Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

lola3121

Neprávem podceňovaná komedie se spoustou výborných herců a vtipných hlášek ( "Ťava, korytnačka a bocian desiatovali čučoriedky... Nějak vám Slovákům přestávám rozumět...). Z galerie postav mi kromě hlavních hrdinů utkvěla zejména dvojice pohřebáků Polášek + Černoušek. Komedie má pobavit a to se této povedlo minimálně na tři hvězdy. ()

Flego

Doblba je do blba vedená komédia pod taktovkou Petra Vachlera. Jediné, čo tu funguje je výber hercov. Ostatné je blbosť. ()

honajz

Občas to má moc hezkou atmosféru, ale některé do očí bijící nelogičnosti to celé srážejí na Českou sodu s větším rozpočtem. ()

Janek

Jedna hvězdička za nakopnutého králíka, a druhá za Zbrožka a Hanáka v telenovele (to se mi mochodem opravdu povedlo). Jinak je všechno špatně - a ten konec, kdy je nám dovysvětleno co se s postavami stalo...? Svíral jsem půlky studem. Dávám 40% a to jsem hodný. ()

SLOTH odpad!

Vachler vždycky nadává, že se točí málo českých filmů. Nyní se jich točí strašně moc a všechno to jsou, s prominutím, stejný sračky jako tohle. ()

MáŠa

Ale jó, dobrej filmeček, ale člověk mu musí leccos odpustit, protože něco takového by se ve skutečnosti asi sotva stalo. Postavy hrobníků jsou absolutně nevěrohodné, ale svým způsobem nevadí, to jak někdo / umře neumře a jak by se k němu asi ve skutečnosti sjížděla celá rodina, je další ee věc, ale jinak v poho. Film to má sám v názvu - černá barevná komedie - takže sem nic extra nečekal, jen pár povedených vtípků, ty tam byly, a po tom, co se film rozjel, jich bylo dokonce i víc než pár. Čili ať si klidně tahle parta lidí dělá filmy dál. ()

Sprite

Někdo kouká doblba, někdo na blba, jiný je sám blb. Někdo zase kouká na celovečerní debut Petra Vachlera a klade si otázku: Je Doblba! i pro blba? :-) Odpověď přitom není jednoznačná. Pro příznivce kameňáků bude toto dílko asi příliš zamotané, pro fandy rafinovaných komedií zase málo promyšlené. ()

spaceboyCZ

Ja se bavil, naramne jsem se bavil...obcas i vytrestene koukal... Na druhou stranu herecke vykony silne nevyrovnane, chybi mnohdy kvalitni hudebni podbarveni, nektere sceny jsou nedotazene, jine zase pretazene... Ale ucel to splnilo, bavil jsem se, vic jsem necekal :) ()

mustafa

nepokrytě přiznám, že mám Vachlerův humor rád. Předávání Lvů považuju za nejvtipnější a pořad roku. Proč? Ten humor je místy až trapný, to se mi líbí. V tomto filmu můžu najít mnoho scén, které mě nesmírně pobavily (králík, zpěv Čtvrtníčka a Duška). Jenže jsou to opravdu jenom scény. Scény, které těžko mohou tvořit film. První polovina filmu se mi líbila a opravdu jsem se slušně bavil. Druhá půlka mě nudila, nebavila a místy až znechutila. Njevětším problémem filmu je zřejmě délka, ke konci už se to opravdu nedalo vydržet. Přesto si Doblba! určitě zaslouží pozornost. Přece jenom Jasrda Dušek, Čtvrtníček či Marek Daniel jsou hlavně skvělými baviči, kteří dokážou strhnout veškerou pozornost strhnout na sebe a opravdu bych se nedivil, kdyby některé hlášky zkultovněly... ()

JJ.Gibson

Tak tedy nevim. Asi mě tento druh humoru nebaví. Sice černý humor mám rád, ale zde se u mě míjel účinkem. Skoro celý film jsem se nezasmál, pač z mého pohledu nebylo čemu. Jednotlivé postavy mi přišly docela laciné a hrozně obyčejné. Sice Petr Čtvrtníček je komik každým coulem, jen co je pravda, bohužel to tentokrát, ale nezachránil... ()

Sandiego

Podivný slepenec klišovitých černohumorných scén bez gradace a vůbec bez nějaké nosné příběhové linky. Nějaké vtipy se sice povedly a herecké obsazení také neurazí, ale to nezachrání nic na tom, že jsem si při slédování tohoto dílka připadal jako trosečník. ()

aluna

"A brankář vykopává albína..."Nojo, ten humor je dost na hraně demence, ale při eskapádách s králíkem (a nejen) jsem padala smíchy pod stůl."Sežer, sakra, tu rybu!" ()

Vojcl odpad!

Bylo mi z toho spíš do pláče. Malý trapný český film o ničem, s naprosto nereálným příběhem a přehrávajícími herci. Tohle už nikdy víc! ()