Shutter

• USA Shutter: They Are Around Us (více)
všechny plakáty

Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku. (oficiální text distributora)

Caiiiczech

Po většinu času standardní asijský horor s hlavní "obludkou" klasicky bledou, vlasatou, koulící zakrvavenýma očima. Oproti jiným se však skoro do třech čtvrtin filmu nedočkáte odlehčující scény - napětí je neustálé. Několik vyvedených lekaček se vám asi ještě v noci vrátí ve snech. Závěr potěšil nejvíce. Tam, kde ostatní horory končí, rozjíždí se nejlepší desetiminutovka již tak solidního filmu s pro mne originální pointou. 4* zcela zasloužené. ()

Lyžař

Během několika málo dní jsem viděl jak originál, tak i americký remake. Thajský originál je daleko lepší. Asiati holt mají lepší cit pro leknutí. Scénář originálu taky nemá takové trhliny jako ten americký. Na dtranu druhou, nemůžu říct, že jsem se bavil. Nebavil jsem se, já se bál. No a u hororu je to dobře:-) ()

Rockerman

Jako nízkorozpočtový a televizní film to určitě obstojí.Trochu statické, nemá to dobrý spád a místy to malinko nudí. A je to škoda, protože se jedná o horor, s celkem originální zápletkou a ještě originálnějším závěrem (ikdyž, duch by asi neměl nic vážit)! Máme tu také několik solidních lekacích scén a to, že se neustále odkrývá další a další tajemství, je ku prospěchu filmu. Za jedno shlédnutí to stojí a já se většinou bavil. 3 a půl *. ()

kkarx

Říká se, že když člověka bolí záda, je to od toho, že ho tíží nějaké břemeno. Nevtíravá, ale o to zajímavější duchařina, která by se snadno dala vnímat i jako náhled do černého svědomí. ()

fablefavorit

Komentář píšu pět minut po půlnoci, světlo lampy poblikává a dveře nepříjemně vrzají. Slyším za sebou kroky, pomalu se přibližující. Na krku cítím její dech, z nějž mi vstávají chlupy na zátylku. Nebo se mi to jen zdá? Otočit se ale neodvažuji. Představa, jak tam stojí, jak mne upřeně pozoruje, jak se mi hodlá pomstít za staré křivdy, je na mě příliš. Pak si vzpomenu - nemusím se otáčet, nemusím dělat vůbec nic. Přijde si pro mě, tak jako tak.... V retrospektivě to asi nebyl nejlepší nápad, psát to takhle pozdě, protože jsem si na film opravdu vzpomněl a nyní jsem posraný stejně jako při jeho sledování :) EDIT: Viděl jsem znovu a už se vůbec ničeho nebojím, takže hvězda dolů. ()

Raaavenek

Pokud se soustředíme pouze na kategorii "horor", tak je Shutter to nejlepší co jsem viděl. Žádný jiný horor mi nepřišel tak děsivý (i když nemůžu říct, že bych se bál). Ačkoliv je zápletka duchařským klišé, zpracování je výborné. Rozhodně nejděsivější horor vůbec a to se počítá :) ()

Leoric

U Shutter si není těžké všimnout sympatií k podobně laděným hororům. Za vše mluví scéna, kdy vylézá zduchatělá dívka s vlasy ladně spouštěnými z umyvadla plného vody. Pokud nepočítám nezbytné lekačky a závěr, který jako by z oka vypadl Sixth Sense, či Los Otros, zjišťuji, že mi toho vlastně moc nezbylo.. ()

foundation

Čo sa týka šikmookých duchárskych filmov Shutter patrí bezpochyby na špičku ľadovca. Atmosféra síce nie je úplne najlepšia po celý film ale tam kde treba frčí na plno, ďalej niekoľko naozaj vydarených ľakačiek, na podobný film slušný scenár a pre mňa výborná pointa na záver a dokopy je z toho vec ktorá strčí do kapsy veľkú väčšinu podobných horrorov. 85 percent. ()

..Anya

Další do sbírky "Horory, u kterých jsem usla". Nějak mi ušlko, co s tím hráblým duchem měla společného ta první sražená mrtvola na začátku filmu. Asi jsem chvíli nedávala pozor nebo co. Předvídatelné lekačky, mrtvoly v postelích živých a vlasatá móda - nic pro mě. Jediný bodík si může připsat nápad s polaroidem. V tom případě sama moc nevím za co jsem mu dala ten druhý bod :o? ()

helraiser

Asijská duchařina a to prvotřídní, je prostě vidět, že asiati prostě duchařiny umí. Tato je opravdu výstavní. Napětí od začátku až do konce, prvotřídně budovaná atmosféra, vynikající lekačky u nichž jsem párkrát nadskočil leknutím a opravdu dobře vypadající duch. Kdepak se na tohle hrabe většina americkejch duchařskejch pokusů s lacinou lekačkou každou chvíli a hnusnejma digi duchama. Sledoval jsem to o samotě v noci a opravdu nezapomenutelnej zážitek. Tohle je prostě poctivá duchařina která diváka dokáže opravdu vyděsit, navíc obsahuje výbornou pointu takže v tomto případě není proč váhat a plnej počet je samozřejmostí. ()

Al44...

Asi nejlepší thajský horor, který kvalitativně vychází spíše na 3*. Příběh je totiž tradičně duchařský, viděný již ve vícero jiných filmech (tradiční asijská hororová recyklace). Herecké výkony též žádná hitpadáda. Nicméně je zde několik opravdu nepříjemných, zákeřných a nečekaných lekacích scén, které mě usvědčily v tom, že jako horor to funguje skvěle. A proto přidávám ještě jednu * navíc. ()

Dr.Cilka

Kvalitna azijska ducharina. Spolocne crty, resp. inspiracia the Ring/the Grudge je nespochybnitelna, no vobec mi to neprekazalo, pretoze tieto povazujem vo svojom zanri za top. Suhlasim s nazormi, ze rozuzlenie zapletky je mozno az prilis okate, no nakolko film asi nie je urceny iba pre narocneho divaka, za velky nedostatok to nepovazujem. Tymto komenterom vzdavam hold osobe, ktora obsadila postavu mrtveho dievcata - hoci aziatky sa mi vo vseobecnosti velmi pacia, pohlad na tuto slecu ci v jej zivej alebo nezivej podobe mi sposoboval riadne depresivne stavy :)) Suma-sumarum: velmi podareny horor, pri ktorom som sa par krat poriadne zlakol a zaver odhalujuci priciu bolesti krku hlavneho hrdinu ma naozaj dostal. ()

Whitebeard

No, ze začátku nic moc, ale teď jsem to dokoukal (23:38), všude tma a do ložnice to mam docela daleko, nehledě na to, že scéna s postelí ve filmu taky nebyla zrovna prdel :)) No, dejte si to, dejte. Nejlíp až se setmí a všichni kolem vás jdou spát do jiných pokojů, abyste na to byli pěkně sami :) ()

Ondr@932

Škoda, že jsem si nejdřív pustil zase ten trapný remake, proto jsem už nebyl z toho tak moc nadšený. Ale konečně zas horor, který dokáže vyděsit neboli je na těch lekačkách přímo stavěný to je moc dobře. 80% ()

Ivo

To si takhle pár bangkokských teenagerů jednoho dne řeklo - hele, co kdybychom ve volném čase udělali nějaký ten horor nebo jak se tomu říká ... A dělá se to prý tak že chvilku se jen tak nudně kecá o ničem, kymácí se kamerou a ztlumí se světla a pak najednou krrrrrr (hlasitý pazvuk) a někde na boku se na vteřinu objeví nějaká zpotvořená tvář v masce ... (a mezitím budeme dramaticky ukazovat třeba srandovní čmouhy na fotkách, ať je to "originální"). Z těch chvilek se ovšem postupně stává útrpná věčnost, maska a kapající kečup jsou spíše úsměvné a kouřící studenti zjevně absolvovali herecký kurz někdy během odpoledních hrátek v mateřské školce ... A člověk má ještě co dělat, aby si zapamatoval jak se vlastně mistři jmenují: Natthaweeranuch Thongmee, Samruay Jaratjaroonpong a Sisoj Psojič ... :) ()

Pekisan odpad!

Sledoval som asi hodinu a nic sa nestalo. Pribeh je uplne o nicom. Tam kde to ma byt zahadne, je to prekvapujuce ale tym wtf sposobom. Na lakacky sa pripravuje asi 5 minut, takze nakoniec sa uz nikto neboji. Ma to 16 rokov a do krasy teda nevyrastla. Nabuduce skusim pre zmenu nejaky MILFku. ()