Jajar

Narozdíl od Green Street Hooligans v tomhle filmu uvidíte, jak to mezi fotbalovými fanoušky doopravdy chodí, co se vám s nimi může přihodit a koho lze v podobných skupinách potkat. Football Factory možná není nějaký extra biják, ale jedná se asi o první snímek, který pojal myšlenku chuligánství trochu hodnověrně. ()

truhlik

Jeden z dalších filmů o tzv. roubeis v Anglii. avšak je mnoho dalších je i tento snímek vcelku povedený. Příběh muže, který žije jedině pro volné víkendy a chlastání piva s kámošema se začne měnit, když se dostane do fanclubu fotbalové týmu. Postupně hledá svůj smysl života a přichází na to že rvačky, sex a chlast neznamenají pro něj všechno. ()

Petey

Drogy, nezávazný sex, alkohol, a nadměrné násilí. O tomhle všem je tenhle film. Je to vlastne taková anglicka verze českého filmu Non plus ultras. To se však nedá srovnávat. Hlavní hrdina filmu hooligans Johnson mi byl celkem sympatický. Nechapu jen tenhle koníček. . . (jestli se to koníčkem dá nazvat). Mlatit se hlava nehlava, do toho šňupat Heroin a chlastat do němoty, tohle neni z myho soudku. Ale jinak film byl docela dobře zpracován. Dokonce i trocha srdcervoucich momentků. Hlavne kdyz jeden z veteránů umře, a taky když druhý se zastává imigrantů a málem zkolabuje. ()

dessa

Výborná černá komedie o football fans, vynikající český dabing, film narvanej drsnejma hláškama, výbornej úlet. Danny Dyer po tomhle filmu ještě natočil sérii dokumentů o opravdových football factories. ()

kwaicheng

Pro mě trochu zklamání. Přestože to mělo všechno, co to mělo mít, něco tomu scházelo. Vedlejší příběh Tommyho dědy a jeho přítele, kteří šli do společně do války, kteří se vrátili jako váleční hrdinové, kteří si vzali svoje lásky ze školy a kteří je potom společně pochovali...a pak přítel umřel a děda zůstal sám..jeho pohled na tu černobílou fotku, kde jsou všichni čtyři..to bylo silné. Zaberdee, mrtvý kluk s obvazama přes obličej, nejlepší kámoš Rod, psychopat Billy, sex spíš rádoby, chlast, nuda, prázdnota, ve který se topí tihle frajeři..ještě, že se Rod včas vzpamatoval a poslal tu čúzu do háje...soudní zapisovatelka rozhodila nohy a myslela, že si rowdy vybere příštích 20 let pod pantoflem spíš než sobotní rvačky...nána. Stálo ti to za to? Odpověď je jasná. Stálo. Problém tohoto filmu je úplně stejnej jako je problém Tommyho - je úplně prázdnej. ()

10Domik10

Tak tá tráva tam fakt nemusela byť, keď film prezentuje futbalových chuligánov a vôbec akosi ma to minulo.O 50% slabšie ako G.S.E. a Danny Dyer, znalec tohto "remesla" :) to mohol posunúť na inú, oveľa kvalitnejšiu úroveň. ()

Sign

Ne nejsem chuligán, fotbalu vůbec neholduji ale taky proti němu nic nemám, a chuligáni kteří si to opravdu chtěji jen rozdat mezi ssebou tak at o tom nikdo neví až na vyjimky mi opravdu nevadí je to jejich věc :D jenomže prostě kdykoliv si tento film mohu pustit a vždy mne pobaví, zatím ani jednou nezklamal... O co jde je fakt že se film absolutně vůbec nesnaží o nějaké poselství z tohoto místa jako Hooligans s Frodem kdy jsem čekal že každou chvíli vytasí modrý žihadlo a ukáže směrem k nepřátelským borcům, je to prostě film o partě chuligánů co si s ničím nebere servítky ale hlavně si film na nic nehraje!!! ()

balcazar

Začnem pozitívami: Tommy Johnson ako rozprávač príbehu - nielen svojho, ale skupiny chuligánov ako sociálnej skupiny, komentár hlavnej postavy vo filme na mňa pôsobil veľmi dobre. Viaceré dobré veci - práve vzťahy v tejto skupine, ktoré sa neustále vyvíjajú, utvrdzujú, naštrbujú, to bolo fajn. Čo bol však pre mňa hlavný problém vo filme, bola upriamenosť na nesprávne detaily. Prílišná pozornosť na drogy bola úplne zbytočná, vyzeralo to, že to je celé len o nich, skôr mi chýbalo zameranie sa na hooligans ako na životný štýl, ako na niečo, čo ľudia, ktorí to bezhlavo odsudzujú, nikdy nepochopia. Jednoducho, o trochu hlbšie chápanie života chuligánov, možno film mohol venovať o niečo viac priestoru futbalu a scénam na zápasoch a pod. ()

