18 letý Doug Masters (Jason Gedrick) pilotuje letadlo déle, než řídí auto. Jeho otec - špičkový vojenský pilot - byl během vojenského konfliktu na Středním Východě sestřelen a uvězněn. Americká vláda je bezmocná. Doug si spolu s vojenským veteránem (Louis Gossett, Jr.) „vypůjčí“ vojenské letadlo a společně se vydají na nebezpečnou misi s cílem vysvobodit otce a vrátit se jako hrdinové a muži. Příběh o velké odvaze, neobyčejném přátelství a předurčení vzdorovat všem překážkám. (Bonton Home Video)

JohnSmith

Po shlédnutí tohoto paskvilu jsem pochopil dvě věci. 1) Odmítavý postoj USAF při pomoci na natáčení, 2) Odsunutí premiéry, aby se v kinech nesetkal s Top Gunem. Scénář je fakt příšerný a nebýt slušného a hlavně sympatického Gossetta a slušné, i když stupidní, akci, tak bych dal horší hodnocení. ()

Nepi

No tak tohle je film mého mládí...statečný mladý kluk zachrání americkou stíhačkou svého otce z vězení na střednim východě...skvělá akce a i zábava...Podle mě tak 3,5* ()

Linkyc

Pro mě osobně to byla klasika, kterou nešlo nesledovat. U dědečka na videu každý měsíc jak šílený. Nezapomenutelné, jak mě to táhlo k vojenské technice, nablýskaným stíhačkám křižující blankytnou oblohu, raketám vzduch-vzduch připravených na odpal stisknutím FIRE, vystřelovacím sedačkám... ()

SG-1

"Znám každej jejich pohyb a kdy ho dělaj. Kdy mají cvičení, každý pohyb na jejich letištích. A kdyby si to chtěl vědět, řeknu ti i kdo kdy jde do vany." -Doug Masters- ()

herr_carter

Horší a méně známá varianta Top gunu, pro mě ale tenkrát hodně populární ( i díky sbírce modelů letadýlek a celkové závislosti na letectví).........................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

iXtr3m3

Jediná časť série, ktorá stála za to aj keď na božského Top Guna samozrejme nemala ani náhodou. Ale bola tu vidieť snaha, aký taký rozpočet, reálne stíhačky, pokus o modernejšie prvky ála simulátor atď. Ostatné časti už boli len odvary. ()

Paity

Pokus o takový Top Gun jinak. Nemůžu říct, že se to nepovedlo. Je to ale takové béčko. Možná, že chybí hvězda typu Cruise a víc peněz. Jinak se na to koukat dá. ()

MadChick

Když mi bylo 10, tak jsem tuto sérii miloval, ale 10 už mi nějaký ten pátek není a vše, co krom pěkných vzpomínek zbylo, je hodně špatný film, v tomto případě však nejlepší z celé trilogie...Zde nemůžu dát více ani z nostalgie, 40% ()

Haymar

Jedna z nejzbytečnějších sérií, která kdy vznikla... alespoň pro mě určitě! Se zkřípěním zubů mhouřím obě oči a dávám jednu * (z nostalgie)! Zbylá 2 pokračovaní radši ani nekomentuju! ()

Foxhound#1

Dnes už klasické letecké béčko, které i po letech dokáže pobavit, především letečtí zasvěcenci při pohledu na tento snímek musí jen kroutit hlavou a nahlas se smát. Díky bohu aspoň za dobrého záporáka v podobě Davida Sucheta. Ono se popravdě ani nejde nesmát - je to suprová reklama na F-16, no uznejte sami, které jiné letadlo dokáže s ani ne plnou výzbrojí vybombardovat jednu arabskou zemi za cenu minimálních ztrát? Tehdejší výrobce General Dynamics na tím filmem musel slintat blahem. Samozřejmě v tom pomáhá i klasická imbecilita filmových záporáků, co netrefí ani vrata od stodoly. Dalším úžasným momentem je dokonalá demokracie na americké letecké základně, kde si každý může dělat co chce, i vypůjčit (šlohnout) ostře vyzbrojenou stíhačku a jít do vlastní soukromé války. K tomu prďácký soundtrack s hitovkama 80. let. Člověk prostě nemůže mít tenhle film nerad :D ()

IvoB

Nejsem zatížen žádnými nostalgickými vzpomínkami, které by mohli můj dojem zlepšit. Snad jen ta cheesy hudba se dá opravdu pochválit. Dále už nemám co. ()

Eruntano

Tohle je jeden z kultů mého dětství. Ten film jsem znával nazpaměť. Ale to my bylo tak osm. Vidět to teď bych se bál. ()

jarmik

Dal bych 3, ale musím dát 4, protože jako malý jsem dlouho chtěl být pilot a jen málo filmů jsem viděl tolikrát jako Železného orla a Top Gun. :-) ()

mira007

Taky jsem v šestnácti snil o tom nasednout do F-16 a letět pokosit iránské letectvo a z  rukou tamní vojenské kliky dostat uvězněného tátu, jenže jako film je tahle legendární blbina dneska už jen zábavná kuriozita, která ve stejném roce konkurovala stejně armádou podporovanému Top Gunu s Cruisem. WTF... těžko věřit, ale historie ukázala vítěze jasně. Louis Gosset Jr. ve své nejlepší roli, kterou si ještě třikrát zopakoval. ()

thunnus

Průměrný, spíš podprůměrný akční film o rebelovi, který to všem na konci natře. Plno klišé, několik vyložených chyb, potěší snad jen záporák David Suchet. ()

Honza dAve odpad!

Céčková "akční" zhovadilost. Jako malej kluk a nadšenec do modelů letadýlek jsem tento film měl rád, ale to na jeho ubohosti nic nemění. ()

pend

Jestli někdo uvěří tomu, že mladý kluk si jen tak vypůjčí F16, tak je pro tento film jako stvořen. ()