Zimní Krkonoše skýtají mnohé nástrahy, zvláště při přehnaných obavách z jejich zrádné nádhery. Poněkud nehrdinským hrdinou tohoto neobratně a nezáživně natočeného snímku je poštovní doručovatel, jenž se stane dobrovolným členem Horské služby. Teprve ve vánici překoná svůj strach z lavin, když zachrání život dvěma turistům, které zaskočilo náhle zhoršené počasí... (Lexikon českého filmu)

klúčik

Dobrodružný film, ktorý ma prekvapil. Nielen krásou hôr, ale hlavne svojou atmosférou..Film je hold chlapom z horskej služby. Aj herci boli dobrý, J.Mixa a tradične V.Menšík. 75% ()

Kovaja

Super stará barevná/nebarevná kamera. Těžké podmínky Horské služby. Obstojný příběh. Špindlerův mlýn v době minulé. ()

Mikino00

Naprosto strhující film, místy jsem ani nedýchal, jak jsem byl ponořený do atmosféry horské vánice. Je to obrovská pocta pro horskou službu a memento pro nezodpovědné lidí, kteří nemají v horách co dělat. Věrohodně se podařilo ukázat jak služba pracuje, jak mohou být hory nebezpečně a také jak si lidé navzájem umí pomoci. I když tušíte jak to dopadne, nemůžete si pomoct a plni očekávání doufáte, že vše dobře dopadne. Ty studenty bych jednoho po druhém zfackoval. ()

ArthasKarfa

Moc pěkný film, horská služba s vybavením, které si dnes jen velmi těžko umíme představit. A náročné podmínky hor a soudržnost lidí na horských boudách. Krásný film o lidských možnostech a odvaze. ()

Vesecký

Tyhle filmy režisér Čeněk Duba uměl. Jeden den ze života dobrovolných i profesionálních pracovníků Horské služby ve Špindlu. V okamžiku, kdy dojde náhle ke změně počasí a na hřebenech Krkonoš se rozfouká vichřice, musí se jeden z jejích členů rozhodnout, zda se znovu vydat do nebezpečných hor poté, co před dvěma roky utrpěl psychickou újmu, byv zasypán lavinou. Nyní prožívá průjezd lavinovým polem, aby zachránil život neopatrného turisty, a rozhodne se zůstat v milovaných horách. Po celých osmdesát minut je děj napínavý, vzpomínám, jak jsem jej prožíval jako malý kluk u mnaličké televizní obrazovky. Ani dnes jsem nenašel žádné hluché místo, snad jen že se nestává, aby v jeden den musela HS zasahovat u tolika případů lidské nezodpovědnosti a všechny dopadly dobře. Film je věnován skvělé a záslužné práci Horské služby. Pět hvězdiček za výbornou režii, strhující podívanou, relativně dobré výkony herců, vkusnkou hudbu i výchovný aspekt. ()

MickeyStuma

Překvapivě dramatický snímek o nelehké práci Horské služby v Krkonoších v zimním časech. Byť se již v době vzniku psala 60.léta, filmové postupy jsou stále z let 50. což trochu celkový žánrový dojem narušuje. Hlavním postavou příběhu se zdá být horský pošťák trpící fóbií z lavin. Nebyl by to špatný nápad, jen kdyby to bylo daleko více rozkreslené. Počáteční náznak o psychologický motiv se náhle rozplývá a dál si to jde již svou cestou hrdinného a však velmi opatrného dobrodruha. Důvod jeho strachu z lavin taktéž není zrovna nijak zvlášť vysvětlen. Nejde však o jedinou postavu, kterého si dějství velmi všímá a tak je vyprávění vcelku rozmanité. Vše probíhá podle zavedených světových šablon, jen na československý způsob a vskutku velmi dobře. Děj se plynule rozvíjí a postupně nespěchajícím tempem buduje atmosféru, při kterém nechává diváka žasnout, jak se to tvůrcům za nelehkých podmínek podařilo natočit. Scéna s lavinou je vytvořena vskutku šalamounsky. A tak se jedná o zajímavý snímek, který by rozhodně neměl zůstat bez povšimnutí. ()

Astrebleue

Kupodivu docela dobře zvládnutý film. Překvapil mě neuvěřitelně depresivním dojmem při slednování, holt soudruzi věděli jak na hororrově skučící vichr. ()

Stejšn

Film sám o sobě hodnotit nebudu, protože mě moc nezaujal, ale za tu boží rolbu s odklápěcí kabinou musím dát chtě nechtě aspoň ty povinné tři hvězdičky. ()

ilclassico

Zde uvedený obsah je nejen hloupý, ale hlavně odporuje regulím pro obsah, stanoveným provozovatelem tohoto webu. Dokdy budeme muset tady snášet bláboly z Lexikonu českého filmu? V rámci žánru za 3,5. ()

javlapippi

Fóbiou oplývajúci vysokohorský kuriér/záchranár slúži posledný deň pred odchodom na kľudnejšie miesto, osadenstvo horskej služby plánuje bujarý večierok z príležitosti karnevalu, no všetkým urobí škrt cez rozpočet snehová víchrica, do ktorej musia vyraziť spasovať životy prevažne idiotov nedbajúcich na výstrahy a zákazy. Na svoju dobu veľmi dobre natočená snehová dráma, kde ide o život, nechýba zopár známych tvárí za mlada, zopár známych hlasov a na horskej chate s bendžom Matuška. Ako bonus dnes už muzeálne lyžiarske, záchranárske a komunikačné zariadenia. Štyri osychajúce chlebíčky. ()

carl.oesch

Film, která na mě (a nejsem tady sám) působil jako zjevení. 1962 už byl dobou, kdy se klasicky trapné, ale svým způsobem nesmírně zábavné budovatelské filmy netočily, ale tohle mi tak trochu připomnělo ony akční filmy z běžného života, které v USA byly točena například dle hejliovek (Letiště apod.). Skvělé je obsazení, poznání, jak to tehdy v nově socialistickém Československu vypadalo (v roce 1960 soudruh prezident Novotný prohlásil budování socialismu za vítězně završené), ale - lidé a jejich každodenní starosti zůstaly pořád stejné. Pobavilo mě hledání oné slečny, i tehdy byli lidé, kteří na to vlítli hned :-) a dodal bych ještě dvě věci. Byl to poslední film režiséra Čeňka Duby u nás (emigroval později do Švýcarska) a blábol z Lexikonu českého filmu, že se jedná o "neobratně a nezáživně natočený snímek" jenom ukazuje, jací jsou oni kritici, historici a hodnotitelé. Myslím, že těch 72% je vypovídající víc. ()

miza

Tento film jsem viděl po dlouhé době.Je obdivuhodné jaké byly podmínky pro Horskou službu v šedesátých letech.Vybavení nářadí,lyže.Kolik jen asi musela vážit vysílačka.Dnes to je opravdu na vysoké úrovni.Jen co asi zůstalo stejné je láska těch lidí k horám.Jejich práce je hluboce uvědomělá a zodpovědná.A za to jim všem patří naše dík. ()

Winster

Krásný film o lidksmém nasazení pro ostatní v nehostiných podmínkách! Málo kdy ví, že horská služba je i dnes založena na práci hlavně dobrovolníků čekatelů a vůbec nadšenců pro tuto věc. ()