Na malej železničnej stanici, kde žijú ľudia, ktorí stále na čosi čakajú, no ono to neprichádza, a túžia kamsi odísť, no nevedia kam. Všetci očakávajú svoj vysnený vlak, ktorý možno nikdy nepríde. Ale nakoniec je to i tak jedno, pretože i tak nikto nevie, kam má ísť. To aby sa nič nedialo, lenže ono sa diať začne vo chvíli, keď je na toaletách nájdený zavraždený Gitarista. To už prichádza na stanicu polícia, aby prípad prešetrila. Odrazu je každý podozrivý... Komédia s detektívnou zápletkou na motívy jednej z divácky najúspešnejších a najvtipnejších komédií Stanislava Štepku v Radošinskom naivnom divadle. (oficiální text distributora)

safe

Slušně obsazený, nicméně zoufalý (a většinu času blbě zahraný) pokus o komedii. Když jsem se po ani po hodině nezasmál, ba dokonce ani nepousmál, začal jsem ztrácet pozornost a ke konci už mě vlastně ani nezajímalo, kdo je vrah. Popravdě si myslím, že ani divadelní předloha nemůže být vtipná. Z hereckých (ne)výkonů mě bavila pouze Anna Šišková. ()

Radek99

Na tomhle filmu je až příliš znát divadelnost původní předlohy. Škoda, že se autoři neodrazili k více filmovému vyprávění a nevyužili toho, co jim docela zajímavý námět nabízel. Expozice jednotlivých postav i celková dějová kombinace jsou až příliš divadelně toporné a nezachránily to ani vkládané flashbacky. Ze zapomenuté stanice, kde se zasekly postavy bez budoucnosti, looseři a podivné existence, se dalo vytěžit mnohem mnohem víc. K jedné důležité věci ale tahle komedie rozhodně ukazuje - i po patnácti letech k tomu, že jsou naše dvě kinematografie stále pevně prorostlé, a to nejenom tím, že ve slovenských filmech účinkují čeští herci a v českých zase naopak, ale i výběrem témat, filmovým pohledem, atmosférou a celkovým naladěným svých filmů, dokonce si půjčujeme i režiséry... ()

Rocket

Asi tak ako každého, aj mňa potešila správa o novom slovenskom filme...zbytočne. Až počas neho som si všimol, že na mojich hodinkách nemám sekundové ručičky, že mi nevypukalo jedenásť kukuríc a že by si mali v kine trochu poupratovať. Nielen preto, že film je vyplnený samými nudnými pasážami ako: teraz je čas na vtip, ukážme peknú slovenskú prírodu,... . Navyše film nemá žiadnu pútavú zápletku, herci si neuvedomili, spoločne s režisérom, že opustili divadelné dosky a hrajú v celovečernom filme, a čo sa týka žánru ,,komédia" som sa ja osobne najviac zasmial na fakte, že komédia. Takže čo napísať na záver? Pomerne neznámy režisér Jiří Chlumský svojou snímkou nerozvíril kľudné vlny slovenskej kinematografie a nám divákom zostáva už len dúfať, či sa to podarí aspoň Martinovi Šulíkovi svojím Slnečným štátom. PS:Pôvodne som chcel dať odpad, ale k daniu jednej čestnej hviezdy ma presvedčil fantastický výkon Petra Rána vo vedľajšej úlohe :) ()

insurgentes

Tak toto je ozajstný debilismus. Tagmer od prvej vety, hej, lebo čo také čakať od filma v ktorom sa dej uvádza vetou: Bufetárka tu nie je, šla na burzu s akciami. V podobne trefných fóroch sa napokon odvíja dej tochto nezmysla. Nechápem, čo tam robí Abrhám a Sommer, to už naozaj nemali ani na nájem lebo čo? Nakonec sem to ale dokoukal, hlavně kvůli kozám Évy Kerekéšové. Ta holka má, nebo respektive měla, něco do sebe. Ta krásně křivá trojka vpravo nahoře, jíž se v tomhle filmu ještě pyšní, je pro mě něco jako čerešnička na dortu, malý kaz na jinak dokonalé tvářičce, jakási piha či znaménko krásy. Jaká škoda, že si to nechala srovnat, a už třeba v nestydovi je to obyčejná bitch. Nakonec i ty kozy se jí nějak rozplizly... Holt Maďarka no. ()

Mylouch

"Prečo s plačom, keď sa dá veselo ?" A sled scének naznačuje, že na divadle se to dobře může dařit, bohužel se ve filmovém provedení nedaří výstavba příběhu, přestože jí s atmosférou pomáhá hudba seč může, ani není patrná snaha vtáhnout diváka do hry osobité poetiky. Dialogy hýří sarkastickými hříčkami bez promyšlenějšího pointování. Herecké výkony ani slovenština českých herců příliš neurazí, potěší Šišková, Abrhám už delší dobu neoslňuje ale zde z průměru nevybočuje. ()

• Autorom hudby je Peter Mankovecký, ktorý si vo filme zahral zavraždeného gitaristu. (megajalec)
  • Natáčení probíhalo na vlakovém nádraží v západoslovenském městečku Brezová pod Bradlom. (skudiblik)

Časové pásmo bylo změněno