Film vypráví o věčném rozporu mezi rozumem a citem, o dvou podobách lásky, duchovní a tělesné, o možnosti přátelství mezi mužem a ženou, tak, jak o ní píše ve své stejnojmenné básni Robert Graves. Tvůrci přiznávají, že jeho příběh je tak trochu "červenou knihovnou", že základní téma je jakoby z románu pro služky. Avšak podle scenáristy je to jen "ironické východisko", protože životní situace filmové postavy je vážná a plyne z ní řada paradoxních situací, které jsou tragické i zábavné a inklinují k černému humoru. Režisér Hřebejk a scenárista Jarchovský tentokrát zvolili syrové vyprávění v příběhu mladé ženy, která prožívá ne příliš šťastné manželství s drsným mužem, když potká jeho andělský protiklad, staršího emigranta. Seznámí se s ním přičiněním manželovy nelegální činnosti. Zatímco muž sedí ve vězení, žena odjíždí i s dětmi a novým přítelem do Itálie. Ale vztahy nejsou jednoduché, ani jejich řešení. Po mužově propuštění z vězení a po smrti své matky se i žena s dětmi vrací domů... Vedle hlavních rolí milostného trojúhelníku v podání A. Geislerové, J. Abrháma a R. Luknára ve filmu podaly výborné výkony J. Brejchová a E. Vášáryová (matka a tchyně), kterým skvěle sekundoval J. Schmitzer (manžel hrdinčiny matky). (Česká televize)

guri

Slabsi rozbeh, ale neskor to uz bolo fajn. Vyborni herci (Anna Geislerova, Jiri Schmitzer, Josef Abrham) a hudba (piesne Raduzy a Glen Hansarda aj hudba Alesa Brezinu) ma predsvedcili prizmurit jedno oko a zaokrulhit hodnotenie smerom hore. ()

Mr.FreeZer

Kráska v nesnázích nás provede zajímavým životem několika lidí, tak jak to režisér už má zaryté pod kůží. Jiří Schmitzer tu předvádí svůj nejlepší herecký výkon a lva mu ze srdce přeji. ()

Biopler

Výborná réžia pomohla k faktu, že vo filme je toľko skvelých hereckých výkonov, že neviem, ktorý mám vyzdvihnúť ako prvý. Výborný český snímok. ()

pouler

Od tohoto filmu J. Hřebejka jsem toho moc neočekával. Ale příjemně překvapil. Ať už námětem ze současnosti, hereckými výkony. Nebo i takovou maličkostí jako je pohled na vrátivšího se exulanta domů do Čech a vhledy do jeho života v emigraci (Italie). ()

stanyslaw

haj hou. cervena knihovna a frames jdou pekne k sobe. a ane to slusi. a ze vas postavy serou, to tak asi bylo mysleno. star star. ()

Mara97

Schmitzer je ve své roli vynikající, co řekne, to perla, lva dostal zcela zaslouženě. Název filmu mi ale přijde trochu nešťastný, Aňa moc v nesnázích nebyla, vše jí takřka spadlo samo z nebe, jen se místy trochu chovala jako lehká děva... Nicméně je ve filmu zajímavé pozorovat, jak moc se Česko od té doby změnilo - kromě ještě dost zažitých vlastností z dob komunismu by nikdo dnes již neřekl, že když se někdo odstěhuje do dnes chudší Itálie, jde "na Západ". ()

markotter

Těším se na každý Hřebejkův film a i když Kráska v nesnázích nedosahuje kvalit jeho předchozích filmů, opět jsem se bavil. Humoru je tam pomálu, o to silněji si člověk uvědomí, jaký můžou některý lidi bejt svině. Schmitzer je skvělej, potěšila mě Aňa Geislerová, která mi třeba v Želarech připadla hodně prkenná a tady působila přirozeně. Občas se film vleče. Nesedla mi hudba, Radůziny vstupy působily spíš jako propagace na její koncert a i ústředního motivu tam bylo nějak moc. Pro mě 70 % ()

LordMysti

Nic co by vás strhlo, klasický předvídatelný děj, ale nenudíte se, herecké výkony také nejsou úplně z nejhorších a po rozpačitém začátku se film rozjede. Příjemné necelé dvě hodinky kterých nelituji. ()

E lan

Výborně natočený film s vynikajícími hereckými výkony. Radost se podívat na Schmitzera a Abrháma, ostatní jim sekundují ale velmi zdatně. Příběh je velmi smutný, hrdinka zůstává věrohodně stejná po celý film, což vše zachraňuje od amerického popcornového románu... ()

Toochman

Tradičně dobrá Brejchová, Vašáryová a Abrhám. Vynikající "slizkej strejda" Schmitzer a ještě více slizký blb automechanik Roman Luknár a Jan Hrušínský, typický vůdce náboženské sekty. Jedinou nejasností pro mě zůstává hlavní postava v podání Gaislerové, která vůbec nekoresponduje s názvem filmu. Možná je to ale schválně ()

cyright

Další z malých českých filmů pojednávajích o malých českých lidech s jejich malými krušnými příběhy. Co na tom, že je to formálně dobře zvládnuté, když je to taková nuda... Jaký má vůbec takový film poslání? Pobavit? O tom po shlédnutí podobných počinů silně pochybuji. Morální poučení? Ale běžte... Jediné posleství, které mi takové filmy dávají, je: třeba jste to právě vy a váš život, váš malý příběh. V tom případě děkuji pěkně za empatii, zbytečný filme! Nepotřebuji vědět, jaká život žije moje sousedka.... Díky bohu za Šmicra, který působí jako živá voda. Bohužel v tomto případě oživuje mrtvolu a výsledkem je další rigor mortis po česku. ()

dessa

dvě hvězdy za podprůměrný film a jedna extra za Schmitzera a za to, jak Abrhám vyjebal (dámy prominou) s Hrušinským a Macháčkem... ()

haroska

Co se obsahu týče,je zde rozepsáno až až.Ode mě 4* už jen za tu odvážnou sexuální scénu Geislerky a za výkon J.Schmitzera,protože ten kdo mu sežere ty pos*aný diabetický sušenky,ten by se měl bát :-) ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

01.02.2007