Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine (Clive Owen) je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní. Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky. (oficiální text distributora)

vorenus

Tohle je podle mě nedoceněný film,když jsem si ho půjčoval,tak mi ho v půjčovně doslova vnutili.A o to víc jsem byl potom překvapen.Vynikající zápletka a skvělé herecké výkony pro milovníky krimi jak stvořené. ()

MareT.

Zajímavá zápletka, která je ale kapku překombinovaná a prokouknutelná! Jinak Aniston v jiné roli, než jsme zvyklí! ()

Janega

Slušne natočený thriller, plný nečakaných zvratov, zaujímavých rozuzlení a prekvapivého konca. Film až do konca drží diváka v napätí. Herecké výkony sú dobré, Aniston ukázala aj svoju druhú tvár než komickej Rachel. Film by si aj zaslúžil možno o 1 hviezdičku naviac, ale... Vykoľajení sa zaradili medzi thrilleri, ktoré stačí vidieť raz a dosť. Na druhé pozretie už nemá film, čo ponúknuť. ()

F.W.Colqhoun

Slabota. Clive Owen mě přesvědčuje čím dál častěji, že si (nebo jeho agent) vybírá špatný filmy a Mikael Håfström dokonale naplňuje flák od fláku jinak podezřelou kategorii režisérského rutinéra. Výrazné nápady jakéhokoliv typu aby člověk pohledal. Příběh se v honbě za poutavostí stává nepravděpodobně překombinovaným, což alespoň mne, znalého mnohých klišé, vedlo k očekáváním, která se nenaplnila; ani tak bohužel nemohu konstatovat, že bych byl překvapenej/překvapovanej. Nudit i za těchto okolností, to chce nudící talent. Jediné, co stojí za slovo chvály, byla milá (přestože klišoidní stejně jako vše ostatní) variace Vincenta Cassela na motiv euro-hajzla. Ale možná byla chyba ve mně – přítelkyně byla napnutá jak kšandy. Možná by si měla založit účet na ČSFD a tam film vychválit. Já to neudělám. Pitomá, moralistická nuda. ()

kolemjdouc

děj má spád,bez zbytečného odlákávání pozornosti aby pak byl divák hozen zpátky do jádra příběhu.Zkrátka ve film s nehraje o čas ale opravdu o pozornost diváka.U mě dobrý. ()

Hanys_

Solidní thriller, který sice nabízí průhlednou pointu, ale to vlastně moc neva, protože herecky i dějově to je dost strhující. Škoda toho zbytečného druhého konce. ()

Ashar

Charles mne stále nasíral svým přístupem k situaci, do které se dostal, když přemýšlel rozkrokem. Vůbec nejvíc se mi líbil záporák, Vincent Cassel toho hajzlíka zahrál skvěle a perfektně se hodí na takové role. ()

Haniss

Výrazně podprůměrný film, jenž svým extrémně stupidním zpracováním naprosto dokáže šokovat,některé scny jsou opravdu až děsivé. Výkony jak Cassela, Anistonové tak i Owena jsou ne naprostým, ale přinejmenším velkým zklamáním. Ve svém žánru je tento film trochu zajímavý námětem, jehož zpracování jako filmovho řemesla patří na dno diváckého zájmu. 1,5 * ()

mirkaaa

Celkem dobrý thriller, který nijak nevybočuje z řady. Pouze Jennifer Aniston mi ve filmu moc neseděla. Stejně jako Jennifer Lopez se více hodí do romantických filmů. ()

Prochy38

Tak s tímto filmem vůbec nemám problém. Přiznám se, nechal jsem se zlákat obsazením. Pro mě naprosto překvapivá dvojice. A fakt to sedělo. Pointa asi nebyla úplně originální, ale i tak se mi to moc líbilo. Film mě do sebe vtáhl a upřímně jsem to fakt nečekal. Jo, povedlo se. Souhlasím s dalšími, že ten konec byl už úplně zbytečný, ale tak.... A co.... ()

chim.chim

Vzhledem k obsazení Jennifer a k jejím tradičním rolím sladkých, nevinných naivek, jsem od filmu očekávala něco naprosto jiného a vůbec mě nenapadlo, že by se děj mohl odvíjet takovým směrem. O to to byla podívaná lepší, napínavější a překvapivější. Taky Jennifer byla velké překvapení - její výkon bych nijak zvlášť nepřeceňovala, ale protože to byl naprostý protiklad rolí, které dostává běžně, musím konstatovat, že ji zvládla obstojně. Clive Owen výborný jako vždy. I švédská režie udělala své a snímek tak považuji za velice nadprůměrný. ()

HonzaSim

Tohle nebylo vyhozených dva a půl hodiny. Ano, díky oblíbeným reklamám, které Prima servírovala každých 20 minut, se to pěkně protáhlo. Ale co, na chatě jsem rád za každý dobrý film, který náhodou běží v televizi. A tenhle byl hodně dobrý. Kvalitní thriller, kterému nechybělo snad nic. Začátek nenudil a děj se rychle rozbalil. Nebylo nouze o zajímavé zápletky, napětí a vše vyvrcholilo obratem, který překopal všechny skutečnosti vzhůru nohama. Takové filmy uznávám a tohle byl velice slušná podívaná, která by si zasloužila alespoň o deset procent víc. Vše bylo dobře promyšlené, hlavní postavě jsem držel palce a nejzápornější postavu jsem měl chuť rychle odprásknout. K maximálnímu hodnocení mi něco chybělo, ale s výběrem jsem spokojen. 80% ()

bobstock

Ideální zvratový film pro klasického televizního diváka. Pro mne rozhodně příjemné překvapení, že se z toho nevyklubala další rozplizlá romantika. Z opačné strany bych klidně ještě přidal na důrazu prožitků svých charakterů u postav Owena, Aniston a byla by z toho skvělá tv dráma. 65% ()

Pajčus

Myslel jsem, že až se na tento film podívám po čase znovu, budu muset své hodnocení u něj snížit, ale neudělám tak, protože svou sílu časem rozhodně neztratil. V určitých chvílích sice ztrácí film jakoby dech, ale každopádně to nebrání tomu, aby si člověk mohl vychutnat jeho atmosféru, pořádně se vžít do hlavní postavy a hlavně se skvěle bavit. ()

Illy

V prvním momentě jsem věděl jak to dopadne. A pak už mě to příliš nebavilo, i když herci byli výborní... 50% ()

crozet

Hodnocení relativní: pro oči TV diváka zážitek až luxusní, vřele doporučuji. Hodnocení absolutní? To už je jiná, více kritičtější nota. Na jedné straně nesporně originální zvrat v příběhu (a nejeden), cynická expresivita, sugestivní herecké výkony hlavních postav, napětí, charismatické téma romantiky vs. morálního rozměru nevěry a podmanivé Håfström-detaily (mj. zádumčivý, extrémně privátní pohled do zrcadla ve špinavém hotelovém pokoji, který oba budoucí milenci učinili ve stejný moment a přitom tolik nezávisle na sobě; nebo detail předání kufru s penězma na hotelové recepci atd.); na straně druhé však zklamání z tendencí k žánrovým klišé, z bílých (povrchních) dějových fází a zvláště ze souboru faktických nesrovnalostí (což v důsledku film zbavuje principiální nedůvěryhodnosti). Je to škoda. Po takovémto pseudoracionálním rozboru se ale lze osvěžit alespoň vzpomenutím na celkem pěknou paní v hlavní ženské roli.. ()

waits

Clive Owen je noirovsky drcen v příběhu, který několikrát sklouzne do jiného žánru a po slušné gradaci přihodí zbytečný dovětek. Thriller má švih,bavil mě, a to přesto, že z hlavní trojice byl pro mě v roli suverénní jen Cassel, u Owena jsem, nevím, proč přemýšlel, jak by tahle role slušela mladému Cageovi (ano, podivné, ale Cage hrál asi ve třech filmech fakt zajímavě:)). A u Anniston mě vyloženě bavilo sledovat, jak se snaží nebýt Rachel. (Za mě: povedlo se! No tak konečně...) ()