Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

LINKIN

Já sem fakt hroznej cíťa, že sem brečel skoro i u tohohle. Jen aby bylo jasno, miluju fotbal, je to ta nejdokonalejší hra, jakou kdy člověk vymyslel, ale přesto, když se na něj aplikuje tisíckrát použitá Hollywoodská šablona, kde scény odhadujete s neochvějnou přesností tak pět minut dopředu, výsledný patvar plný klišé rozhodně nepotěší. A už vůbec mě nepotěšily očividné logické hrubky ve scénáři, nepotěšilo mě ani, že Newcastle vyhrál poslední zápas, tak moc sem to přál Barošovi. Je to předvítalená pohádka, která kdyby nebyla o fotbale, rozcupuju ji na kousky. Líbila se mi akorát roztomiloučká angličtina Anny Friel a definitivní zjištění, že mě rozbrečí fakt kdejaká cypovina. ()

baribal

Říkal jsem si, proč nevznikají filmy o tak masových sportech jako jsou hokej nebo fotbal.. odpověď není jednoduchá, protože stejně jako baseball nebo americký fotbal jsou to sporty kolektivní. Podle mě se odpověď skrývá v tom, že fotbal a hokej je vyloženě týmový sport, kde potřebujete všechny hráče na co nejvyšší úrovni, na rozdíl od amerického fotbalu nebo baseballu, kde jeden hráč může rozhodovat každý zápas a proto je jednodušší o něm natočit film. Goool není špatný sportovní film, ale záběry ze hřiště při zápasech jsou pořád stejné, nic zajímavého (snad kromě Barošova golu). Pravděpodobně lepší sportovní film o fotbalu nevznikne a nutno říci, že Goool prostě není špatný film. Podle mě také film dost zjednodušuje prostředí fotbalu a samotnou karieru. V mnoha ohledech zkrátka dosti neuvěřitelný film, ale na to se v komerčním světě filmů nehraje. ()

verbst

Někde jsem četl, že je to ohraný příběh a film si stěží sáhnul na tři hvězdíčky. Ale je to natočený tak, že mladýmu Santiagovi držíte palce od začátku do konce. Když mu byl rozbit respirátor bylo mi ho líto, když ho vzali do klubu radoval jsem se s ním. Když mu umřel táta plakal jsem s ním. Když vyhrál svůj první zápas... nevím jak vyjádřit svoje pocity. Když na diskotéce nejdřív potkal Beckama a pak Zidaneho a Raúla, zíral jsem stejně jako on. A Baroš v závěrečným zápase byl už jenom třešničkou na dortu. ()

Paxxx.cz

Jednička a dvojka jsou dost jiné, což je dobře. Přijde mi, že první díl je zaměřen více na příběh a druhý více na fotbal. Úvodní díl se mi přece jen líbil více něž druhé pokračování, jednak fotbal je krásný sport a závěr byl perfektní. ()

agentmiky

Jeden z nejpohodovějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Čert vem, že to je svém jádru vlastně pohádka, která proběhne tak v jednom případě z tisíce. Ale ten příjemný feeling, který z toho filmu sálá a ve výsledku vás nabíjí pozitivní energií, to je to hlavní. Po těch letech mě to dost překvapilo, neboť jsem čekal, že s hodnocením půjdu níže (přecejen, nějaký ten pátek utekl, vyrostl jsem, ale ne, pořád se mi to líbilo). Kuno Becker se coby mladičký Santiago předvedl v Hollwoodu slušně, neoslnil asi nějak výrazně, ale potěšil mě svým výkonem. Kasting Nivoly na takovou tu zašlou hvězdičku obrážející každý bar a vedoucí život naplno, tím tvůrci jednoduše uhodili hřebíček na hlavičku, perfektní práce. I vedlejší role mě překvapily, zejména manažer Newcastlu, který se této role zhostil na jedničku. Zápasy potěšily, velice kladně hodnotím přítomnost opravdových fotbalových hvězd, kteří tenkrát před 15 let udivovali svými finesami na pažitu oko nejednoho diváka. Závěr dost přestřelený, ale řekněme si na rovinu....Tenhle příběh potřeboval šťastný konec. Za mě 7,5/10 ()

mustafa

Tak za prvé bych chtěl zmínit, že příběh je naprosto nereálný. Ve skutečném fotbale a fotbalovém zakulisí to takhle nechodí. Ovšem, proč neodhodit předsudky? Fotbal je krásná hra a režisér i tvůrci tohoto filmu to pochopili. Vykreslují až náramně fotbalovou krásu a nezapomenutelné okamžiky. Bohužel poněkud rušivě zde působí různá camea - Beckhame počínaje a Zidanem konče. Ke konci jsem začal fotbalistovi jménem Munez dokonce i fandit. Příběh o Popelce ve fotbalovém prostředí mě pobavil. Ovšem kýčovitý, očekávaný a tisíckrát viděný konec mě celkem rozhodil. Proč? Proč se tvůrci nemohli zaměřit na hráčovu psychiku? Na jeho pocity? Na jeho radost po vstřeleném gólu? Proč se museli za každou cenu snažit diváka dojmout? Nevím, já si myslím, že to mohlo být natočeno i jinak. Méně pohádkověji. Každopádně vidět na plátně VLÁĎU ŠMICERA stojí za to. Jsem rád, že se objevil ve filmu a tím si u mě polepšil i tento snímek:-) Je to nadprůměrný film, který se konečně snaží vykreslovat fotbalové prostředí. Byl bych rád, kdyby se v budoucnu objevil realističtější film z prostředí fotbalu... ()

O.Peta

Pro fanouška fotbalu je tento film tím pravým dárkem. Nejde o nic mimořádnýho a nic člověka během celého filmu nepřekvapí, vše jde tak, jak se dá očekávat, ale i tak mě to bavilo a emoce to ve mě vyvolalo. Jsem zvědavý na druhý díl. 70% ()

numi

Osud nám někdy nepřeje, ale ty překážky, co osud přichystal Santiagovi, to už bylo asi až přespříliš. Škoda. Do tří čtvrtin jsou tyhle trable, které jsou samozřejmě do jedné snadno předvídatelné, podány velmi zručně a nenásilně. Ani to, že sledujete stokrát provařená klišé, vám nebude vadit. Ale poté se to zvrhne v neuvěřitelnou slátatinu (příhoda s tiskem, otcův příběh v Californii, příhoda spoluhráče z rezervy, vliv Santiaga na Gavina Harrise, atd.) následovanou zázračných vystřízlivěním. Závěr je totiž opět podán ve velkém stylu - na jedničku s hvězdičkou. Potěší gól Milana Baroše, David Beckham, "Zizu" Zidane i Raúl González, ale nejdokonalejším tahem byla smlouva s Big Brother Recordings. Dovedete si představit fotbalový film z Britských ostrovů, ve kterém nezazní stokrát osvědčené melodie skupiny Oasis? A tady byly využity hned čtyřikrát, přičemž k závěrečným titulkům dali Oasis k dispozici zcela novou písničku. Tři a půl. [únor 2006] ()

RAiken

Je pravdou, že film je po celou hrací dobu i s nastavením plný všemožných klišé a rovněž moralizuje na několika frontách, ale je to přeci o FOTBALE!!! O té nádherné hře, která taky vždycky nemá dokonalý scénář, ale všichni víme, že o ten u něj nikdy nešlo. I sebestupidnější scénář mu vždycky odpustím, když uvidím, byť jen jeden zářivý moment (gól, parádní akci nebo povedenou Zidanovku). A tak je to i s filmem. Zbytečně klišovité moralizující poselství tak dokáže napravit pár záběrů na usměvavou tvář Santiaga Muneze, když může v klidu vyběhnout na hřiště a skórovat. Pohádková cesta mexického hocha k fotbalovému štěstí se tak pro mnoho kluků (a možná i holek) stává živým snem, který si vždycky chtěli prožít. Proto tak fandíme Santiagovi, protože bychom tam nejradši viděli sebe. Nemůže být nic krásnějšího než když vám film splní vaše sny, tak jak se to podařilo Góóólu! Umocnění zážitku z filmu bylo rovněž umožněno díky skvěle vystihnuté atmosféře anglické ligy (IMHO nejlepší liga na světě), cameem několika živoucích legend fotbalu a vůbec fotbalového života obyčejných Britů, kde i babička jdoucí z nákupu spolehlivě pozná nového hráče z Newcastle United. Pár logických nesrovnalostí, co se týče samotné hry a plnou bránu klišé přece filmu dokážeme odpustit, poněvadž, když ho miluješ (FOTBAL), tak přece není co řešit... ()

