Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

Yardak

Docela zajímavě natočené sportovní drama, které nenudí. Kdo ale rozumí fotbalu, tak si všimne hned několik nelogických scén. Při zápase proti Liverpoolu mě potěšilo, že zde byl vidět Baroš (dal gól) a hlavně Vladimír Šmicer (podle mě jeden z nejlepších fotbalistů české historie - tzv. štístko Šmíca). 75 %. ()

VenDulin85

Jsem normální holka, tudíž mě fotbal nezajímá a dalo to hodně vysvětlování, než jsem pochopila co to je ofsajd. Přesto dávám plný počet bodů a není to tím, že tv nabídka byla chudá;-). Příběh chudého chlapce, jehož otce bych popadla za uši a šup s ním zpátky do Mexika (wtf leze do usa, když se nechce přizpůsobovat a mluví španělsky?), mě dostal. Santiago má talent a také dar působit na každého sympaticky, takže mu pomáhají splnit si svůj sen. Sice bych dokázala snímek trochu zkrátit, ale jinak nemám výhrad. ()

sharky

70%Podobných filmů o klukovi, který jde za svým velkým snem, už jsme viděli stovky, ale tenhle film nepůsobí vůbec pateticky, nebo emotivně, prostě z něj vyzařuje příjemná pohoda. Navíc filmů o fotbale zas tolik není a hlavní hrdina je dokonalej sympaťák, kterýmu to prostě nemůžete nepřát. ()

anais

Film, který jistě potěší fotbalové fanoušky. Já fotbal nesleduji. V tom případě však musím napsat, že Gól je od počátku do konce lehce předvídatelný, chvílemi ve své snaze poskytnout divákovi dojemné momenty spíš trapný. Je tu ukázkově chudá rodina hlavního rodiny, otec, který se snaží synovi zabránit v nejisté fotbalové kariéře (scéna kdy přijde do hospody a dojatě sleduje svého syna skórovat v tv působí uvěřitelně snad jen v Zoolanderovi), zdravotní problémy ve formě inhalátoru, nepřející spoluhráči, démon bulvární tisk, skutečná láska, manažer, kterému jde jen o peníze, manažer-kámošjsou tu desítky tak strašně profláknutých věcí, že se nedají ani všechny vyjmenovat. A jelikož se má jednat o celou trilogii, dovolím si, v duchu výše zmíněných klišé, odhadnout děj následujících dílů. Dvojka bude pojednávat a skutečném vzestupu a následném pádu, přičemž na konci se hrdina vyrovná se svými traumaty a narodí se mu syn (možná uvidíme i první kojencovo kopnutí do míče a dojatě slzícího tatínka). A třetí díl? No to už milý Santiago bude za zenitem svých hráčských možností a stane se z něj trenér! Bude bojovat s nějakým vzpurným, leč nadějným mladíkem, který mu připomene sebe samého v mladších letech (v prvním dílu). Abych byl spravedlivý, tak musím podotknout, že kdo má rád britské kytarovky, soundtrack mu přijde k duhu (Oasis, Kasabian). Za zmínku stojí i přepálené filtry, pomocí nichž se filmaři rozhodli odlišit britské (modrá) od latinskoamerického (žlutá) prostředí. Trochu jako Horem pádem, ale uděláno s rutinou reklamních mágů. Někomu to sedne, někomu ne, ale profesionalita je znát ()

Thomick

Že je Newcastle jediným týmem severu Anglie?? :D Opravdu byl Newcastle v zimě od pohárových příček natolik vzdálen, že zbývajících zhruba 15 zápasů musel bezpodmínečně vyhrát, aby si je zahrál?? :D A proč Santiago na a po trénincích do omdlení trénuje pravou nohu, aby pak klíčový přímý kop zahrál levačkou?? :D --- Hrozně moc režisérských, potažmo scénáristických přehmatů nemůže vyvážit ani nesporná krása Anny Friel a celkem živelná kamera. Bohužel. Dost slabý, klišovitý sportovní snímek. ()

ARI50

Pravý nefalšovaný film o fotbale kde jde vidět že něco umíte a jste dokonalý ale ještě musíte urazit dlouhou cestu k pravé dokonalosti pochopení a získání všech dovednosti i když si myslíte že už umíte všechno, čeká vás totiž cesta pádu bolesti beznaděje ale věřte ono to zato stojí. ()

Necrotongue

Svůj komentář/ recenzi začnu přiznáním, že nemám rád fotbal. Byly doby, kdy jsem se o něj celkem zajímal, dokonce jsem svého času fandil Manchesteru United, ale to bylo ještě za starých časů. Tehdy hráli fotbal ještě chlapi a ne nagelované primadony, jejichž největším talentem je překvapivě herectví. Pokud bych se dnes musel dívat na fotbal, vybral bych si ten ženský; je sice pomalejší, ale nemůžu se zbavit dojmu, že holky dnes hrají tak jako kdysi kluci. Jde jim o vítězství, kašlou na sebeprezentaci (na hřišti) a po faulu nemusím sledovat dvacetiminutovou etudu na téma umírání se šťastným koncem pro původně umírajícího.  Ale to jsem brutálně odbočil. Při dnešní repríze jsem viděl sportovní pohádku o cestě exgangstera Santiaga (disponujícího strachem z jehel a astmatem) za štěstím v Nových Zámkoch. Cesta to jako v každé pohádce nebyla přímá; náš hrdina musel překonat řadu překážek a odolat mnohým pokušením, ale protože vzduchem kromě balónů svištěla i sportovní a životní moudra, nemusel jsem se o něj příliš bát. V tomto případě si nemůžu stěžovat ani na přítomnost klišoidů a patosoidů, jelikož jsou v takovýchto záležitostech nevyhnutelnými prvky, situaci pro mě navíc mocně vylepšovala jako vždy kouzelně roztomilá Anna Friel. Nešlo o žádný hluboký filmový zážitek, ale jako reklama na fotbal doplněná o mnohá morální poučení to bylo snesitelné. / Poučení: Proč už nemám rád fotbal? Proto: Ruud van Nistelrooy (tehdy), Arjen Robben (později). Jde jen o jeden z mnoha příkladů. ()

becki_tu

Fotbalová pohádka bez přehnaného sentimentu, se špetkou romantiky a s poselstvím o štěstí, kterému šel naproti jeden chudý kluk s darem od fotbalového pána Boha. Fotbal mám rád, Premier League obzvlášť a ačkoliv to celé může působit jako jedna velká reklama na fotbal, já s tím rozhodně problém nemám. Naopak, nečekané nadšení z filmu jako takového vyhnalo moje hodnocení k silným 4*. ()

duklak2

Film nádherný po všech stránkách. Vizuální kvalita bere dech, kamera je též na vysoké úrovni. Hlavní hrdina Santiago svoji roli zvládl bravůrně. Nesmím zapomenout pochválit trenéra týmu, který působí "opravdově". Snímek je splněním dětského snu jednoho chlapce z chudé rodiny. Na světě je jen několik hrdinů, kterým se povedlo to co Santiagovi. Plyne z toho ponaučení, že sny, které v sobě nosíme, nemusí být nereálné, je však třeba spousta práce pro jejich splnění. ()

Morholt

Nenáročná podívaná s jasně nalajnovanými mantinely - bylo hned jasné, že se Santiago trefí a vstřelí ten nejdůležitější gól v poslední minutě utkání. To je klasické klišé sportovních filmů stejně jako to, že hlavní hrdina se musí potýkat s nedůvěrou manažera či trenéra a klacky házenými pod nohy. Nicméně filmařům se podařilo podat to poměrně zábavnou formou, ačkoliv se nevyhnuli hluchým místům a taktéž dialogy občas trochu vázly. Ještě bych doplnil ty chyby - ve špičkových fotbalových klubech by hned každý lékař poznal, že hráč má astma - ty prohlídky jsou opravdu zevrubné, takže s nějákým "ne" v dotazníku by se doktoři nespokojili, kor po nedávných úmrtích přímo na hřišti. A když Gavin Harris kope penaltu, tak se zastaví, nechá brankáře skočit a pak teprve vystřelí - to pravidla nepovolují. ()

Handle

Fotbal nemám rád, ale tenhle film je opravdu pěkný, i když vlastně není ničím vyjímečný a originální už vůbec ne. Typické klišé o tom, jak si jde "hodný chlapec" za svým snem s dalšími typickými postavami, zvraty a prostě všemu, co k takovým filmům patří. To, že je to však klišé by mi nevadilo, jen se ten film stává lehce předvídatelný. Nic extra, ale o tom, že se na to kouká příjemně není pochyb. Docela i dobře natočené. 3,5*. ()

Tommassi3

"Ale já myslel, že mě nesnášíš !!" - "To jo, ale ségra tě žere !! Prý vypadáš jak Antonio Banderas.. Běda ti, jak na ni sáhneš !!" ;) Danny Cannon by na nic neměl radši sahat.. ()

bouncer

Typický patos sportovních filmů se tu sice objevuje, ale jen v malé míře. Tvůrcům se podařilo krásně zachytit atmosféru zápasů v anglické lize, přemluvili do filmu spoustu profesionálů a ve výsledku se konečně jedná o kvalitní film z profi-fotbalu, konečně. ()

Johny_fork

Splnění snu každého, kdo podlehl hře jménem fotbal. Patřím mezi ně a tento snímek naprosto dostal, splnění amerického snu ve fotbale, ano je to utopie a reklama na Premiere league, ale moc moc dobře natočená. ()

Marek1991

Všetkým je známy americký sen, tu budete mať možnosť vidieť anglický sen. Sú známe mnohé príbehy chudobných futbalistov z ktorých sa stali úspešné hviezdy tohto športu, napríklad príbeh Ronalda, tu je jeden, ktorý sa nimi zrejme inšpiroval. Sem tam to možno pôsobí nedôveryhodne, lebo Američania si to predstavujú trochu inak, ale myslím, že v celku je to zvládnuté. Samozrejme to tým pádom má veľa chýb. Čo však dodať ak som si túto púť futbalistu skutočne užil a páčila sa mi? Asi iba to, že paráda. Krásne scénky, konečne normálny film o futbale. ()

Crazer

Příběh o snech a přátelství. Sice nejsem takový fotbalový fanda, ale i tak hodnotím za výbornou. Přestože se dá scénář během filmu prokouknout, je to opravdu skvělá podívaná. ()

Astaroth12

Je vela filmov čo sa tíkajú futbalu ale tento zbožnujem.Nielen preto že sa to odohráva v mojej oblúbenej premier league ale aj že človek músí niekedy prekonat aj nemozné aby sa mu mohol splnit sen alebo musí mat pri sebe tú správnu osobu,ktorá vám ktomu vysnenemu snu pomože či jeto babka,namyslená hviezda,neznáma osoba alebo niekto iný.Film sa nedrží čisto len futbalu,ale aj osobných problemov a preto je to unikatne.Len je tu moc morálky,kto pozeral tento film tak vie o čom hovorím.K tomu realny fotbalisti a prostredie futbalovych stadionou a že sa tam aspon na chvílu ukažu legendy fotbalu,to je len a len plus pre kazdeho futbaloveho fanušika. ()