hous.enka

Za mě je Noční let docela obyčejným thrillerem, který nepřináší do žánru nic moc nového. Tedy kromě extrémně nepříjemného Ciliana Murphyho, který s přibývajícím věkem slizovatí na nejvyšší možnou míru. Brrr. ()

ladko

Atmosferický thriller, nenudí ani na sekundu(napriek tomu, že sa odohráva väčšina filmu na dvoch sedadlách) a so skvelým Murphym, ktorému rola veľmi sekne. Ten jeho pohľad ho doslova predurčuje na takéto postavy.Keby scénaristi trochu pritvrdili a neskončilo sa to americky, mohlo to byť v pohode na plný počet hviezd.Ale aj tak paráda. ()

Krissty

Cillian Murphy? Prvotřídní slizoun, příšerně nesympatický, s takovým člověkem bych se do řeči nedala, ten jeho pohled mi vyloženě vadil a měla jsem z něj husí kůži.. To je nejspíš to největší plus, on byl prostě fantastický zabiják! Film jsem si ovšem stáhla hlavně proto, abych konečně viděla Rachel McAdams v nějaké "normální" roli a ne pořád jako takovou roztomilou romantickou holčičku, tím mi leze na nervy :D A zčásti se to vlastně i povedlo.. Konečně můžu prohlásit, že jsem Rachel McAdams viděla hrát! Byla super :) Bohužel děj filmu byl hodně snadno předvídatelný a to jsem si ani nemusela číst obsah výše.. Ale atmosféra docela ušla.. Na ty 3* to je :) ()

Krt.Ek

Klaustrofobní - vezmeme-li v potaz, že se děj odehrává v uzavřených prostorách, na palubě nočního letu do Miami, či v pokojích domu floridského předměstí -, konverzační thriller (= ten, který nepotřebuje akci a násilí) o dvou postavách, výrazově minimalistický (krom atentátu), avšak účinný... Solidní podívaná, v niž nelze nedržet Rachel McAdams palce, a to i na nohou, a též film, díky němuž jsem si uvědomil, že Cilliana Murphyho si jako herce cením čím dál tím víc, odpudivější padouchy umí v Hollywoodu ztvárnit snad jen Ralph Fiennes.. 75% ()

Greg

"Is it Jack for short? - No. I haven't gone by Jack since I was ten years old. - Last name's Rippner. - Jack Rippner... Jack theee... oooohhhh. - There you go. - That wasn't very nice of your parents. - That's what I told them. Before I killed them." Výborný thriller, skvělá hlavní herecká dvojice, horší konec. Tak bych stručně popsal film Noční let. Celý film začne jako pohodový rodinný film o cestě mladé ženy do Miami, ale skončí jako ničím neřízený thriller. Ten přerod Cilliana Muphyho z nevinného spolucestujícího na chladkrevného vraha je úžasně zahraný. Nezaostává ani jako vždy krásná Rachel McAdams. Uznávám, konec byl docela nepravděpodobný (nezničitelný Cillian...), ale jinak slušný thriller. ()

FromHell

Bezpohlavný Cillian Murphy verzus sympatická Rachel McAdams... Pekne to odsýpa, no nejde o nič výnimočné. Od majstra Cravena som čakal asi viac. 50% ()

MikO_NR_1909

Nenáročná trilerovka na jedno použitie. Neviem prečo mám pocit, ale (až na ojedinelé výnimky) vždy počas sledovania filmov z prostredia letu môj feeling okamžite nabehne na spomínanú frekvenciu inteligenčnej nenáročnosti. Takýto témat má predsa neobmedzené možnosti! ()

Lum3n

Skvěle zvládnutá žánrovka. Výborně natočeno, postavy se nechovají dementně, jak to většinou v podobných filmech bývá a i ta závěrečná naháněná v domě byla zvládnuta se ctí. Když se k tomu přičtou perfektní Murphy a McAdams... ()

