BenchPress

Narozdíl od Tajemného letu si ten let Noční neudržuje stálé tempo. První půlka je naprostá paráda. Cillian Murphy je správně vychytralý a zároveň docela nechutný. Druhá půlka je dělaná hrozně na šok a lacinej strach. To si mohl Crawen odpustit, ale to by nebyl tvůrce Vřískotu. Ale ta první polovina to opravdu tahá nahoru. To je téměř 60 minut výborného komorního thrilleru. 3/5. ()

pollstro

Komorní, nízko-ekonomický, prostorově omezený, ale i přesto svižně a rychle se rozvíjející thriller z prostředí letadla, který maximálně využívá omezené a jasně definované prostředí, a rozehrává nervy drásající, vzrušující, svižné, chytré a zábavně děsivé drama, které je sebevědomé a zbytečně nenechává děj jakýmkoliv způsobem přerušovat. Postavené na překvapivě vynikajících a efektivních hereckých výkonech dvou hlavních představitelů. V závěru Red Eye ale upadá do žánrového klišé, které se nesmyslně pouští do béčkového akčního filmu v podobě vyobrazení teroristického útoku, následováno zběsilým pronásledováním po domě, které neodvratně míří do předem předpokládaného závěru, které nedokáže již ničím překvapit. Rachel McAdams je přesvědčivá a i během akce neustále věrohodná a skvělá. Cillian Murphy už jenom svým jediným pohledem představuje dokonalého záporáka, který v jeden okamžik získává kontrolu nad celým filmem . Obrovská škoda, že jakmile děj opustí letadlo, stává se z něj akční film hoden několikanásobně nižší kvality. "It happened in the parking lot... the scar... two years ago.In the middle of the day... he held a knife to my throat the whole time. Ever since I've been trying to convince myself of one thing over and over..." ()

wowylgu313

Zasloužených 65-70% ... Cillian Murphy si tu zahrál psychouše! A hrál ho velmi dobře. Drama, které vás po uvítání do děje, nepustí. Držíte ruce v pěst a "fandíte" ... Pamatuji si když jsem tenhle film viděl před x lety poprvé. V té době bych dal možná i víc procent. Nyní se přizpůsobují všem těm již lepším. Herecké obsazení tady je super. Tempo si to drží hned od prvního incidentu. Co se zda jako poklidný let z bodu A do bodu B se nakonec stane noční můrou. Na svou dobu luxusní podívaná. Dnes jsem se po x letech podíval znova a stále spokojenost. ()

bigjames

Vynikající Cillian, podprůměrná až otravná Rachel a celkem naivní, ale pro tento film dostačující příběh = slabší průměr. ()

kezzla

No tak to byla paráda...až...až na ten konec. Jako by si Craven nevěděl rady s tím jak to zakončit, tak tam šoupnul konec alá Vřískot. No, furt lepší než kdyby si vzpoměl na Fredyho. P.S. Ještě mi trochu vadila stopáž - 73 minut + 10 minut tituky...Das ist wenig. ()

Tuty

Škoda, že si Craven nakonci neuvědomil, že to není Vřískot a taky několika typicky amerických klišé, jinak výborné obsazení... ()

Katy19

Ten Cilian je ale hajzl! Pěkný napínavý a rychle ubíhající thriller. Lepší průměr, ale na 4* to podle mě úplně není. ()

gpx odpad!

Jejda, další z řady frašek "kdybys-nebyl-takovej-hrdina-tak-se-nám-ten-zločin-podaří". Film plný stupidit, kde jedna střídá druhou v neskonale rychlém sledu. U Bruce Willise to kousnu, ale u šmajdavý playmate, která rybičkou vyvraždí Alcatraz mi to nějak neštimuje. ()

Dana1926

Překvapivě velice kvalitně natočený thriller. Skvělí herci McAdams a Murphy. Napětí až do konce, nenudila jsem se. ()

kuře.gril

Co jsem si z toho filmu odnesla? To, že lidé jsou hrozní ignoranti. Když si nikdo nevšimne, že hned vedle vás v letadle někdo někomu vyhrožuje, tvrdě hlavičkuje nebo násilně zatlačí na záchodky ... něco je špatně. Ale jinak to byl vcelku dobrý film... nijak oslnivý, ale zaujal. Rachel McAdams ta role sedla, Cillian Murphy jako vždy velice nesymptický (hraje on někdy někoho typově jiného?). Jednohubka. ()

unclejack

Nočný let má precízne vystavanú atmosféru Wesa Cravena , ktorého skúsenosti z hororov boli patrné hlavne pri nahánačke v dome. Rachel McAdams a Cillian Murphy sú podarená dvojka , obaja podali sympatický - v Cillianovom prípade odporne sympatický - výkon. Brian Cox ma na filmovom plátne teší už nejakú tú chvíľu a preto bolo príjemné stretnúť ho znovu. Jayma Mays sa taktiež vytiahla , čo som úprimne príliš nečakal. Jedinou chybou filmu je jeho záver - dá sa ľahko odhadnúť a presúva sa z príjemnej roviny do akčnej nahánačky. ()

Eeve

No, asi budem jedna z mála, ale mne tam to pravé orechové napätie proste chýbalo, nech sa tvorcovia snažili sebevíc. Cillian Murphy to síce zvládol na výbornú, no hneď, ako sa začne chovať k hlavnej hrdinke milo, vieme, že tam niekde bude ten pes zakopaný. Takisto od začiatku je jasný aj koniec, nie je to proste taký ten film, kde dobrí ľudia umierajú, ale naopak, happyendovácky typ filmu, kde je hneď jasné, že všetko dobre dopadne. No a práve to uberá vo filme na napätí. Nebolo to zlé, nápad s použitím lietadla ako pasce, z ktorej niet úniku je dobrý, no ja som to bohužiaľ len poloznudene prešla od začiatku až na koniec. Žiadny klaustrofobický pocit ani fóbia z lietania sa nedostavila. ()

Shimmy

Na tenhle film se vždycky ráda podívám. Přestože jsem ho viděla už nesčetněkrát, vždy na něj koukám se skoro stejným napnutím jako poprvé. ()