Degreet

"...a jen jednou za čas se objevil jeden, který by vás vzal za srdce. Jako tenhle." Takto popisuje Glen Foy, vyhledávač talentů v důchodu, svůj poslední fotbalový objev. A upřímně, já to s tímhle filmem mám úplně stejně. Mám rád filmy z prostředí sportu a navíc Santiago Munez je prostě postava, které fandíte od začátku do konce. Pěkná a inspirující success story se skvělou hudbou, příjemnými herci a navíc v reálných lokacích anglického fotbalu. ()

rt12

Film šitý na míru fanouškům fotbalu. Nutno dodat, že velmi zručně šitý. Jinak běžné téma, jak chudý synek ke štěstí přišel, ale při sledování Vás to nijak nepopuzuje. Pohádka pro dospělé, která je vcelku příjemná, ale na další natočená pokračování nemám nějak chuť. ()

Rakosnicek77

Ano tohle je anglická Premiér league, nejlepší a nejůspěšnější fotbalová liga na světě. Příběh který se nám tento film snaží odvyprávět není třeba pravdivý, ale podobnou cestou jakou se vydává Santiago na svůj vrchol, se tam jistě dostalo i mnoho dnešních skutečný hráčů. Škoda jen, že tvůrci této trilogie film v podstatě ukončili druhým dílem, protože ten třetí na ten předchozí naprosto nenavázal a nechal děj zcela otevřený a nedokončený!? Přesto alespoň za 2 díly nemohu jinak, než dát čtyři hvězdy ()

Aiax

No konečně. Konečně, konečně, konečně někdo natočil skvělý film o fotbale (nikoliv americkém). Zatím jsme viděli jen samé americké sporty - filmy o baseballu, basketbalu, americkém fotbalu apod., které sice nebyly špatné, ale co naplat, když člověka tyhle sporty moc neberou. Díky bohu, že se někdo konečně naštval a udělal Goal! (tedy název samotný nic moc, ale na tom zas až tak nesejde). Co do čisté filmařiny tenhle snímek sice nedosahuje kvalit třeba Stoneovy Any Given Sunday, ale buďme rádi alespoň za velice slušný nadprůměr. Beru to jako první krůček a doufám, že budou následovat další a ještě lepší fotbalové filmy. ()

Fanucci

Věrohodně natočené a proto vám film příjemně uteče. Ale klišé je v něm tolik, že 4 hvězdičky nemůžu dát ani náhodou...i když bych moc chtěl, protože fotbal mám rád a na tento film jsem se moc těšil... ()

wipeout

Naozaj treba uznať, veľmi dobre sa to pozerá, celý čas človek drží palce. No pripadalo mi dosť neuveriteľné, že po jednom zápase by tréner mal už v hráča v takom rozhodujúcom okamihu toľko dôvery. Hviezdy, ktoré mali pridať korenie uveriteľnosti atmosféry z veľkoklubov pôsobili najmä mimo ihriska hrozne umelo podsunuté a neboli podľa mňa absolútne potrebné. Najhorším hriechom, ktorý som ale filmu nevedel odpustiť bola priam konská dávka vyčačkaného a hrozne trápneho sentimentu. A ešte jedna vec, keď mal on pôsobiť v pouličnom gangu v LA tak ja som bol jeho šéfom. No napriek všetkému je to veľmi dobrá oddychovka s príjemnim anglicky ladením soundtrackom. ()

Tygrys

Dosti klišovitý filmek, na který se ale kouká příjemně a Baroš se válí po hřišti stejně jako ve skutečnosti. Pro fanoušky Newcastle Utd. klidně za 5* ()

maverick10

Pohadka jak se z chude devecky ze statku stala opravdova princezna. Pribeh je to hodne naivni. Ve filmu je pouzito hodne sentimentu, ktery tu naivni lajnu jeste vice dokresluje. Slovo pohadka je tu asi na miste. Ale i pohadky jsou v zivote dulezity. A co by to bylo za film o profesionalnim fotbale, kdyby si nezahrali take profesionalni fotbaliste . . . . Baros dava na 2:1 :-D Parada ()