O neobyčejných zázracích obyčejných lásek. Monika (Tatiana Vilhelmová), Toník (Pavel Liška) a Dáša (Aňa Geislerová) jsou kamarádi od dětství, kteří spolu vyrůstali v jednom paneláku. Monika, Toníkova dávná láska, pracuje v supermarketu. Její přítel Jiří odletěl do Ameriky za prací a Monika doufá, že už brzy pojede za ním. Toník teď žije se svou tetou na statku u města a živí se všelijak. Nechce zpátky do paneláku, nechce pracovat ve fabrice, nechce poslouchat rady svého otce. Dáša žije sama, má dvě malé děti a ženatého milence Járu. Dáša je k smrti unavená a zoufalá, ale pořád věří jeho slibům, že se rozvede a sežene jí práci. Monika dostane k Vánocům od Jiřího letenku a začne se chystat na cestu do Ameriky. Dášin duševní stav se zhoršuje, už není schopná se starat o děti. Když Dášu převezou na psychiatrii, Monika zruší letenku do Ameriky a ujme se jejích dětí. A náhle znovu zjišťuje, jak velkou oporu má právě v Toníkovi. Pro Toníka začíná nový život - kvůli Monice a dětem je schopen udělat cokoli: pustí se do přestavby statku, a dokonce začne pracovat v továrně. Jenomže hra na rodinný život je pořád jenom hrou, i když si to Toník nepřipouští - Moniku čeká budoucnost v Americe, děti jsou jenom "vypůjčené" a do baráku pořád teče... Nový film režiséra Bohdana Slámy navazuje na jeho úspěšný debut Divoké včely, který měl mimořádný ohlas u českých diváků a přinesl mu i řadu cen na mezinárodních filmových festivalech. (Česká televize)

jjjerry

Jako vždy skvělá Wilhelmová, Liška už mě bohužel nudí- stále hraje stejnýho hodnýho blbce (umí i nějakkou jinou roli?). Tohle a komedie? opravdu ne. Je to čisté drama. Všechno je emotivní, až mně to přijde jen o emocích. Pro mě zklamání. Nemam rád tyto pseudosrdcervoucí příběhy. ()

O_Peki

Bohdan Sláma točí divné, rádoby pradivé a obyčejný život popisující filmy. Tohle je jeden z nich. Film o nikom a o ničem. Stejně jako Divoké včely a Venkovský učitel. ()

kolodej1

jeden z nejlepších tuzemských filmů po roce 2000. Velmi dobré zpracování, kdy se nejedná pořádně ani o komedii, ani o drama, ale prostě příběh ze života, který má momenty veselé i smutné. Vůbec mi nevadilo kladné role hlavních představitelů, takoví lídé totiž opravdu existují, jen se o nich nedočteme v Blesku ani nedozvíme ve zprávách na Nově. Ale samozřejmě, každý by takovýhle charakter nebyl, to je jasné. Velmi dobře zahrané, Liška konečně dostal roli, kdy nehrál ujetého chudáka, ale chlapa. Film má příjemnou atmosféru a mohu ho jen doporučit Kdo filmu vyčítá, že glorifikuje chudého vesničana jako, tak na sebe prozrazuje, že filmu neporozuměl. ()

vooddoo

Je to moc krásný snímek, který si na nic nehraje, je ze života. Do takové situace se může dostat každý. Moc jako komedie mi to nepřišlo, spíše to drama. Vynikající Pavel Liška a Bolek Polívka. Konec pro mě byl dost hořký, ale vždycky to nemůže končit happy endem... Dávám **** za dobré herecké výkony a milou atmosféru. Jinak postavu Geislerové bych na té psychiatrii nechala ještě déle... ()

buchannon

Pokusím se napsat negativ toho, co napsal Reiniš: Debilní film, kterému se vyhněte, ať máte jakoukoli náladu. Nejméně špatný výkon ze všech špatných výkonů podala Aňa Geislerová. Duo Liška - Wilhelmová hraje hodně špatně, celou dobu jsou dost nevýrazní. Nevryla se mi do hlavy ani jedna věta celého "filmu". Štěstí je prostě otřesné pseudodrama a jeden takový snímek stačí za celý život. Zajímavý komentář: buchannon ()

Desmi

Štěstí má každý, ale jen někdo je schopný a ochotný ho vidět. Tolik k poselství filmu z mého pohledu. ()

mouzi

Je to strasne nerealisticke, ac se to snazi tvarit, ze je. Dve hvezdy jen za herecke vykony Lisky a Geislerove. Jinak film jako takovy stoji za vylizprdel. ()

tchempi odpad!

Mimoň Sláma je „mistrem“ (myšleno pejorativně) subžánru „všichni jsou v prdeli“. Jenže socky na artové filmy o sobě nekoukaj a uniká mi, proč by se na podělaný život white trash/bílé spodiny měl koukat někdo normální. A když už tu úchylku má, může si zapnout libovolný díl Výměny manželek. ()

Kozlowski8

Neobyčejný film o (ne)obyčejných lidech, film o hledání smyslu života, lásky a štěstí. Příběh, přestože prostý a jednoduchý ve své stavbě, velice silný a emotivní ve zpracování postav a atmosféry kolem nich, což ještě umocňuje výborná kamera a mimořádné, naprosto přirozené projevy herců a to úplně všech. Krásný hořkosladký příběh, z něhož cítíte přirozenost a poctivost. 80 %. ()

PTuranyi

Výborná vzťahová dráma s pekným ľúbostným trojuholníkom alebo aj o piatom kolese na voze. Plus k tomu jedna nezodpovedná kamarátka nezvládajúca vlastnú existenciu.  Produkčne a herecky na veľmi dobrej úrovni. Hlavne Anna Geislerová, ktorá stvárnila nevyrovnanú Dášu vynikajúco predviedla rôzne psychické stavy. Poteší aj slovenské zastúpenie Zuzanou Krónerovou a Martinom Hubom. Napriek tomu, že žiadnej z postáv príbehu nič nevychádza a všetky plány sa rúcajú ako domček z kariet, film má pozitívny odkaz: šťastie stojí za to hľadať aj keď ho nenachádzate. ()

Nakor

Na tomhle filmu je lepší to, co není řečené, aůe přesto to v něm je, takže to vůbec není podívaná pro masového diváka. (Ach jo, sedět v kině vedle člověka, který v půlce filmu řekne své přítelkyni, že příště půjdou radši na komedii, a který se až do konce filmu nezbavil představy, že i Na Štěstí šel jako na komedii, a tak se smál stále a na naprosto nevhodných místech, je utrpení.) ()

Nuwe

Do konce závěrečných titulků jsem zůstala v kině jen u dvou filmů, Requiem za sen a Štěstí!!!nejopravdovější (český film) posledních let! ()

Parsek

No, kde začít. Viděli jste Návrat idiota? Ty filmy nemají jen podobné obsazení, ale mají něco, co nedokážu identifikovat a co je pro ně společné... snad poetiku (i když založenou na trochu jiném základě)? Nevím. Jsem nadšen... ()

Listy

Dovolím si tady někoho citovat ,,Emoce ždímané po litrech,, - to je fakt. A mě už to nebaví, už mi to přijde moc vykalkulovaný dojímání a návíc furt to samý - vesnice,bída,deprese,samý komplikovaný a nešťastný vztahy... jestli je tohle opravdu ze života tak už fakt nevim. -viděla jsem to dvakrát a podruhé už jsem si sice nechtěla skočit z mostu,ale stejně jsem ještě dva dny neměla chuť k jídlu. Navíc mě dorazilo když jsem slyšela producenta tvrdit že to vlastně končí dobře, já tam dobrej konec nevidim ani pro ty dvě hrdličky, ani pro cvočku co si veme zpátky děti(protože to vypadá že se moc nevyléčila) ani pro nikoho. Takže díky za každou komedii která opravdu je komedií. Tohle je film který dostane lvy, zaboduje na festivalech, potěší ,,umělecké" publikum...ale já můžu ocenit jen herecký výkony a kameru, jako celek maximálně 2*. ()

lumtr

Mám rád české filmy, protože řeší problémy, které jsou mi blízké způsobem, který mi je blízký. S tímhle filmem jsme si prostě porozuměly :-). ()

Disha

nevím proč,ale čekal jsem od toho malinko víc.Výborné herecké obsazení které mě ještě nikdy nezklamalo,ale i tak mě tam něco chybělo . ()

Váša

Ošlivý a nečím nezajímavý film, plný uhozených scénáristových nápadů. A proč se probůh jmenuje "Štěstí"? ()

zaack

Na české poměry velmi zdařilý snímek. Jinak ale průměr, tak proč hodnotit lépe, jen proto, že je to tuzemský výrobek? ()

mikul

Kvalitní film s kvalitními herci, dějem, hereckými výkony a láskou. Jak venkovský učitel tak štěstí dojemné a Liška stejně kvalitní. Škoda hlavně toho začátku, ten mě moc nebral, ale naštěstí se to zlepšilo:-) ()

shinlove

Dlouho jsem zvažoval, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale nakonec to pětka vyhrála. Vynikající kamarádské trio Vilhelmová, Geislerová, Liška, doplněné Polívkou a Danielem tvoří zážitek v hereckých koncertech, že prostě 5* musím dát! Strašně silný příběh, který má dobrá kamarádka zažila se svou matkou na vlastní kůži...nikomu bych to nepřál. Aňa je prostě Herečka s velkým H!!!! 5* ()

Evropské filmové ceny

27.02.2006

MFF Bratislava

MFF Bratislava

19.11.2005

Ve dnech 2. - 10. prosince 2005 se v bratislavském Palace Cinemas uskuteční 7. ročník MFF Bratislava. Během této doby se představí 18 filmů z celého světa, jejichž kvalitu budou krom početného… (více)