Pidilidi

Piadimužíci

Rodinný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / USA, 1997, 89 min

• salahadin

Můžu být objektivní, když nemám v obdivném rejstříku Goodmana, když mám všechny pidilidi na černé listině neplatičů filmové zábavy a když nám tenhle film pouštěli asi 4x za sebou, když jsme se vraceli z dovolené!?!?! Ne, nemohu být objektivní!(18.9.2006)

Keď občas vysielajú v televízii túto pohodovú, detskú komédiu zakaždým si spomeniem na rovnomennú, rovnako pohodovú, pieseň pražskej punkrockovej kapely Plexis: "Věřím, že jsou a žijou tu s námi. Pidisvět pidilidí. Jednou jsem o nich četl ve snáři. Nejsou to žádný prohnaný lháři. Maličký lidičky zlý nejsou vůbec. Pidilidi, pidilidi, pidilidi jsou. Mezi náma tu žijou. Pidilidi pijou pidipanáky. Nemaj války a neznaj rasisáky. Malinkej svět dobra někde mezi námi. Maličký lidičky zlý nejsou vůbec. Pidilidi, pidilidi, pidilidi jsou. Mezi náma tu žijou. Hledám pidilidi už ňákej ten pátek. Den co den slavějí jinej pidisvátek. Věřím, že jsou možná mám v hlavě zmatek. Maličký lidičky zlý nejsou vůbec. Pidilidi, pidilidi, pidilidi jsou. Mezi náma tu žijou! http://www.youtube.com/watch?v=oIc_Fq4lAEs ***(20.3.2012)

• -bad-mad-wolf-

Mrzce nevtipné a protivné.(20.11.2012)

Milý a sympatický film! Prvních deset minut jsem koukal a bavil jsem se jak malý dítě, protože to " půjčování " pidilidí mně opravdu bavilo a ta akce , kdy ta malá holka zůstala v mrazáku byla opravdu skvělá. Jenže po tom se z toho stala obyčejná honička mezi pidilidičkama a velkým člověkem. A už to ztratilo to kouzlo, jenž to mělo ze začátku. John Goodman v roli slizského, tlustého, a hnusného advokáta byl celkem dobrý. Ovšem nejlepší výkon předvedl Hugh Laurie. Docela mu to sluší bez těch vousů, co nosí v Dr.Housovy. Dále nechápu, že zrovna génius jako je Hans Zimmer k tomuhle filmu zkomponoval hubu. Na to je ho docela škoda! Jsem rád, že jsem to viděl, byla to celkem hezky ztrávená hodina a půl ale vidět už to na pár let nemusím!(22.12.2007)

Rozpočet $29miliónovTržby USA $22,619,589Tržby Celosvetovo $52,619,589(14.12.2008)

• - Postavička, kterou Arietty shodí v Petově pokoji je „Little Bear“ z filmu Kouzelný klíč (1995). (HellFire)

• - Plechovka, v ktorej na bicykli vezie malý Peter piadimužíkov, otca Luska a mamku Hudrynu, je z kávy LaVazza. (pimpi)

• - Herci Tom Felton (Hrášok), Mark Williams (deratizátor) a Jim Broadbent (otec Lusk) sa spolu objavili aj vo filme Harry Potter a Dary smrti - 1. (2010). (pimpi)