Pidilidi

David Freeman

Kostýmy:

Marie France
  • kingik

Když náhodou při svých filmových toulkách narazíte na pidilidi s klidem do nich kopněte. Jsou jen pár centimetrů vysocí, ale otravní, až vám přerostou přes hlavu. Málokdy se stává, aby film tak dokonale zmršil knižní předlohu v její podstatě a jen se omezil na pár scén, které s většími či menšími úspěchy vyloudí pobavený úsměv. Za zmínku ještě stojí trikové efekty, které na rok vzniku celkem udělají dojem, ačkoliv o nějakém nebetyčném oslnění nemůže být řeč. Pidilidi jsou hlavně dost otravný snímek ze kterého se po shlédnutí nevybaví mnoho. Vypadalo to, že v lepším případě tvůrci přistoupí k tématu dospělým způsobem a v tom horším případě nechají vyniknout exhibování postav až do úmoru s totálně zabitým a ponejvíce infantilním dějem na zblbnutí. Druhý případ byl použit ve filmu. Z toho vyplývá, že pidilidi jsou v bytě nevítaná havět a dá se z nich zmagořit. Mé hodnocení: 20%(31.3.2013)

Tento film mě zabavil včerejší večer. Mohu říct, že to nebylo až tak špatné, prostě spíše film pro děti. A jelikož se ještě občas jako dítě cítím, tak to baví i mě =D(25.10.2012)

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Opening Titles ,2. Pete Helps Out ,3. Ocious P. Potter ,4. Pod's Heroics ,5. Killer Hoover ,6. Arriety's Sadness ,7. A Plan Is Hatched ,8. A Policeman Arrives ,9. Pod Saves Peagreen ,10. Borrower's Galore ,11. Stealing the Will ,12. Hammered ,13. The Borrower's Revenge ,14. Dairy Montage ,15. Arriety Is Seen and Caught ,16. Life or Death for Peagreen ,17. Pete to the Rescue ,18. Potter's Entrance ,19. Potter's Angry Now ,20. Under the Floorboards ,21. Jeff the Exterminator ,22. Home & Dry/End Titles ,(15.5.2011)

Rozpočet $29miliónovTržby USA $22,619,589Tržby Celosvetovo $52,619,589(14.12.2008)

Mistami sice hodne vtipny a mily film, ale vetsinu casu se divak pouze soucitne priusmiva.(31.7.2002)