Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

Spooner

Nebýt prvních 10 minut,které byly ještě docela vtipné a docela jsem se chvilkama smál, tak by to byl odpad! Název filmu totiž přesně vystihuje pocity,které jsem měl po konci filmu. ()

Jamal

Tak trochu na hlavu postavený film, dnes už z větší celebritkou, kterou by snad zpětně vystihla věta. Tento rok Vám k Vánocům nadělíme smrt. A když smrt, tak pro všechny. (( :: ()

Big Bear

Po dnes již legendárních Pelíškách a vlastně i Pupendu, kdy se Dušek tak nějak více začal objevovat ve filmech mi tohle přišlo už jako kalkul natočit film se známým komediálním xichtem. Parťáka měl dělat Čtvrtníček a humor měl být asi zajištěn a tím i návštěvnost. No povedlo se to tak půl na půl. Někde kupodivu film přinutí i k zamyšlení. Více je však hluchých nebo dokonce trapných míst. Oceňuji snahu natočit v té době něco mimo rámec, ale tohle bylo mimo celkem dost možná i na samotné aktéry. Dvě hrobky. * * ()

salahadin odpad!

Vachler Vachlerovič řekl, že jeho Doblba! bude velmi výživná porce. A bylo tomu přesně naopak, při jeho hlavním servírovaném chodu jsem dostal neuvěřitelnou chuť změnit restauraci a dát si něco...cokoli jiného. Klidně nějakou mizernou švejžužu. Smát se dalo přesně třem slovním a situačním vtipům, zbytek byl šeď, nuda, neohrabaná režie a tragická neschopnost za každou cenu zaujmout a pobavit diváka. Nic z toho nevyšlo. Prosím dost! ()

Deimos

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +některé dialogy, momentky a vtipné situace (no hlavně s tím králíkem), zajímavá hudba, Petr Čtvrtníček -Jaroslav Dušek, některé zbytečné scény, občas hluchá místa a celkově film tak nějak o ničem/// Jéžiš, tak tohle je králíkovina. No myslel jsem si, že to bude blbost roku a přitom je to "překvapení roku". Teda to vlastně doblba kecám, ale určitě jsem čekal horší film, než z toho nakonec vylezl. A teď mě omluvte du se doblba dívat na další filmy./// Celkem 53%/// ()

misterz

Čo všetko môže spôsobiť nečakané dedičstvo.... Áno, tak to už na svete chodí, že pokiaľ ide o peniaze, ako prví sa vždy pohádajú príbuzní. Ide o takú zvláštnu kucapacu, ktorú výrazne drží nad vodou herecké umenie Jaroslava Dušeka, na ktorom to všetko stojí a padá. Jeho groteskný humor je prazvláštny ale vždy funguje. Priemer. 60/100 ()

mchnk

Tak nejspíš dvojice Vachler Čtvrtníček nezaručuje nic dobrýho, ale na druhou stranu jsou tu i jiní a ta kvalita jde nahoru. Určitě koncert Jardy Duška a hlavně žánr, kterej v té novodobé filmotéce možná do své doby chyběl. Komediální příběh se změní v tragedii, potom v drama a nakonec zase v komedii. Podle mně životní herecký výkon Petra Čtvrtníčka, jeho nejvážnější role. Jinak rozhodně za jedno shlédnutí ročně určitě stojí ()

Goldbeater

Nesourodé, podivně napsané, místy ve velké míře trapné a bohužel hlavně nevtipné. Čtvrtníček baví, ale je ho tu málo. To je vážně doblba! ()

kingik

Doblba není špatný film a lépe funguje jako nevázaná taškařice, či shoda náhod, ve své první polovině. Ve druhé jako by došly nápady a nuda se objevuje stále častěji. Herci byli perfektní, ale po scenáristické stránce to chtělo notně doladit, aby to nepůsobilo rozpačitým až rozháraným dojmem. ()

gilmore_girl

Je to slabe navzdory Duskovi, navzdory Ctvrtnickovi (ktery mi tady nebyvale nezl na nervy), i navzdory Matonohovi a Tomicove (ktera predvedla snad svuj nejhorsi vykon). Par lepsich okamziku jako kralik, plyn a Duskovo rozmrzani se jinak topi v mori nudy a morbidnosti (sceny s otcem). Jedinou hvezdu filmu ziskalo duo z pohrebniho ustavu (zvlaste Polasek!) a celkem dustojny konec. ()

Sobis87

Film jak od blba...čím to je, že se u nás točí tak hrozné filmy? To jsou filmaři v Čechách takoví netalentovaní packalové, nebo jen prostě mají otřesný vkus? ()

swamp

Nikdy jsem nepochopil, co dělá Petr Vachler ve světě filmu..dle mého je to mistr trapnosti. A ted', když usedl na režisérské křeslo, to jen dokázal. ()

Slarque

Původní oceněný scénář Hrob K. se skládal z pěti povídek. Scénáristy nenapadlo nic horšího než poskládat jejich střípky do jednoho příběhu, který občas nedává smysl a celkově nedrží pohromadě, nemluvě o tom, že jednotlivé scény spolu vůbec nefungují. Druhá polovna filmu už vlastně není ani trochu k smíchu a trochu ji zachraňuje jen herecký výkon Petra Čtvrtníčka. ()