Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Wyrdas

Velmi slabý kousek, který zaujme snad jen fanoušky nesmrtelných hrdinů. Celý děj byl předvídatelný téměř do posledních detailů a pro svou nereálnost mě nedokázal zaujmout, ba ani trochu do toho děje vtáhnout. Záporáci umírají velmi jednoduše, klaďasové jsou doslova nesmrtelní a já tohle opravdu nemám rád. Jednu hvězdu dám jen proto, že jsem konečně viděl upíra s křídlama a se vším, co správný upír má mít. Rozhodně ale nedoporučuji nikomu, kdo má rád smysluplné filmy. ()

Ceberus

Po zhlédnutí prvních tří filmů mohu obecně konstatovat, že Underworldí série je běžnou žánrovkou, která potěší všechny fanoušky amerických vyplachovaček s hlavní hrdinkou v sexy latexovém oblečku (Kill Bill, Resident Evil, Ultraviolet, Aeon Flux, Catwoman...). Speciální efekty nejsou úplně top, na druhou stranu renderovat vlkodlaky v souboji s upíry a lidmi asi nebude nic triviálního. ()

bearmeedek

Film navazuje přímo na první díl. Není stejný, protože změnil prostředí. Nenarazíme na lidi ve městě. Všechno se odehrává v přírodě a mlátí se zde příšery mezi sebou. Možná je to na film málo, ale je to o upírech a vlkodlacích, takže kdo chce toto téma, má se na co dívat. Čtvrtou hvězdou jsem trošku nadsadil, ale je to na vyrovnání tlaku v ostatních hodnoceních. Mimo jiné zde máme důkaz, že migrace do Evropy začala již mnohem dříve, protože tady se evidentně upíři přesunuli z Rumunska do Maďarska ... ()

Nix

Tohle pokračování nebylo už tak zábavný jako první díl. Ale pořád si film nese skvělou atmosféru i vizuál. Provedení lycanů a upírů je prostě klasa. Jen prostě ubylo akce a přibyla komplikovanost děje, pokud jste ale neviděli jedničku, tak jste nahraní protože tento díl vyžaduje její znalost a i tak mi přišlo, že je to zbytečně natahovaný a komplikovaný. Ale aspoň konec byl fajn. Každopádně ne vždy větší znamená lepší. Pro mne lepší průměr. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch pokračovanie. Opäť skvelé spracovaný film, ako znova tu nemám proste, čo vyčítať. Príbeh je o niečo vylepšený a tiež je aj zaujímavo spracovaný.Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné akčné horory s kvalitným príbehom. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. ()

7duster

to v čem byla jednička zajímavá se tu rozmělňuje, takže film ztrácí spád, moře flashbacků (v kterých jsem měl trochu hokej) je spíš na škodu a Kate Beckinsale v latexu už je kapánek okoukaná ..... čili ** a to ještě s odřenýma ušima! ()

DjMetal

Preco ma to po druhy krat uz nebavilo. Boze. Uplna kopia Blade a Matrix v podobe Kate Beckinsale. Strasne drsna borkina.Blade-Jessica Biel,ktora nemala problem s upirom,hoci bola clovek a Matrix-Carrie-Anne Moss,ktora chodila tiez hore nosom. To neznasam na filmoch, ked tie zenske idu ako keby boli nieco. Tak v jednotke sa nemohla ani rovnat s Likanmi a v dvojke uz pohodicka. A Michael (Scott Speedman) zakazdym musel umriet alebo bol odpadlik,pritom bol najsilnejsi.On po gulkach lahol,ona nic. Nemozem si pomoct, ale raz staci pozriet. A nakoniec.....myslim si ze reziser este aj skopcil Jeepers Creepers- Markuse (Tony Curran). ()

Dantte..

