Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

E lan

Zpočátku neskutečná nikam nesměřující blbost bez jakéhokoli nápadu. Postupem času, když si divák zvykne na totální absurditu celého příběhu a téměř neherecké výkony celé hlavní rodiny, je překvapen velkým množstvím povedených vtipů. Navíc Petr Čtvrtníček hraje výborně, konečně role na tělo:-) ()

Sosak odpad!

A tohle mělo bejt zase co? Člověk by čekal černej humor a nějakou tu srandu, když je to komedie a přitom tam jsou zase jenom kýble nudy a nafetých dialogů o hovně. ()

dessa

Komedie jsou od toho, aby pobavily a já se u tohoto filmu tlemil, až mi tekly slzy (Lokvencovo břevno). Ano, humor je to typický sklepácký, nejčernější ze všech černých. Ale ten já mám nejradši. Dušek a Čtvrtníček excelují, v minirolích pohřebáků jsou skvělí i Holub a Polášek. ()

tančísvlky

Chaotický film,ktorý sa dá len ťažko nejako opísať. Niektoré scény sú dosť kontraverzné,režíser to mal asi v úmysle a to sa mu podarilo... ()

kwaicheng

Teda... Bylo to famílie povedená, až by jeden nevěřil. Ze všech největší kurva byla Tereza, už jenom v kvůli té holčičce, doufám, že zdechla někde v pankejtu, protože to byla taková lidská svině jakou svět neviděl. Druhou příčku získává Věra, třetí Robert. Jak se Karel vztekal u tý lednice, nebo jak jel po smrti do Prahy a hřál se u krematoria a ráno jak se vzbudil ve svý rakvi...to byla síla, havrani neměli chybu, to byla dvojka... Opravdu černá komedie... ()

Shakaar

Co dodat. Klasická tvorba TV Prima...nebo TV Noha? Sám nevím, jsem z tohoto "snímku" dost vyděšený, že ani nevím kde jsem našel ty 2*. ()

Joski

Světlu vstříc! Čo viac dodať. Nedocenená čierna komédia, ktorá prekonáva české klišé zvané Pelíšky. Na české prostredie v rámci žánru unikát. Pripomína skôr škandinávske čierne komédie pre diváka so zmyslom pre humor "to je Tibet Terezo". Po čase pridávam posledný bod z 5 bodov aj preto, že v mojej filmotéke tento disk zrejme už nikdy nezapadne prachom a po opakovanom vzhľiadnutí sa viac a viac každoročne s rodinou bavíme na hláškach "Co je víc? Co je dál? Tohle už je nejdál!"... No co, nemněl jsem klíče...etc. Komédia doslava len pre vyvolených, ktorí dokážu pochopiť aj iný druh humoru:-) ()

mistvan

Pravda, vtipů tam mohlo být víc, ale uchvátila mě i celková atmosféra a myšlenka filmu. Vždyť to je tak naprosto přesný obraz každého z nás, jak pořád doblba děláme ty samé voloviny a né a né se z toho poučit. Sice těch pět hvězdiček je spíš 4.6 hvězdičky zaokrouhleno nahoru, ale prostě jsem se u toho filmu nejen bavil, ale i nad něčím zamyslel. Doufám, že Vachler to nezvdá a přijde brzo s něčím podobným. ()

Lokran

místy k uzoufání trapné a nudné, místy docela sympatické. škoda jen, že se na scénáři nepracovalo trochu déle. námět nebyl špatný... 40% díky posledním pár minutám skoro tři hvězdy, ale čtený dovětek s ukázkami fotografií to srazil zase zpátky... ()

wOOzIe

Tohle je černá komedie přesně jak má být. Je teda pravda, že spoustě lidem tenhle humor moc nesedne, ale já jsem se tedy bavil náramně. Výborný Čtvrtníček, Dušek, Daniel, Boudová no a vlastně všichni zahráli výborně. Černá komedie, která má i zajímavý děj a tak trochu blbou pointu, ale blbou v dobrém slova smyslu :-). Vážně konečně pořádná česká komedie, které se dá zasmát a ne jak ty rádoby komedie alias Rafťáci a podobně. ()

Pulper

Film je místy hodně hluchý a nezáživný, ale při některých scénách jsem se nasmál víc než u jiných všeobecně oblíbenějších filmů. ()

Arccos

Nebylo to az zas strasne. Kdyby film skoncil smrti otce Muka, byly by i tri hvezdicky. Jenomze on naprosto prekombinovanym zpusobem pokracoval dal az k trapnemu konci. Behem celeho filmu se objevuji motivy, ktere postradaji vyznam a divak jenom ceka, kdy se vlastne zhodnoti. Napriklad vybuch plynu, proc to tam bylo? Aby mohl Dusek rict (jinak pomerne povedenou) hlasku?? EDIT PO LETECH: Víceméně pořád platí, co jsem napsal. Přesto jsem se oběma částmi filmu tentokrát bavil víc, takže na ty tři hvězdičky to nakonec dotáhl. A dost se mi líbil výkon a charakter neherce Vlasty Duška, který asi měl dostávat šanci hrát častěji. ()