BloodyVamp

Film je někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Jedná se o thriller s přímočarou zápletkou a předvídatelným dějem, nicméně se skvělou Cravenovou režií plnou napětí a dusné atmosféry a vynikajícími hereckými výkony (výborný Cillian Murphy, předvědčivá a krásná Rachel McAdams. Co sráží body dolů, je poslední nesmyslně tupá a akční půlhodina, která působí béčkově. A přitom tak dobrý mohl film být !!! 70%. ()

slunicko2

Pěkný akční thriller. 1) Takhle nějak si představuji pěkný akční thriller - věrohodně napsané i zahrané postavy, švih a spád (hlavně na začátku), no a ten nadbytečný a navíc zpackaný akční konec už mohu tvůrcům odpustit._____ 2) Kdyby byly ve filmu alespoň nějaké sexy scény s 29letým Cillianem Murphym (vyděrač v letadle) nebo alespoň kdyby byl trochu přitažlivě oháknutý či tak něco, snad bych dal i čtyři hvězdičky. ()

jajinka

Docela zajímavý a dobře udělaný thriller, tedy s výjimkou závěrečné části filmu, kdy letadlo přistálo v Miami.. Do toho okamžiku dobrý film se změnil podprůměrnými scénami a 100* obehrátými akcemi na nudně ukončený snímek.. ()

Damiel

Hodinku mě tenhle film držel v šachu jako Telefonní budka, po přistání se to trochu pohnulo jiným (očekávaným) směrem. Ale Wes Craven i tak dokázal, že tenhle žánr má pořád v malíku. Rozhodně mnohem lepší záležitost než skorojmenovec Tajemný let, kde se to ve druhé půli zlomilo v tak neuvěřitelnou selanku, že radši nemluvit... ()

Hadža

Zase jsem po dlouhe dobe nepral te spravne strane,to bude asi averzi k politikum.Nebo me nesedla hlavni hrdinka,ktera mela ve sve naivnosti nejak moc stesti?Skoda ,ze nezustalo jen u letadla.Ono ty telefonaty v posledni vterine jsou uz velmi ohrane.... ()

salalala

Jeden z těch méně výrazných počinů Wese Cravena můžeme krásně rozdělit na dvě části. První je komorní, odehrává se na palubě letadla a je vesměs výborná. Atmosféra je hutná a pozvolna houstne a rozehrává se jednoduchá, leč atraktivní zápletka, která naznačuje solidní potenciál. Navíc tu jsou výborní Cillian Murphy, který je od začátku tajemný, a Rachel McAdams, jejichž souhra je prakticky dokonalá a také oni značně přispívají k celkovému napětí, které by se místy dalo krájet. Jenomže pak je tu část druhá, kdy letadlo přistane a snímku viditelně padá řetěz. Scénář postupně přestane dávat smysl, objevuje se tu čím dál víc otřepaných klišé a hlavní záporná postava najednou dělá nečekané chyby a začíná jednat zkratkovitě. Naštěstí ale vše drží nad vodou právě obsazení dvou ústředních představitelů a sám Craven, který tu dává vzpomenout na to, že je to pořád převážně režisér slasherů a tím pádem si naháněná obou postav udržuje tempo, určitý styl a vskutku připomíná tento hororový subžánr, jen logicky chybí více krve a možná i nadhledu. Lehce nad průměrem se výsledek ocitá i díky příjemně krátké stopáži, v níž opravdu není prostor pro zásadní příběhovou vatu. Red Eye je příjemná žánrová jednohubka, která baví i po více než dvou dekádách, za což vděčí zejména oběma hereckým představitelům a slavnému režisérovi, který z ní přece jen dostal o trochu víc. 60 % ()

kajas

Tenhle film mě upoutal hlavně jménem režiséra, Wese Cravena. Toho všichni dobře známe od dob prvního "Vřískotu". A musím říci, že i "Noční let" je velmi působivý. Trochu mi připomíná "Telefonní budku", a to stísněným prostorem letadla a naprostou bezmocí oběti. Děj probíhající v letadle je zkrátka na 5*, ale posledních asi deset minut mé hodnocení trochu sráží. Jestli se vám Cillian Murphy líbil v "Batman začíná", určitě se podívejte i na tohle. Od tohoto filmu se Rachel McAdams stává mou oblíbenou herečkou. ()