Shutter

• USA Shutter: They Are Around Us (více)
všechny plakáty

Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku. (oficiální text distributora)

Oxymoron

Horor má nového krále (a amíci ho můžou opět zprznit svým re-makem)! Ten, kdo dal tři hvězdičky a méně se buď díval ve dne nebo s někým při rozsvícené lampičce a nebo je chladnokrevný zabiják bez citu, protože u tohodle se musí bát každý. ()

wampire23

To je teda jazda. Jeden z najlepších ducharských hororov. Vidno, že z Východu k nám prichádzajú kvalitné ducharčiny (Eye, Ring, Grudge,...). Tento film je najlepšie si pustiť v noci osamote. Vtedy si ho užijete naplno. Skvelé ľakačky. Brrrr. Akurát sa mi nepáčila trochu hlúpučká pointa. Inak nie je čo dodávať. Must see. ()

Perfo

Díval jsem se na to ve dvě ráno, při bouřce a jěště lehce ománem společenským životem a můžu spolehlivě říci, že už hodně dlouho mě žádný horror tak emocionálně neskopal jako tento. Pustil jsem si to jěště za zcela normálních podmínek a zážitek byl jěště umocněnějíší. Pro mě, jeden z nejlepších asijských hororů , hned vedle Oka a původního Kruhu. ()

Aldanar

Po doporuční od kamaráda jsem čekal, že se snad strachy po****: Ale to jsem bohužel nevěděl, že tam je snad jen jedna či dvě alespoň trochu slušné lekačky. Jinak atmosféru ten film měl takřka nulovou. Ale stálo za to vidět 3 kamarády krýt si obličej před "děsuplností" některých scén :-D I když nechápu co je tak děsilo teda... ()

Harpy

pointa sa mi páčila, dojem z filmu - mrazivý.......len tie "bu efekty" byť nemuseli....pre také povahy ako ja, čo ma počas filmu hodilo 5x do steny....nič príjemné, vám poviem :D horor inak kvalitný, duchárčiny ma vždy brali.... ()

Ronaldo79

Dosti strašidelná podívaná, ale nemůžu se zbavit dojmu, že se jedná o film, který se vezl na hypu okolo Ju-on nebo Ringu. Navíc Natre(duch děvčete) je přesným xeroxem Toshia a Kayako. Dobrá, aby to nevypadalo, že film odsuzuji, o to mi opravdu nejde, musím vyzdvihnout především atmosféru i příběh patří k těm originálnějším a lekačky, které jsou sice čekané, ale i tak jsem sebou škubal, jak ryba na souši. Se srovnáním s o rok starším Ju-on o level nížší úrověn asijského ''ghoststory''. 75 % ()

Silviaxx

Ázia to proste vie, o tom niet sebemenších pochýb. Strhujúca práca s hnusnou, desivou hudbou, vďaka ktorej som bola viac ako polovicu filmu neustále na ihlách. Aj tu boli využité moje obľúbené zábery "svetlo,tma,svetlo,tma,svetlo", čo už keď toto vidím tak si priebežne zakrývam oči. Celková pointa bola SUPER a z absolútneho záveru mám ešte teraz viac-menej (skôr viac ako menej) zježené chlpy! Ako celok to teda na mňa pôsobilo kvalitne strašidelne a s blížiacim sa koncom som sa zaprisahala, že už nikdy nič pre istotu neodfotím :D Vyzdvihujem scény v hotely, ktoré boli z doposiaľ zhliadnutých ducharín veľmi frajerské a topkovské. Na záver už len to, že čajka si to dobre premyslela, ale ja byť na jej mieste tak to celé skončí snuff-om,gore-om,rezaním, pílením, ubližovaním a sadizmom najhrubšieho zrna! Ale veď každý sme nejaký :) ()

Flopik

Poctivá ducharina aká sa dnes už tak často nevidí.Atmosféra dobrá, lakačky chválim kto ma rád japonské dlhovlasé ženy príde si na svoje.Postavy neboli nejak zvlášť sympatické ale to mi nevadilo. Vidieť to pár rokov dozadu mal by som aj strach. Koniec sa mi páčil nakoľko duch využitý skvelo. Za mňa 4*. ()

arcticsky

Dříve jsem viděl remake a vcelku se mi to líbilo. Thajský  originál je ovšem naprosto dokonalý. Dobrý příběh, fungující lekačky, atmosféra. Bezvadné... ()

jorgus

thajska variace na modni variantu vsech ruznch horroru ktere si berou na musku tema pricina - nasledek. Jen trochu jina variace pribehu ktery zacal u Ringu, takze me to bohuzel po dejove strance nechalo klidnym a nastesti konec byl relativne originalni..i kdyz opravdu jen malo...u horroru jde o to se bat a to je to opet rochu rozpacite..lekacky jsou kdy maji byt, trosku originality by tomu neuskodilo,..plus vidim ve velmi dobre zvolene zvukove stope a v zaverecne polaroidove fotce..klidne tento film nechte byt:) ()

Martyr

Jeden z mala hororov, pri ktorom som sa v poslednej dobe nebal, iba lakal. Jedinu zbran, ktorou Shutter bojoval proti tuposti scenaru boli lakacky, ktore vsak boli tak casto, ze som ich uz samozrejme ocakaval skoro v kazdom zabere a preto stracali svoje caro. Za zmienku stoji vyborne ozvucenie, ktore vam vo vypatych scenach (ktorych je absolutne minumum) privodi v zaludku na sekundu neprijemne brnenie. Zase raz ciernovlasa slecinka, vyliezanie z umyvadla, driapanie sa po posteli a absolutne neodovodnitelny strach jej obete. Ked ma niekto bude 2 roky strasit tym, ze sa mi necakane zjavi 5cm od xicthu, uz si na to asi zvyknem. Slaby hororovy priemer. 40% ()

KOZEL84

Tak u tohodle sem se fakt málem posral strachy.Jeden z nejlepších hororů co sem viděl a ta pointa je prostě boží!! ()

dawe787

Tak po tomhle bych klidně šel pro okurky do sklepa, nějak mě to šíleně nevzalo, i když jsem se díval po tmě před půlnocí a žena dokonce u toho usla, tak přišla o scénu, jak duch umí chodit po žebříku směrem dolů. ()

hiroshima

Tak přesně tyhle duchařiny mám rád. Navíc v Shutteru nemusíme kdo ví jak dlouho čekat na kontakt s naším duchem. Film vás vtáhne od první minuty a nepustí až do konce. Za celých 97 minut jsem nenašel hluché místo a to je dobře. Během filmu jsem se několikrát pořádně lekl (snad ani nepamatuju,kdy jsem se u hororu leknul vícekrát) a to je to, co u hororu potřebuju... Buď se musím bát nebo lekat:) Shutter mi dal to co jsem od něj čekal a dokonce i něco navíc. Podtrženo sečteno = plný počet ()

Noomi

Nejakým prapodivným spôsobom si to pýta 5*. Veľmi ľutujem, že som si najskôr pozrela americkú verziu, pretože originál je proste originál a tá ázijská atmosféra sa dá len málokedy nahradiť čo i len solídnym remakom. Tlieskam podareným ľakačkám, hnusnej maske v hlavnej úlohe aj výbornej hudbe. K tomu perfektne originálny a zaujímavý nápad. Skvelé. Snáď jediný problém mám s rozpoznávaním jednej mladej Vietnamky-Číňanky-Thajčanky od druhej. Najradšej by som im na čelo nalepila farebné štítky s menami. Každopádne však ducharina jak blázen! :D ()