poster

Cesta ke slávě

 • USA

  Bound for Glory

Drama / Životopisný / Hudební / Road movie

USA, 1976, 142 min

 • danecek24

  34. Zlatý Glóbus za rok 1976 - nominace (4) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - David Carradine, Nejlepší režie - Hal Ashby, Objev roku (herečka) - Melinda Dillon(31.12.2008)

 • jondzavid
  ****

  Portrét folkového speváka a bojovníka za práva robotníkov Woodyho Guthrieho je poctivo nakrútená biografia mixnutá s roadmovie a sociálnou drámou. Filmu dominuje suverénny výkon Davida Carradina v hlavnej úlohe, ktorému som bez problémov uveril jeho kreáciu. V menšej úlohe sa civilnejším výkonom predstavil aj Randy Quaid.(5.9.2005)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1977 - Nominácia na 1. cenu(21.1.2013)

 • Kimon
  ***

  Námět skvělý, filmové zpracování z hlediska kamera, hudba, kostýmy, střih, scénář také, ale ta neúměrná délka 142 min je na škodu. Spousta záběrů je dlouhých, nezáživných a pro diváka nudných. Po počátečních 45 minutách se v příběhu vlastně nic podstatného neudálo. Ten snímek mohl být zpracován na polovině své minutové délky a byl by vynikající.(5.3.2010)

 • Rob Roy
  *****

  Great slice of Americana a sedmdesátkový masterpiece, Vynikajicí "životopisný" film, který kdovíproč nemá takové jméno jako jiné, známější Ashbyho filmy. Autentický, fantasticky nasnímaný (a vůbec to není o tom prvním steadicam shotu) a skvěle zahraný. 197 hodnocení je opravdu velká bída, ale ono se není zas tolik co divit, když je v pořádné kvalitě dostupný až nyní. Takže napravujte. RIP Hal Ashby, RIP Haskell Wexler, RIP David Carradine.(29.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace