Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

Prankster

Chvíli jsem si myslel, že to nebude tak zlé. Dokonce se mi zdála i nápaditá zápletka, ale po chvíli se to zvrhlo a stálo to dost za hov.. Nicméně Duška a Čtvrtníčka mám velice rád a o to byl film shlédnutelnější - i když tohle nebyly nejlepší role, co zahráli. Jo a taky to byla pěkná reklama na Renault. Nejhorší byla ale snaha propojit příběh všech postav a to za každou cenu. No prostě pokud nejste nadšencem českých filmů, tak se na tenhle film nedívejte!!! ()

Hollister

Petr Vachler ve filmu o filmu prohlásil, že Doblba! je míchanice jeho nejoblíbenějších filmů - Spalovače mrtvol a Homolků. Co k tomu dodat, kdo viděl udělá si obrázek sám. ()

Junkienka odpad!

Toto hodnocení dávám strašně nerada. Ale když bych tento film měla nějak shrnout....řekla bych...stupidní...o ničem.... A když už jsem Účastníkům dala hvězdičky 2, tak tady se jinak nedalo. Herecké výkony ...nevím ani, zda-li se dá vůbec mluvit o nějakých výkonech. Už bych to nikdy nechtěla vidět... ()

tereza.s

Tento film asi do blba doopravdy miri. Prumerne spatna komedie na tema, o kterem by se nemelo zertovat. Vtipy jsem nasla dva dobre stejne tak jako dve postavy - pany pohrebaky. Od Jaroslava Duska jsem take cekala daleko vetsi herecky vykon. Co jsem naprosto nepochopila, byly animace jezise, andela a leticiho kralicka. Spatne provedeni a jejich nesmyslnost filmu take hodne ublizuji. Tematicky film take neni nijak zajimavy, ale aspon ma nejaky zaver, jakeho jsem se nedockala napriklad u ucastniku zajezdu. Stejne si ale film znovu uz nepustim. Myslim, ze mi nejaky duvod nedal. ()

LaValse

Ačkoliv herecké obsazení je víc než slibné, film nic zajímavého nenabízí. Tenhle humor mi přišel asi víc než trapný. ()

Jaromír

Trochu moc ztřeštěná komedie. Někdy mi to připadalo skoro jako Kameňák, taková "skládanka". Zatloukající Čtvrtníček je ale nezapomenutelný (stejně jako scéna s kartářkou). ()

Cortesz

Naprosto absurdní blbost, která má ovšem tu vlastnost, že místy dokáže skvěle pobavit. Ovšem po skončení filmu mi z úst vylezlo slovo blbost. Po herecké stránce mě tam téměř nikdo nebavil, mám alergii na Čtvrtníčka, kterej kde se objeví, hraje pořád stejně a přijde mi jako namyšlenej arogantní frajírek z Prahy. Duška také moc nemusím a zde vypadá jako kašpar, ovšem o jeho filmovém otci a zároveň i reálném se to říct nedá a myslím si, že zde předvedl snad ten nejlepší herecký výkon ze všech. První polovina pobaví, druhou polovinu jsem si málem ukroutil hlavu z krku, protože zde ten přítomný černý humor vůbec nezafungoval a spíše byl trapný. ()

GordonCZ

Film naprosto o ničem a o nikom. Nejlepší byla asi scénka, kdy si Jaroslav Dušek zapomene klíče. Bohužel. Škoda, že z toho tvůrci nevytřískali víc. I když si říkám, že vlastně asi ani nebylo z čeho... ()

Ocelotr

Mě se tohle hodně líbilo, a to 99% nových českých filmů nemůžu vystát. Je to prostě černá komedie, velmi vtipné. ()

curil

Neskutečný proud hlášek a typického chování zbohatlíků, ale na druhé straně i looserů, v nedaleko uplynulém období. Vše je ze života, osobně znám spoustu lidí s podobným smýšlením. Film jsem viděl už několikrát a pořád mě baví. Zapšklí komentátoři zde i jinde mají názor, který je mi lhostejný. Kdo se chce pobavit, pobaví se. ()

ostravak30

Tak tohle je hodně špatná komedie. Bereme-li v potaz vtipy černého humoru na počátku, dá se ještě snést. Pak ale začíná komediální porno. Tvůrci jako by se nemohli rozhodnout, budou-li opravdu vtipní, funebrácky vtipní nebo vážní. Od všeho vidíme kousek, jenže je to jako by se v žaludku smíchal tatarák s mlíkem. Jaroslav Dušek po své rádoby smrti zjišťuje, kolik lidí ho vlastně v jeho vlastní rodině podvádí a druhá půlka není ani tak humorná jako spíše vážná. Maximálně tragikomická. Ale ani v první půlce to není žádná plácačka do kolen. Filmaři nám připravili nekonečně dlouhé dialogy, které po ztráty vlastního smyslu přestávají bavit. A to nemluvím o celé stopáži filmu. Při vší úctě se tohle opravdu dvě hodiny nedá vydržet. Zase tak úsměvné to není. ()

Terezka

Zbytecne natahované, mnoho odboček od hlavního děje (jestli se to tak dá nazvat), přehrávané, nepřirozené, místy hodně černé a místy (to víc) hodně blbé. ()

pOne

Škoda hluchých míst ve filmu. Dobře jsem se místy bavil. Jako celek je film ale moc dlouhý a pasáže "mezi vtipy" jsou nudné. Líbil se mi hlavně Jaroslav Dušek. Kdyby se film trochu víc zkoncentroval, výsledek by mohl být lepší. Hvězdička dolu též za technické / grafické zpracování úvodu a závěru v "kinoboxové televizní grafice". ()

Prubner

Nepochopil jsem, co mělo být na filmu vtipného, a to jsem prosím poměrně vděčný divák nenáročných komedií. Příběh nestál za nic, takže to mohly zachránit jen gagy a hlášky, ale ani ty tu nebyly. Celé to bylo nudné, pomalé, místy trapné, špatně zrežírované. Zaujala mě jen Lenka Krobotová, zatímco Čtvrtníček předvádí jen stejné ksichty jako v České sodě. ()