Pro mě je tenhle film velkým zklamáním. Místo toho aby Len Wiseman rozvíjel příběh křížence Scotta Speedmana, tak s filmu dělá naprostý guláš všeho co v nějakém jiném filmu pochytil. Nejprve na začátku filmu (respektivě na konci prvního filmu) zkříží Marcuse, no a aby toho nebylo málo, tak na konci udělá ze Selene Blada. Tím u mě film pohřbil, čekal jsem, že film rozvine do nějaké zajimave a oživující upírské trilogie a bude se věnovat a možná i trochu rozvíjet psychologii Michaela, vztahům obou rodů, ale on nic, pohřbí to svojí bezradností a neoriginalitou. 50 % ()

Alojs

Underworld: Evolution není titulem, který by byl zkonstruován pouze z toho nedostatečného. Naopak i v jeho okénkách lze spatřit několik vyzdvižení hodných prvků. Ať už je to sexy Kate Beckinsale, občasné záblesky originality v choreografii akčních scén (stříhání vlasů pomocí rotující vrtule od helikoptéry, vcelku efektní bitka na náklaďáku)… sexy Kate Beckinsale… chytlavý hudební motiv… sexy Kate Beckinsale… široká škála krvavých způsobů likvidace „škodné zvěře“… ANEBO… a to jsem ještě nezmínil, neb mám hlavu děravou… sexy Kate Beckinsale. ***** Ale vážně. A bez prdele (a teď nemám na mysli tu od Kate Beckinsale). ***** Druhý Underworld má velmi blízko k Tomb Raiderovi. Film nenudí, avšak ani extrémně nebaví. Je zde trocha té kvalitní akce, i trocha toho kvalitního sexu, ale to všechno… to všechno je jaksi druhotné. Těžiště snímku tkví právě v postavě upírky Selene, resp. v její představitelce, která je natolik HOT, že je vlastně jedno, nakolik invenční počin sledujeme. A přiznám se… i já tomuto kalkulu podlehl. Sice jsem při projekci nezažil nic z toho, co avizoval Scott Speedman (jehož při natáčení neustále limitovala nechtěná erekce), ale zato si dokážu velmi živě představit, že se něco podobného odehraje u ostatních diváků. ***** U ostatních mužských diváků… ()

Gac

Ta Béčkovost z toho často přímo sršela a ty speciální efekty, děs a hrůza. Kate Beckinsale si taky mohla vybrat něco víc inteligentního. ()

RajCZitko

Sice ne můj šálek kávy, ale pořád lepší než jednička. Může za to asi ta větší dobrodruhovost, která je ale přitom stejně nesmyslná jako celý příběh. ()

TommyDiamond

Máme tu druhý díl, který úzce navazuje na první. Myslím, že tentokrát je děj překombinovaný a přeplácaný. Je to pouze vyumělkované tak, aby to bylo zajímavé. Celé to pouze vede k probuzení Markusova bratra lykana. Sice se dozvíme celý Selenin příběh, ale za tuhle cenu ho neberu. Markus opravdu působí jako král upírů ( trochu připomíná upíry od Van Helsinga). I přes negativy dám tři hvězdy..... ()

papadoce

Ach tá Katka si tie hviezdy proste zaslúži. V istom štádiu filmu som si dokonca povedal, že jej ich nasolím 5, ale pod podmienkou vygradovaného finále skrz na skrz. Lenže vtedy prišiel na scénu sivobiely plyšák, ktorý mal stvárňovať akože najstrašnejšieho vlkodlaka všetkých čias až na veky vekov. Skoro som sa počúral od smiechu. No nič to, zvyšok filmu mi prišiel lepší než jednotka a tak sa na tých štyroch zastavím. Katuš mi za to stojí. ()

1mArc0

Zo všetkých časti, je táto povedzme najlepšia.... nie som zástancom efektných filmov... tu pri tomto som sa neskutočne bavil... lenže na druhej strane.... je jeden film o upíroch, ktorý vedia. Nie je to zlé a tak odporúčam pozrieť v origninály, Kate Beckinsale má fantastický hlas a v tom tá upírska strohosť, no čo povedať/napísať. Kate dokáže poriadne poblúzniť hlavu s jej kostýmom, hlasom a podstrihnutými vlasmi, vie poblázniť hlavu. Jedným z hlavných faktov, prečo sa vám bude páčiť je vizuál o ktorý sa postaral grécko- francúzsky UMELEC Patrick Tatopoulos, kde jeho vizuály sú skutočne UMENÍM. To najlepšie z underworld. Je pozoruhodné, že tento film som videl v roku 2008 a pamätám si takmer z neho všetko. /50 %/ ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)