poster

Pidilidi

 • Velká Británie

  Borrowers, The

 • Slovensko

  Piadimužíci

Rodinný / Komedie / Fantasy

Velká Británie / USA, 1997, 89 min

Režie:

Peter Hewitt

Předloha:

Mary Norton (kniha)

Scénář:

Gavin Scott, John Kamps

Producenti:

Tim Bevan, Eric Fellner

Střih:

David Freeman

Kostýmy:

Marie France
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  Príjemná, svižná a svieža rodinná triková komédia s typickým britským zmyslom pre humor. Triky sú kvalitné a príbeh nesabotujú, ale mu naopak pomáhajú, herci sú príjemne neznámi (prípadne, ako v prípade Johna Goodmana, vtipní) a celé to vďaka rozumnej minutáž (ani nie hodina a pol) odsýpa, ako sa patrí. Je to kúzelné vysvetlenie, prečo sa v byte strácajú veci.(13.1.2005)

 • mzss1
  **

  No zasmál jsem se párkrát to jo. I příběh není špatný. Ale jinač je to blbina. Co k tomu dál povídat ? Dobrý herci, nějaký ten nápad no. Ve výsledku výrazný podprůměr. 33% = **(12.1.2013)

 • kingik
  *

  Když náhodou při svých filmových toulkách narazíte na pidilidi s klidem do nich kopněte. Jsou jen pár centimetrů vysocí, ale otravní, až vám přerostou přes hlavu. Málokdy se stává, aby film tak dokonale zmršil knižní předlohu v její podstatě a jen se omezil na pár scén, které s většími či menšími úspěchy vyloudí pobavený úsměv. Za zmínku ještě stojí trikové efekty, které na rok vzniku celkem udělají dojem, ačkoliv o nějakém nebetyčném oslnění nemůže být řeč. Pidilidi jsou hlavně dost otravný snímek ze kterého se po shlédnutí nevybaví mnoho. Vypadalo to, že v lepším případě tvůrci přistoupí k tématu dospělým způsobem a v tom horším případě nechají vyniknout exhibování postav až do úmoru s totálně zabitým a ponejvíce infantilním dějem na zblbnutí. Druhý případ byl použit ve filmu. Z toho vyplývá, že pidilidi jsou v bytě nevítaná havět a dá se z nich zmagořit. Mé hodnocení: 20%(31.3.2013)

 • gouryella
  ***

  Mistami sice hodne vtipny a mily film, ale vetsinu casu se divak pouze soucitne priusmiva.(31.7.2002)

 • themic
  ***

  Goodman to celý drží! 60% BOB(23.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace