Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

Igy007

Je to taková roztomilá Bobrodružná pohádka O Kubovi Novodomkáři na benátském karnevalu. Hlavní představitel neměl chybu v žádné roli (chybíš tu moc, Hýte !!!). Kapku mi tam skřípe Sienna, i když to vystřihla výborně; jen ji čert ví proč nemusím. Zbytek ánsámblu namíchán k mé spokojenosti a čiší z nich, že si zahráli asi s radostí. A to, společně s krásnou výpravou a zajímavou vtipnou zápletkou, vyrobilo dokonalou atmosféru. Úplně to člověka vtáhne. ()

PTuranyi

Príjemná romantická komédia využívajúca postavu Giacoma Casanovu, aby rozohrala sériu zápletiek plných vtipných, romantických aj dobrodružných situácií. Výborný scenár fabuluje a využíva potenciál každej postavy a situácie naplno. Preniklo do neho síce niekoľko narážok zo súčasnosti ale s citom. Ku koncu síce príbeh začína byť viac predvídateľný a nedá sa skryť, že skončí šťastne vďaka trocha krkolomným premenám, ale opäť s citom. Heath Ledger je v hlavnej úlohe skvelý rovnako celý herecký zbor v čele s Jeremyom Ironsom, Oliverom Plattom, Siennou Miller a Natalie Dormer. Produkcia túto príjemnú zábavu nekazí a všetko dokonale zapadá tam kam má. ()

llollita

Chvílemi se u Casanovy dá mluvit o zábavě, ale většinu času spadá do sfér televizních pohádek (ne, že by českotelevizní pohádky byly nějak špatné, jen mi stačí v neděli po obědě a nemusela bych na ně chodit do kina). Heath Ledger je rozkošný, ale rozhodně ne legendární neodolatelný svůdce. Potenciál pověstí o slavném libertinovi zůstává úplně nevyužitý. Casanova je v tomto podání skoro jako kluk od nás od vedle, který si čas od času přivede domu jinou slečnu. Film navíc není tak svěží, jak se tváří. Jeden z mála čerstvých závanů přichází v podobě Charlieho Coxe, Jeremyho Ironse a hlavně Olivera Platta. No, mám prostě radši Lasseho Hallströma alá "Co žere Guilberta Grapea" než "Lasseho Casanovu". ()

Lucije

Valencia...atmosféra tohoto města spolu s důmyslností Giacomovy postavy. Nechybí akce,reakce,příčina,láska,sex,fatalismus prostě úplně nejvíc.. ()

blackperseus

Nemám, čo bych vytkol. Seriózne som uvažoval o piatich hviezdach... ale keďže nie som veľkým fandom baroka a už vôbec nie talianskeho baroka a navyše má tento film trochu prehnaný záver... tak len štyri... ;-) ()

Tomulka

V domění, že uvidím od Lasse Hallstroma rovnající se svým předchudcům (Čokoláda, Co žere Gilberta Grapea, Pravidla moštárny) jsem se neskonale těšil na výborný zážitek. Však velká to byla mílka. Tento film je pouhou parodií na téma Casanova nechápu proč je scénář a režie provedena parodujícím způsobem. Slabý výkon Ledgera podpořil chabý příběh strašná roztahanost filmu a hlavně průhlednost celé zápletky. Jediným překvapením snad byla jen záměna Casanovy, která připadala v úvahu již od scény v nevěstinci. Kdo umí počítat dá si dvě a dvě dohoromady a zjistí že celej film je nudný. Kdo očekává podobný zážitek jako z již jmenovaných filmů tak pozor nedostaví se. Mé sklamání je tak velké, že dám pouze jednu hvězdičku a to za herecké výkony ostatních herců. ()

KleaCarter

Dala bych všech pět hvězdiček..film mě okouzlil, (stejně jako herecký výkon Heatha Ledgera)...ale tak neuvěřitelně přeslazený a za vlasy přitažený konec...to bylo i na mou přeromantičtělou duši opravdu moc! ()

Spike86

Takový odlehčený romantický příběh se špetkou humoru o známém svůdníkovi. Tempo filmu není po celou dobu úplně ideální, ale přesto se jedná o příjemný film, kde ale žádný z hereckých výkonů nijak extra nevynikne. 73% ()

Antonymi

Vtipné, chytré, tradiční. Hallström vytvořil zábavnou komedii, ve které se hrají hry "na schovávanou" za cizími identitami, hrdinové se ohánějí meči stejně zručně jako slovy, lehkost a hravost čiší z každé scény a vše je zasazeno v krásných interiérech Benátek. Herci do svých rolí sedí a i když nemám ráda typicky feministické hrdinky, Sienna Miller mi tady kupodivu nevadila a do celé mozaiky zapadla perfektně. Příjemné překvapení. ()

nickymilka

Ach, jak já mám slabost pro historické filmy! I když je to příběh omílaný stále dokola, kdo by nepodlehl kouzlu Benátek! Krásná hudba - opravdu jen klasická, barokní a klasicistní, mému sluchu jen a jen lahodící. Film je barevný až oči přecházejí a v hlavní roli Heath Ledger - svůdník, kterému se prostě nedá odolat!! Příjemná nepříliš složitá jednohubka na sobotní podvečer. Škoda těch počítačově viditelně upravených scén.... (Viděti dvakrát není potřeba.) ()

Alchemilla

To byla ale hezká ... pohádka. Měla všechno, co správná pohádka má mít - velikou lásku, překážky, souboje, zvraty i happy end. Nádherné kostýmy, romantické kulisy. Navíc byla vtipná, hravá a natočená s lehkostí vánku. A hlavně - nebrala se vážně. ()

teseth

Velmi svižná zábavná komedie, která doplácí jen na svého hlavního představitele Casanovu. Heath si s touto postavou vůbec neví rady. Jeho rozpačitost čouhá z každého záběru, ve kterém se objeví. U herce, který dokázal lecos mě to trochu zamrzelo. ()

Pythonator

Ten úžasně přeslazený happyend stál za to. To se jen tak nevidí. Celkově je Casanova docela úsměvný a příjemný snímek, který nemůže ničím urazit. Snad jen pomalejším tempem a divadelnější produkcí. ()

datel13

Příběh možná jen mírně nadprůměrný, ale díky úžasné klasicistní hudbě, humoru, nadsázce a celkově atraktivnímu tématu (k tomu skvělá výprava) tento příjemný film míří k výšinám. ()