GTS_PUNK

"After all that you really do have to ask yourself if it was a worth it." "Course it fuckin' was." Skvelá typicky anglická pochmúrna dráma o rowdies Chelsea - pochmúrna rovnako ako anglické počasie. Príbeh o ľuďoch z rôznych spoločenských vrstiev žijúcich pre svoj futbalový klub, pre víkend a preto, aby na svojich výjazdoch za fanúšikmi súperov rozbili čo najviac ľuďom hubu. Ich hnacím motorom je hlboko zakorenená nenávisť a spolu s pivom a cigaretami aj tvrdé drogy, na ktorých fičí celá firma Chelsea. Pocit nadšenia zo surových bitiek, ktoré film zobrazuje, však u hlavného hrdinu Tommyho postupne upadá a halucinácie spôsobené drogami, mu spôsobujú dilemu. Dilemu o živote, ktorý vedie a o tom, či je to, čo robí, naozaj správne. Vnútri bojuje so samým sebou a na londýnskych uliciach s každým, kto nefandí Chelsea. Kríza a vnútorné rozbroje však prebiehajú aj vnútri tvrdého jadra vedeného Billym Brightom, no tie musia ísť bokom, keď ďalšiu sobotu prichádza na rad boj s fanúšikmi Millwallu. Vyobrazená nenávisť a boj s ňou plynie naprieč dejom, nielen pri bitkách, ale aj pri zobrazení životných príbehov a filozofii jednotlivých postáv, pričom niektorí nakoniec dopadnú horšie ako iné, prekvapivo nie kvôli futbalu. Football Factory je povinnosť pre každého fanúšika anglického futbalu, rowdies na ostrovoch si držia úroveň aj v dnešnej dobe (čo sa aj vzhľadu týka - narozdiel od chuligánov v našich končinách) a tento film je toho len ďalším dôkazom. Aj napriek tomu, že o rok neskôr natočený Hooligans boli spracovaním lepší a o lepšom klube (Come on you irons!), tak film určite stojí za to vidieť. Rôznorodé anglické ksichty, solídny príbeh a nenávisť voči Millwallu, ktorá spája snáď celé Anglicko. ()

Nix

Tohle nepřináší nějakou pointu kromě toho že je tu spoustu bitek a vlastně skoro nic jiného. Mám raději jiný filmy s fotbalovou tématikou. ()

vince

Chcel som to vidieť hlavne kvôli Dannymu Dyerovi, ktorý uvádza seriál na discovery Football Hooligans International a ktorý je mimochodom dosť hustý a presne ako z práve uputávky na tento seriál aj z filmu je jasne že to nieje o zločine, o zemi, o fanúšikoch o snoch, a už tobôž nie o fotbale, ale ide tu predovšetkým o skupinovú súdržnosť a vzrušenie z bitky. ()

coco.brice

skvela,perfektni,realisticka zalezitost...vynikajici soundtrack..dej ma spad,svih..a rozhodne to neni vycucane z palce,..no ono se to taky podle tak skvele predlohy toci ....oproti tomu blábolu s Frodem Pytlíkem je tohle luxus:-) a a ještě se nemůžu zbavit dojmu,že spousta lidí zde spíš hodnotí životní styl hlavních "hrdinů" než film samotný... ()

hero_bk

Film o fotbalu, kde o fotbal vůbec nejde, a přesto to funguje. V celém hodinu a půl dlouhém filmu se fotbal objeví pouze v utkání juniorů, o které ale v té scéně stejně vůbec a nejde a občas na pozadí v televizi. Všimli jste si toho, že fanoušci ani jednou větou neřešili výsledky zápasů, ale jen jak se co nejlíp pobít? Nicméně je to natočené dost dobrou formou, rozkapitování částečně připomíná Tarantina (ač ten by to asi trošku přeházel :-)), vtipné a s nadsázkou. A proto se ptám sám sebe: Stálo to vůbec za to? Kurva, že stálo. ()

sigi2

Kedysi pred dvoma rokmi som videl Green Street Hooligans, tak nejak hollywoodsku verziu britského "fandenia" futbalu. Nepamätám si z toho filmu až tak veľa, no čo si pamätám presne je, že po jeho skončení som mal príjemný pocit zo zhliadnutia dobrého filmu s mne blízkou futbalovou témou. O to viac som sa tešil, keď som si kúpil DVD s týmto rýdzo britským filmom na obdobnú tému, nehovoriac o tom, že už viac ako trinásť rokov fandím rovnakému klubu, ako jeho hlavní hrdinovia. Bohužiaľ, tentokrát sa pocit z dobre stráveného času po skončení filmu nedostavil. Football Factory je iba sled pozliepaných scénok zo života rowdies, bez akejkoľvek pridanej hodnoty, a čo ma sklamalo azda najviac, bez futbalu. Ako ilustrácia života tvrdého jadra futbalových fanúšikov možno obstojí (keďže ide o adaptáciu knihy Johna Kinga), ako film však nestojí za viac ako jedno pozretie. ()

Indy21

Pro mě čistej průměr. Sám jsem fanoušek anglickýho fotbalu, ale tu věrnost vklub jsem jim nevěřil. Takže tři hvězdy. ()

sosi

Snímok z chuligánskeho prostredia, ktorý mi je veľmi blízky. Fanatizmus ma z toho filmu pohltil. Staré zlaté časy chuligánstva v anglicku. Každý trávi voľný čas ináč a títo chlapi, pre ktorých je futbal náboženstvo zachádzajú až za hranice zdravého rozumu a sú ochotní pre svoj klub obetovať všetko. Dokonca aj smrť. Film rozhodne stojí za to, hlavne pre tých ktorý nevedia aké akcie sú uskutočňované pred a po futbalových zápasoch. ;) ()

Shanen29

Myslel jsem že to bude dobrý film,ale realita je jiná.Hodně násilí,fanatismus mezi blbci.Modla je jejich fotbal? VŽDYT ONI ANÍ NEVÍ CO TO SPORT JE!! Ale zpět k filmu.Pokud bych si měl vybrat mezi Hooligans a Proč?,tak určitě naše Proč. ()

MaJes

Ako prvé som videl Hooligans a vzhľadom k tomu mi prišlo toto skôr také povrchnejšie, menej prepracované, ale aj tak myslím, že veľmi dobre spracovaný náhľad do takejto komunity... ()