obsazení tedy stojí za to. 95%. ()

Eclipsis___

Príjemná oddychovka s prekvapivo výbornými efektami (na rok 99). Ja osobne som z hereckých výkonov až taký nadšený nebol, našťastie to zachránili Monk a Snejp, ktorí boli výborní. ()

pekkanik

Nádherná komédia s pár vážnejšími prvkami, úžasná paródia na Star Trek, z ktorej sa postupne stáva pocta, parádny Alan Rickman, neuveriteľne blonďatá Sigourney Weaver s vypchávkami a okúzľujúco priblblí mimozemšťania, takto dobre som sa naposledy bavil pri Life of Brian (a Monk s chápadlovitou vesmírankou sú neodolateľní). Edit: Po ďalšom zhliadnutí (už ich bolo šesť) zvyšujem na plné hodnotenie a keď to porovnávam s poslednými Star Trekmi, tak už fakt nie je o čom. ()

Vindemiatrix

Galaxy Quest může být pro fanoušky space oper něco jako Kick Ass či Úžasňákovi pro milovníky komiksů: osvěžující restart tradičního heroického schématu. Místo hrdinů bez bázně a hany zjednávají vesmírnou spravedlnost ordinérní figurky, ale i ty si dokáží po mnoha útrapách, selháních a trapasech vydobýt herojský lesk. Být příznivcem papundeklových vesmírných ság, jdu s hodnocením na čtyři hvězdičky, ale já se u podobných seriálů vždycky strašně nudil, a tak zápal tvůrců nedokážu plně ocenit. Na druhou stranu: jak jinak ospravedlnit existenci něčeho tak nezáživného, jako je Star Trek, než pomocí parodií, jako je GQ? ()

smokenmon odpad!

Ještě se mi nestalo abych se u "komedie" ani jednou jedinkrát nezasmál. Jestli tam někde byla špetka humoru, tak byla zcela jistě zabita českým dabingem. Parodie to je, hlavně na dobrý film... ()

KristKrist

Sci-Fi obecně nemám ráda,až na pár vyjímek,mezi které se Galaxy Quest řadí.Skvělé hlášky,hlavní hrdinové tu podávají sympatické herecké výkony,Alan Rickman mě upřímně hodně pobavil,jeho Alexander byl skvěle otrávený a nepříjemný,až to bylo milé.Viděla jsem to v originální i v dabované verzi,no ani nemusím psát,která se mi líbila víc :) ()

Alpha69

Od začátku víte, že to bude parodie a děsíte se toho, protože co si budeme říkat, parodie dnes ve snaze nenechat diváka chvíli vydechnout, sklouzávají k nesnesitelné trapnosti. Tahle to nedělá. Nesnaží se vytáhnout nějaký otřepaný vtip tam kde to není třeba. A právě proto je to nejen zábavná ale i vcelku vkusná podívaná... Tedy krom Rickmanovy paruky... ()

zsh3

já jsem se u toho skvěle bavil, velkej dojem na mě udělala "Ripelyová", která si po všech těch vážných rolích ve vetřelci zahrála totální rozkošnou blbku, která je uplně k ničemu, ale zase si to umí přiznat :-DDD moc hezká scifi komedie. ()

kazimirovic

komedie, kterou nejvíce ocení znalec scifi, star treku, všech těch laserovejch přestřelek ve studiu a přiléhavejch hvězdnejch kombinéz. Je to nadsázka, ale i pocta. Spíše než parodie je to dobromyslné pomrkávání a poplácávání po ramenou, oslava žánru :) Trekies sobě. ()

Dexter94

Velmi, velmi mě tento film potěšil. Narazil jsem na něj náhodou, ale skvělá sranda, velmi zajímavý námět a skvělé herecké výkony. Vřele doporučuji. Za mě to má plný počet - dlouho jsem se tak nezasmál a nepobavil. ()

TomAbrt

Při Grébtrovu kladivu, to je ale komedie. Lepší parodie na Star Trek tu asi ještě nebyla. Nekopíruje, bere pouze námět a příběh už si jde svou cestou. Neohrožená posádka herců, která neměla jinou pořádnou roli a která je známá jen pod seriálovými postavami. Deprese z neustále se opakujících reklamních či fanouškovských akcí a proklínání sebe sama, že někdy v tomto seriálu hráli v čele s Timem Allenem jako kapitánem, který svou roli i po tolika letech miluje a otravuje tím ostatní. Pokud by jste měli vidět pouze jednu parodii na scifi seriály,tato je ta pravá - Galaxy Quest, vzhůru za dobrodružstvím a ještě dál.... ()

pCCb

Neměl tenhle takřka geniální film jiný dabing? Protože já si tu větu pamatoval jako "Při kladivu Graptharovu!", což zní ještě o několik tříd lépe :-) ()

MIKETUK

Těšil jsem se na něco alespoň se blížícího k Spaceballs, místo toho přišla nudná splácanina se stále stejným sitcomovým Timem Allenem, otravnou Vetřelkyní a spoustou ukňákaných MZ. Není důvod vidět. 10% a to jen díky Alanu Rickmanovi ()

mad.dog

Výborná komedie, která mi bohužel tak dlouho unikala. Všechno tu šlape super, jak vtipy, tak akční scény i ty dojemné. Jak vcelku Tima Allena nemusím, tady mi vůbec nevadil a vidět Sigourney (ještě ne starou) s proklatě hlubokým výstřihem? No to je třešnička na dortu! ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci