Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

Bragi66

Ani komedie, ani drama, ani dobrobrodružné. Je to spíše rozverný bezzubý kostýmový blábol o tom, kterak na svůdníka také jednou došlo. K příběhům z doby rokoka vřele doporučuji třeba vynikající film Miloše Formana Valmont (1989), který zde má podobné hodnocení, ale to se nedá srovnat, kam se hrabe Bitner. ()

dede84

Vizuálně velice dobře zpracovaný příběh jednoho z nejslavnějších svůdníků všech dob.Film je plný záměn postav a hraje spíš na komediální notu,což nemusí sedět každému,ale mě se to líbilo.Heath Ledger a Sienna Miller,podávají jako ústřední pár dobré výkony,ale ještě víc se mi líbili Lena Olin a Jeremy Irons.Ten je v komediální roli opravdu překvapivý.Lasse Halstrom nezklamal. ()

J.o.h.n.ny

Tak se tak rozmýšlím mezi 3* a 4*.. začátek byl trochu vleklý a vůbec jsem nevěděl co od filmu očekávat, ale od souboje muž na "muže" to začalo dostávat gradaci, která podle mě vyvrcholila scénou, kdy Casanovův sluha skáče po hlavě z okna :) a za to prstě musím dát 4*... objektivnější hodnocení dám po druhém zkouknutí... ()

Shidlo

Když jsem k tomutu filmu usedala, tak jsme od něj očekávala přesně to, čeho se mi dostalo. Romantika, krásný Heath Ledger, důvtip a spádný děj. Naproso to uspokojilo moje touhy, takže vřele doporučuji všem, co právě nemají naplněny své touhy a třeba tak nějak neví, po čem zrovna sáhnout...ale usedejte k tomuto dílku kvůli filmovému zážitku, kvůli známému svůdníkovi a nechte se rozmazlovat jeho neodolatelným šarmem.Neočekávejte nějaké nové zpracování známé legendy jménem Casanova, ale spíše osvěžení již známého. Jen jedna scéna mi přišla opravdu nezáživná a jaksi nelogická a sice, když je Casanova tajně ukájen svou nastávající pod stolem a přitom se vede rozhovor, kdy se nikdo příliš nezastavuje nad tím, že stůl se kymácí ze strany na stranu a že milý Casanova vydává prazvláštní zvuky...no, možná je to pouze moje kritičnost. A co si z tohoto filmu odnést ?? Snad jen nezapomenout na to, že Casanova...to je pouze jméno a záleží na každém z nás, komu ho přiřkneme...Casanova byl a bude, stačí se rozhlédnout :) ()

Painer

Jeremy Irons je herec s velkým R, a proto jsem se na film těšil, ale mile jsem byl překvapen i Heathem Ledgerem a krásnou Siennou Millerovou. Je to komedie, u které se pobavíte i díky Oliveru Plattovi a kamera i režie jsou vcelku bezchybné. Jsou zde zobrazeny parodické začátky a pokračování jeho lásek št´astných i nešt´astných. ()

Otakara

Heath Ledger je tady krásnej jako obvykle, Sienna Miller to samý. Film hezkej, zase to posouvá Casanovu někam jinam, než ve skutečnosti byl. Ale pěkný. ()

Honey007

Tento snímek by se dal vystihnout jako milý, ale nijak vynikající. Romantická, místy i trochu bláznivá, komedie z prostředí nádherných Benátek. Velmi originální zápletka i celý příběh, u kterého se můžete ze začátku možná trochu nudit, ale v druhé půlce vás doslova strhne. Škoda jen, že herci jakoby zůstávali pouhými benátskými maskami pod načesanými parukami, snad s výjimkou Jeremy Ironse, které se příběhem proplétají ve své roli, ale bez hlubší snahy vystavět nebo představit jejich charakter. Jednotlivé postavy jsou tak spíše jen archetypálními typy, které zastupující jednotlivé lidské vlastnosti (prostopášnost, moudrost, zabědněnost, nevinnost, atd.) a snaží se rozbít zažitá klišé. Na druhou stanu se ale Hallströmovi musí přiznat, že zábavné romantické komedie prostě umí. Heath Ledger je roztomilý a okouzlující (zejména v té šedé paruce :)), zápletka vystavěná na několikeré záměně identit žene celý příběh čím dál rychlejším tempem k bláznivému konci, který je sice "překvapivě" happy endem, ale s poentou. Sečteno a podtrženo velmi dobře natočená oddychovka. 60% ()

JohnDean

Bláznivá taškařice jak od Goldoniho! Spousta vtipů, charakterních postav a dobových kostymů. Tak jak to mám rád. ()

Dadaa

Film je úžasný díky hereckému výkonu Heatha Ledgera, který dokonale zahrál všem známého milovníka žen Cassanovu. Každý musí uvěřit, že ho Giacomo miluje, protože je velice předsvědčivý. Má neoblíbenější věta je stejně jak Cassanova odpovídá na otázku jedné své milenky, která se ho ptá proč večer nepřišel, že měla otevřené okno. A on jí na to odpoví: Měl jsem tolik otevřených oken a tak málo času... ()

heylinn

HollyW:Asi tak Heath je moje dětská láska ted.Když zemřel taky mě to zničilo.Jsem ráda,že to konečně někdo chápe stejně jako já.Taky jeho filmy neumím hodnotit oběktivně,na to ho mám příliš ráda.Musím ale souhlasit i s Mattym,Heath působil trošku rozpačitě.Ostatní herci-krásné,krásné,krásné. A ano zamrkání a usměv Heatha.......Casanova.............♥ ()

Kulikulo

Jeden z mojich obľúbených, príjemne zachytená atmosféra Benátok, pekných kostýmov, nevtieravej romantiky, zábavy.. parádni herci, tak ako to mám rád. ()

Rathe

Myslím si, že Heath Ledger byl velmi talentovaný herec a je ho škoda. Film sám o sobě je velmi sympatický - prostředí Benátek v 18. století jsou naprosto úchvatné a asi každý by se chtěl projet na gondole. Vztah matky s dceřinným nápadníkem mi přišel zvláštní, ale vyřešili tím pár postav. ()

Sejkorka

Pěkná oddechovka s velmi dobrými herci (Heath Ledger, v zajímavostech je, že kromě tohoto legendárního svůdníka hrál v tom samém roce homosexuála ve Zkrocené hoře). Vynikající je i Oliver Platt. Francesca Bruni (Sienna Miller) je emancipovaná krasavice, ale Giacomo ji stejně dostane, i za cenu ztráty svého životního stylu. Lasse Hallströma mám ve svých TOP 10 oblíbených. I když Pravidla moštárny, Ostrovní zprávy a Casanova, to je řádnej rozptyl. Nebo právě proto ? ()