TO

Dávám čtyř *, protože je to naprosto typický Wes Craven a toho mám fakt hodně rád, objektivně si ale myslím že je tak akorát na tři* stejně tak jako Tajemný let Jodie Foster. Cillian Murphy mě nijak moc nebere, spíše naopak. Na tom že většinu filmu jen vyhrožuje v letadle Rachel McAdams nic nadprůměrného nevidím, stejně jako mě moc nebrala Telefonní budka. Závěrečnou změnu prostředí jsem velmi uvítal, i když natočený je závěr celkem stupidně, ale přesně ve Wesově stylu Vřískotu a hitů let osmdesátých. Nakonec z toho vypadlo něco jako Cellular nebo seriál 24hodin, ale spíše pro Teenagery. Tenhle thriller není dokonalý, ale je to velká pohoda, která mě vlastně celkem dost potěšila. ()

Beky

Nic suprovýho se nekoná, ale pohodovýho už ano!!!, samozřejmě díky réžii a dvěma protagonistům!!!, jak už bylo mnohokrát zmíněno bez nich by film nestál za nic a škoda, že zůstal nevyužit Brian Cox, který de facto zvedal jen telefony v plospánku.... a když už jsem u toho píchání do vosího hnízda, nemůžu zapomenout na scénu, kdy dcera napálí károu do baráku svýho táty s mrtvolou na kapotě a ten se ani nelekne ani nediví, jen čumí a nic nedělá, ani ty blbí poldy nezavolá...no jo von ho vlasně praštil Murphy do hlavy... tak nic!!! slabších 60%!! ()

lennyd

Lisa Reisert (Rachel McAdams) se bojí létat letadlem. Ale ukrutně. Takže jen přivítá sympatického spolucestujícího Jacksona (Cilian Murphy), který by jí mohl během cesty odvést od katastrofických myšlenek. A taky že jo, během cesty si Lisa ani nevzpomene, že je v letadle - její milý spolucestující, je totiž pěknej parchant. Vyhrožuje jí, že pokud neudělá to co má (tzn. zařídit ubytování vlivného politika v určitém pokoji v hotelu, kde Lisa pracuje), zabije jejího otce nájemný vrah ... První dvě třetiny filmu jsou brilantní - klaustrofobicky pojatá cesta letadlem, kde se mísí strach z létání se strachem ze svého spolucestujícího .. lahůdka. Ke konci se ale film promění v typickou akčňárnu, kde hlavní záporák (dle zranění alespoň třikrát mrtvej) se stále sápe po hlavním hrdinovi. Výborný Cilian Murphy! ()

Sabiana

Pomalý rozjezd, vynikající průběh v čele s charismatickým následníkem Jacka Rozparovače Cillianem Murphym (V tu chvíli jsem měla pocit, že pravý Wes Craven je zpět), ale konec neberu. Craven musel přijít o veškerý tvůrčí smysl... ()

uiu

Wes Craven se z hororů dal na napínavý thriller a povedlo se mu to. Já teda byla napjatá a vynervovaná, jak se z toho naše hrdinka dostane a co se bude dít dál. Jediné minus je tedy fakt, že všechny ty problémy má jen kvůli tomu, že se rozhodne chránit úplně cizí lidi kilometry vzdálené od ní, namísto aby chránila vlastního otce, což ze zápletky dělá tak trochu sci-fi (ruku na srdce, jak byste se zachovali vy?... já bych chránila rodinu a nějaký ministr by mi byl u zadnice...) Rachel McAdams konečně dostala pořádnou charakterní roli, takže u mě povýšila po všech těch naivních a hloupých rolí a Cilian Murphy působí démonicky s těma blankytně modrýma očima :) ()

neoBlast

Hororový thriller, na jednu stranu tvrdě dodržuje žánrová pravidla, ale z opačného hlediska tím naprosto zabíjí a nevyužívá atraktivní zápletku. Když na dvou metrech čtverečních zavřete Rachel McAdams a Cilliana Murphyho musíte vytěžit více, než že krásku přinutí psychopat zavolat si. Vše co se odehrává mimo letadlo (před letem/po letu) je ale ukázkou čisté žánrové práce, a i když je naháněčka v závěru dost stereotypní zaslouží ocenit za držení se škatulky zuby nehty až do úplného konce. 50 % ()

demented

Osobne nechápem nadšenie mnohých užívateľov nad týmto snímkom. Je to maximálne priemerný film (hoci v Cravenovej filmografií patrí k tomu lepšiemu), ktorý jeho vrcholným dielam (Nightmare on Elm Street, Scream...) nesiaha ani po členky. ()

shantim

Noční let je skvělý a opravdu napínavý thriller, který nenudí ani na chvíli. Rachel McAdams je navíc krásná, takže jsem se bavil dokonale. 75% hvězdiček ()

Mishqo

veľmi podobné ako Flightplan z toho istého roku s Jodie Foster a kvalitatívne asi na rovnakej úrovni...bolo to krátke ale za to svižné, dynamické ale záver bol poslabší 70% ()

Sany33

Keďže v prvej polovičke film stojí hlavne na interakcii medzi Lisou a Jacksonom, režisér si musel vybrať naozaj šikovných hercov na ich stvárnenie. Lisu hrá pôvabná, aj talentovaná Rachel McAdams, ktorú sme mohli naposledy vidieť v úspešnej komédii Ako uloviť družičku. Ale aj keď Rachel vôbec nehrá zle, úplne ju zatieňuje svojim výkonom v poslednej dobe čoraz viac obsadzovaný Collian Murphy (mohli ste ho vidieť napríklad vo filme Batman začína). Murphy dokáže len pomocou svojej mimiky, úsmevu a pomocou očí vytvoriť neuveriteľne uveriteľného zloducha, ktorého ako keby ani nemusel hrať. Jednoducho, z Cilliana Murphyho pomaly vyrastá ďalší skvelý charakterový hollywoodský herec. Wesovi Cravenovi sa podľa mňa podarilo aj z tohto filmu, ktorý v podstate ani nie je v jeho typickom žánri, urobiť skvelú adrenalínovú jazdu, ktorá sa síce ku koncu trošičku až príliš mení na akčnú naháňačku, ale vďaka svojej krátkej minutáži (85 minút) a vynikajúco urobenej prvej polovici vôbec nenudí a iste zaujme množstvo divákov. Navyše divákov môže zaujať naozaj skvelým hereckým obsadením, kde je radosť pozerať na zloducha. 78% ()

liuk

Přestože si nejsou tyto filmy moc podobné, Nočni let mi dost připomínal Collateral, jak pomalejší atmosférickou první částí, tak akčnějším závěrem. Pokud bych měl hodnotit první část, oba filmy se mi zamlouvaly přibližně stejně. Budování výborné thrillerové atmosféry jen na dvou sedadlech a uličce dopravního letadla je opravdu skvělé. Ale ani zde Collateral nezklamal, horší je to s poslední půlhodinou, kde se z Toma Cruise stane Clark Kent. Ano, zde je to podáno velmi podobně, ale natočeno velmi odlehčeně až bizarně vtipně s notnou dávkou nadsázky ve stylu Cravenova hitu Vřískotu. Ve filmu vystupuje i řada výborných vedlejších rolí, zejména Leesina kolegyně Cynthia, která má pořád kouzelně vykoulené oči a k tomu stříli výborné vyděšené hlášky. Na závěr bych doporučil lidem, kterým se Vřískot nelíbíl, ať se na Noční let radši nekoukají, konec by je pravděpodobně jen naštval, naopak pokud ho rádi máte, film se Vám bude s největší pravděpodobností líbit tak jako mě. ()

MI-380

Mistr Wes mistrovsky stupňuje napětí, kocourek modroočko Cillian se krásně vybarvuje a odvážná pěkná organizátorka Rachel McAdams se neohroženě probíjí nocí, takže ráno už její řádění připomíná jiného Mc, nebo vlasně Mac...Macaulaye, ačkoli doma není tak úplně sama. Nadprůměrný thriller - 70%. ()

PollyJean

Cilian Murphy je vynikající. Proč ale režisér musel z tak pěkného psychodramatu udělat v posledních dvaceti minutách nudnou honičku po domě a z ušlápnuté hrdinky akční děvu s baseballovkou, to fakt nechápu. ()

Kali4

Ne, nebudete si napětím hryzat nehty (ale Cillian Murphy spolu s hudbou občas dokážou slušně pocuchat Vaše nervy), ani Vás nepohltí intenzivní atmosféra, ani si neprojdete krvavou lázní. Zato se u tohoto netradičního, odlehčeného thrilleru budete možná jako já skvěle bavit. Wes Craven to natočil s neuvěřitelným nadhledem a neskutečně mate tělem. Do každé dramatické situace přihodil několik scénáristických fíglů a vtípků (hodně zábavná byla samostatná holčička, která poprvé letí sama), přitom těm důležitým momentům nic neubral na působivosti. Ze začátku asi budete zaskočeni naivitou vztahové roviny a pomalým rozjezdem, ale to, co se zprvu zdá evidentní, se posléze vyvine trochu jinak, než by člověk očekával. Chvíli fandíte padouchovi, kterého se bravurně ujal z mé strany doposud trochu přehlížený a nedoceněný, zde však téměř démonický „charismáč“ Cillian Murphy, později už ale přejete pouze elegantní krásce s tváří Rachel McAdams, která je na konci naprosto skvělá. Závěr snímku, odehrávající se v domě, je celkově hodně delikátní záležitostí, neboť již sklouzává do sebeparodické roviny, je jednak opravdu dramatický, jednak humorně odkazuje na předchozí dění ve filmu a jednak se s ničím nemaže a jde krutě na věc (obzvlášť to finální „na moji holčičku nikdo sahat nebude“, které jde taktéž v duchu předchozího „jsi určitě v pohodě?“). Každopádně film nebude sedět každému, jak jsem již napsal, není to typický „vyděračský“ thriller. Scénář není komplikovaný a chybí mu překvapivý zvrat v druhé půli a pointa. Film v první řadě sází na nápad, charisma postav (u kterých nevadí, že jejich psychologie je víceméně povrchní), drobná scénáristická překvapení (nečekaně hrdinné počínání hlavní postavy) a dobírá si diváka s humorem sobě typickým, který není prvoplánový. Ani logických děr jsem si napoprvé nevšimnul, což je fajn, protože to znamená, že tam určitě nějaké byly, ale přede mnou zůstaly zamaskovány. Pro mne osobně příjemné překvapení. ()

klima777

Spousta kvalitních a dobrý výkon podávajících herců. Ve filmu, který je, žel, nepovedený. Všeho moc škodí. Ale Američani tyhle pohyblivé obrázky pravděpodobně milují. Jodie Foster bez dcerky prostě neodejde... ()

Ravi

Upřímně řečeno po půlstopážovém budování atmosféry tomu druhá půle uštědřila retardaci a konec ději nakopl rozkrok. Ale zpočátku to vipadalo dost slibně. 60% = 3/5 ()