Arsenal83

Na môj vkus až príliš lineárne, priamočiare. Proste máme záporáka, máme obeť a od začiatku do konca to prejde bez akýchkoľvek zvratov. Takže v podstate jednoduchý film bez ambície prekvapiť, ale ako akčňák celkom fajn. Myslím však, že všetko dobré sa udialo len v lietadle, mimo neho to nebolo ono. ()

Tommy987

Veľmi milé prekvapenie. Red Eye mi trochu pripomína Telefónnu búdku a podceňovaný film s Johnny Deppom Nick of Time, je to hlavne stiesnenosťou priestoru a tým, že sa to odohráva takmer v reálnom čase, pričom vo všetkých troch filmoch sú devízami skvelá réžia a herec (v prípade Red Eye herci) v hlavnej úlohe. Áno, Wes Craven na moje úprimné počudovanie počas dvoch tretín filmu úžasne buduje atmosféru, film má počas celej stopáže výborný spád a dynamiku. Škoda len poslednej tretiny, keď po odchode z lietadla napätie trochu upadá a prichádza už len klasická naháňačka. Hlavne scény v dome mi veľmi-veľmi pripomínajú Vreskot, čo ako ukončenie dobre rozbehnutého a relatívne vážneho thrilleru nie je práve najšťastnejšie. Čo sa týka hercov, je to viac ako skvelé. Rachel McAdams je nielen krásna, ale dokáže svojej postave dať aj patričnú vierohodnosť (v závere jej síce scenár pripravil trochu náhlu zmenu charakteru, ale ona robí čo môže a zvláda to celkom slušne). Cillian Murphy je jednoducho diabolský. Z jeho výborného herectva v kombinácii s jeho prenikavými modrými očami a trochu psychopatického pohľadu spoľahlivo naskakuje husia koža. 7/10 ()

klerik

TELEFÓNNA BÚDKA+VRESKOT Keď Craven zaútočil s PREKLIATÍM (a produkovaním DRACULU 2), už som bol presvedčený, že skončí horšie ako John Carpenter. Ale dôchodca Craven sa vrátil nehorázne bombasticky. Bez krvi, bez hluchých miest, bez scenáristu Wiliamsona a so skvelými hercami. Nieže by divák prišiel o scénu, kde chlap s nožom naháňa krásnu ženu, ale celý prístup je iný. Dosť času je venovaného budovaniu atmosféry a spoznávaniu postáv, aby až následne začala akcia. Celý film je pomerne krátky a odsýpa neuveriteľne rýchlo, čomu neprekáža ani nezvyčajný politický podtón. Triler s prvkami vyvraťďovačky ma dostal a už teraz sa teším na Majstrov návrat... ()

dopitak

Viděno na egyptské televizi v původním znění (s arabským rozsypaným čajem). První polovinu filmu zcela degraduje naprosto debilní gradace závěrečného souboje v domě, která vás donutí se jen smutně usmívat a vzpomínat na napětí, které jste s Rachel McAdams cítili při nástupu do letadla. ()

SeBig

Celkem přehnanost a další parádně promyšlený thriller Wesa Cravana. Cillian Murphy je zrozen pro role psychopatů. ()

LaciLC

Výborný atmosférický triler od režiséra legendárnej Nočnej mory v Elm Street a Vreskotu. Dej sa prakticky odohráva len v lietadle, až na posledných cca. 15 minút vonku. Výborný záporák Cillian Murphy. ()

Marze

Ne moc sofistikovaný psychologický thriller. Je jako stavba domu, pěkná architektura, kde se zužitkoval všechen prostor i materiály. Je to pravý Hollywoodský kousek, který je o ničem. ()

jojinecko

Wes Craven sa po všetkých tých Vreskotoch a Nočných morách odhodlal zmeniť žáner a celkom mu to vyšlo. Najväčšou devízou filmu je presvedčivý Cillian Murphy, ktorý má snáď najúhrančivejší pohľad aký som na filmovom plátne videl. Napätie sa priamo úmerne s časom stupňuje,no po vystúpení z lietadla, kedy by mal dej gradovať sa stane bohužiaľ pravý opak. Záver je už len klasické otrepané klišé (aj keď to nie je až taký prúser ako napr. v hide and seek), ktoré kazí dojem z celého filmu. Je to škoda, pretože tento film mal u mňa ambície na viac hviezd, takto je to 3,5/5. ()

sharky

Už už jsem si říkal, že craven šel do sebe a konečně natočil parádní mraziví thriller ačkové kvality, pomalý úvod se záhadným cizincem s uhrančivýma očima (výkon Cilliana Murphyho téměř dosahuje úrovně první hollywoodské ligy) a bezvýchodné scény v letadle dosahují téměř pěti hvězdiček. ale pak cravenovi a scénáristovi (jenž přecejenom neodvedl nijak originální a nápaditou práci) přeskočilo cosi v hlavě, hlavní hrdinka vezme do ruky propisku, zločinci vytáhnou raketomet a film se propadá na úroveň nejčistšího odpadu. Poslední třetina už je jen parodií na sýpání Dartha Vadera a nesmrtelnost hollywoodských padouchů. Místo toho, abych se bál, jsem dostával těžké záchvaty smíchu (se mnou i zbytek kina), takhle zkazit film se skvělým rozjezdem je skoro hrdelní zločin. Nevyhazujte za to peníze, budete otráveni koncem! ()

Jinny

Murphy, McAdamsová a Cox hrají všechno, co jim scénář dovolí, dialogy hlavní dvojky stojí za to - přestože potenciál toho, do čeho tuhle sladkou holčičku staví chladnokrevný parchant, byl větší (nemohla mít lepší důvod, proč se vůbec starat o Keefea?), a vůbec si s jejich vztahem mohli tvůrci víc vyhrát. Jak padá všude kolem, tak hodinu si Craven pečlivě buduje atmosféru a strach z Murphyho, aby tomu ve zbytku filmu zasadil ránu pěstí. ()

Othello

Další enormně emancipovaný thriller, který se omlouvá za osmdesátá a devadesátá léta, případně za Larse von Triera. Nehledě na fatální plán hlavního záporáka, hrdince tentokrát jde o to onoho opresora zejména pokořit než ho zabít, jakožto terapii za nedobrovolný buttfuck, který schytala před třemi lety a nese se s ní v podobě jizvy nad prsem. Jen jestli to není trochu medvědí služba demonstrovat nadvládu ženské nevyzpytatelnosti na mužskou pragmatickou logikou vražením tužky (mocnější než meč) do krku a přejít z módu výborně napsaného dialogového thrilleru na ploše jednoho dvousedadla (kde má iniciativu muž) do béčkového finálního zúčtování v domě na předměstí (kde má iniciativu žena). Jako bonus hodnocení většiny uživatelek, omezující se na bohorovnost Cilliana Murphyho a jeho očí. Tak nevim. ()

Janek

Když přistoupíte na to, že se film tradičně zlomí do ptákoviny, tak si ho užijete. Noční let postrádá hluchá místa, bavil jsem se velmi. ()

SOLOM.

Většina filmů Wese Cravena je na docela solidní úrovni a jen málokdy mě dokázal tento režisér zklamat. Tentokrát si odskočil od hororového žánru k thrilleru a i zde si vedl slušně. Pomalu stupňující se atmosféru a výkony obou hlavních postav bych vyzdvihl asi nejvíce. Rachel McAdams byla jako vždy k sežrání a Cillian Murphy se zlepšuje každou další rolí. Celkem mě potěšila i účast jednoho ze soutěžících z reality show Survivor Colbyho Donaldsona. ()

eraserhead666

Je příjemné vidět od Cravena i něco jiného než horror. Tohle je komroní ale zajímavý a napínavý thriller se sympatickou Mc Adams (opravdu ve stejný rok natočila Nesvadbovy?) a výborným Cillianem Murphym. V letadle ten film prostě nemá chybu, po přistání to už trošku slábne, ale spokojenost převládá. 3.5* ()

claudel

Ze dvou třetin vynikající thriller, poslední třetina velmi slabá. Rachel McAdams roztomilá jako vždy, Cillian Murphy nechutně záporný, čili vynikající. ()

Ilicka

Krátký, úderný thriller, který navzdory stopáži (nebo snad díky ní?) dokáže rozehrát působivý psychologický souboj mezi mladou recepční Lisou a záhadným mužem Jacksonem (oba v podání vynikajících mladých herců, obzvlášť Cillianův psychopatický výraz je přesvědčivý), žánrově počínající jakožto romantická komedie s varovně temnou hudbou, v minutě se přerodí v komorní drama, pohrávání si kočky s myší, v minimálním prostoru letadla a po jeho opuštění se zvrhává v akční honičku (?). Letadlová část hravě zastiňuje závěrečnou, ale opět díky stopáži vám zůstane v živé paměti až do konce, takže se ani moc nebudete zlobit na neefektní závěr. ()

ARI50

Jemnější atmosféra která stojí za pozornost v tomhle filmu, určitě víc příště přitlačit a bude to lepší.Napětí jsem dostal ale málo což je škoda. ()

mm13

Víťazom v kategórii "najnezmyselnejší pokus o atentát v dejinách kinematografie" sa stáva... to je snáď jasné, nie?! Ešte že páni teroristi natrafili na ešte blbšieho scenáristu, ktorý im to jednaním ostatných postáv značne uľahčil a tak sa dostali aspoň k tomu, že tú raketu odpálili. V skutočnosti by ich plán stroskotal ešte pred koncom úvodných titulkov. Nič pre mňa (a Cilliana Murphyho sme už videli v oveľa lepšej kondícii)! ()

becki_tu

I přes kupu klišé, pár logických kiksů a několik obehraných scén, natočených přesně podle žánrové šablony, jde o příjemně napínavou záležitost, která nenudí a dobře se na ni kouká díky hlavní dvojici ve složení kráska (Rachel McAdams) a psychopat (Cillian Murphy). Škoda jen, že závěr nepřinesl nějaké to nečekané překvapení nebo zvrat. Ale i tak hodnotím tenhle filmek převážně pozitivně. ()

oLí

Tak tenhle let se Cillianem Murphym byl pro me tezkej nervak. Ten chlap ma tvar psychopata, Beltramiho hudba sem skvele zapadla. Jak by to asi natocil Hitchcock ? [7.5/10 duben 2009] ()