Cesta ke slávě

• slovenský

Cesta k sláve

Drama / Životopisný / Hudební / Road movie

USA, 1976, 142 min

Najviac sa zhodujem s uzivatelom Kimonom, ktory tvrdi, ze keby film bol aspon o tristvrte hodinu kratsi, bol by to vynikajuci film. Tiez sa mi zdali niektore sceny zdlhave, nudne, hlavne na zaciatku filmu a to je dovod, preco davam 3*, inac by si tento film vdaka zaujimavej teme o hospodarskej krize tridisiatych rokoch zasluzil odomna vyssie hodnotenie. Okrem dvoch Oscarov bola Cesta ke slave nominovana aj za najlepsi film roka 1976, avsak vitaznym oscarovym filmom sa vtedy stal ROCKY (1976) so S. Stalloneom... 23.12.2010 _______ David Carradine - (Woody Guthrie) +++ Ronny Cox - (Ozark Bule) +++ Melinda Dillon - (Mary - Woodyho manželka / Memphis Sue) +++ Gail Strickland - (Pauline) +++ John Lehne - (Locke - manažér rádia) +++ Randy Quaid - (Luther Johnson) +++ Elizabeth Macey - (Liz - Johnsonova manželka) +++ Adaptovaná hudba: Leonard Rosenman +++(23.12.2010)

• Houdini

Oscar 2 : Kamera, Hudba - A + 4 nominace: Nejlepší film, Kostýmy, Střih, Scénář - A . . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(30.3.2004)

Tých pár hodnotných filmov, ktoré Ashby stačil nakrútiť stoja za to, pretože (zatiaľ) ani jeden odo mňa nestratil hviezdičku. A preto ľutujem, že ich nebolo viac. Ako nie je ľahké dosiahnuť životné ciele nás vo filme veľmi vierohodne presviedča David Carradine s toľkým hereckým entuziazmom v roli folkového speváka, že by vystačil aj na tri filmy. Niekedy nestačilo k úspechu v hudbe mať pekný ksichtík a občas sa trafiť do tónu. Neľahký, no o to srdečnejší príbeh, dokonalá, podmanivá hudba, ideálny záver. Čo viac si môže divák priať. 90%.(10.3.2008)

• danecek24

34. Zlatý Glóbus za rok 1976 - nominace (4) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - David Carradine, Nejlepší režie - Hal Ashby, Objev roku (herečka) - Melinda Dillon(31.12.2008)

Už dlho som nevidel film, ktorý by mi v tom dobrom zmysle slova pripadal tak americký. Ashbymu sa totiž podarilo zobraziť, čo to tá Amerika bola, keďže je to historický film. Taktiež nám ukazuje, v čom tkvela sila a prínos Nového Hollywoodu. Žiadna pevná dejová štruktúra, ak sa raz začne spievať a brnkať na gitare a všetkých to začne baviť, tak po prvej pesničke nasleduje druhá a po nejakom dialógu zase tretia niekde inde. Iba škoda, že mi táto hudba nič nehovorí a príliš som nechápal ani to zlato vo Woodyho hlase. K Hroznám hnevu sa tu už Cesta k sláve prirovnávala, ale ak ste túto starú klasiku videli, tak vás táto asociácia chtiac nechtiac musí napadnúť.(19.10.2016)