Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

VasaX

Celkem souhlasím s názory ostatních (Faye, Djkoma, POMO) a už bych je asi jen mohl citovat. No a na mě osobně ze začátku působil jako drama, které se v zápětí stalo romancí a nakonec komedií, což rozhodně ubralo vážnosti filmu a postavilo ho to někam jinam než jsem na začátku v nevědomí čekal. A najednou zjistil, že čas utekl velice rychle, a příjemně a oddechově. ()

Mihail123

Njaväčšie prekvapenie od...hmm.. ani neviem od čoho. Z počiatku som pozretie tohto filmu odkladal, ale ako som zistil urobil som zle. Kúzelná atmosféra Benátok, k tomu pekné ženy ( hlavne nadržaná Natalie Dormer). Podarené, vtipné (zaradil by som to niekam ako Príbeh Rytiera). Od 2. polovice takmer ultimátny "nářez" plný zvratov. Len keby tie triky neboli až tak okaté (začiatočná naháňačka na strechách - Ouch!). Heath Ledger hrá, Sienna Miller božsky vyzerá a však do nástupu Jeremyho Ironsa hereckými výkonmi suchšie. Pravdepodobne do takých extrémov ako vo filme Giacomo Casanova v skutočnosti nešiel, ale to nevadí. K pestrofarebnej atmosfére Benátok taktiež prispieva vynikajúca výprava. ()

Honzua

"Spoiler" Vstupovat na horkou půdu historické osobnosti Giacoma Casanovy s dramatem Hallstrom veděl, že nebude lehké, a nebo prostě jen chtěl udělat zábavný biják. Každopádně zajíšťujíc si alibi na začátku faktem, že ve skutečnosti nejde o příběh slavného svůdce, ziskává obrovský prostor, který brilantně napumpoval šarmantní akcí. Ano šarmantní opravdu je a ani za svůj přivlastek "jako Casanova" se nemusí vůbec stydět. Moderní prvky krásně ladí s Benátkami 18. století a opět nenarušují filmovou strukturu, ba naopak (podobně jako u Příběhu rytíře) Casanova si na nic nehraje. Pobaví s grácií a pohladí na srdci, že byste hned tasili kord a vrhli se sami do bitvy o svou lásku. ()

Petr23

Jen škoda té dlouhé stopáže. Protože jinak by tento biografický snímek o největším svůdníkovi neměl chybu. ()

Kicune

Lehkost, vtip a graciéznost film drží nad vodou, ale nejen to. Scénář, režie, herecké obsazení a hlavně příběh, který připomíná Shakespearovské komedie plné převleků, nedorozumění a záměn identit a jmen. Prostě vynikající. ()

Eleanor05

Tak 50:50 vtipné/trapné. Trochu to zachraňuje jako vždy kouzelný Jeremy Irons a taky Alexandre Desplat, který moc dobře ví, že vážnou hudbou se nedá nic zkazit (děkuju za toho Vivaldiho). ()

liuk

První pohodová hodina filmu, který 18. století a Benátky používá jen jako atraktivní prostředí a klidně by se bez nějakých větších obměn dal přetočit v době dnešní, jen pomalu a úsměvně kypří půdu pro karneval a vše co po něm následuje, kdy to naplno tahle perfektně napsaná převlíkačka bez převleků, kde nikdo neví, kdo je opravdu kdo, rozjede. Těžko diváka nenapadne terminus "commedia dell'arte" :) Casanova je perfektní film a v žádném případě se nenechte odradit případnými předsudky proti historickým filmům, tenhle k nim opravdu nepatří. PS: Lena Olin rulez ;) ()

blackJag

Romantická, historicky nevázáná hříčka o nejznámějším světovém svůdci - Casanovovi. Pěkná výprava, herecké výkony na úrovni, lehký vtip (i tváří v tvář inkvizici) a něco těch soubojů se šťastným koncem. S ohledem na nedávnou nešťastnou smrt talentovaného Heathe Ledgera je poslední záběr filmu smutně dojemný. 80% ()

klima777

Asi jsem čekala trošku něco jiného než rozverný příběh plný nejrůznějších záměn, výměn a bláznivých honiček. Mimochodem, s inkvizicí nebylo radno si zahrávat, z hlediska určitého vědomí souvislostí a solidarity s oběťmi není tedy dobré ani žertovat. Jedna hvězdička je za happy end. Tento film je totiž neskutečně plytký. A pokud chtěl Lasse Hallström zamávat Goldonimu, tak nevím, nevím. ()

strelenaL

V příběhu největšího svůdníka žen mi imponovalo nejvíc prostředí a skvěle se doplňující herci (Irons, Ledger, Miller). ()

Autogram

Casanova ako komédia, to je to pravé na sobotné pobavenie. Keď sa to neberie príliš vážne, vznikne najlepšia adaptácia, na ktorej sa dá zasmiať, a ešte aj šermiarske súboje, ktoré inak neznášam, boli skutočne zaujímavé. Atmosféra Benátok je tiež skvelá, doplnená vážnou hudbou, ktorá zapasovala dokonale. –––– Není nad muže, jenž je natolik mužem, že je schopen oddat se jen ženě, která je mu rovna. Být tou ženou, milovala bych jen jeho. A navždycky. ()

Dagoussek

Na jedno shlédnutí celkem ucházející, chvílemi zábavné, Benátky nádherné. Ledger mě jako Casanova moc nepřišel, hold mám jiný vkus 😃 ()

Liqid

Skvělý film o významném muži, který dobýval nejen svět žen. Zklamal mě až konec film, kdy to bylo až moc nereálné, ale na druhou stranu, to přeci není dokument. ()

Aberforth

Heath Ledger je ozaj dobrý herec a sekne mu to aj pri postave Casanova, pri filme som si dobre oddýchol, upokojil s a zasmial sa. Nádherné kostýmy, prostredie, hudba, tieto veci pracovali ako mali. Koniec ma tiež celkom potešil, ale nieje to film nad ktorým budem rozmýšľať ešte ďalšie dva dni po vzhliadnutí. ()