Žena ve vodě

Lady in the Water

Dáma vo vode

Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy

USA, 2006, 110 min

Žena ve vodě v sobě rozhodně něco má a byly momenty, kdy jsem nemohl odtrhnout oči od obrazu, uši od hudby, jindy se mi naskytla podívaná na zajímavou komedii, příště zas na pěknou pohádku. Byly taky chvíle, kdy bych nejraději kousek přetočil. To celkově tomuto multižánrovému produktu velmi ubralo, celkem však poutavá podíváná, o které tak nějak zatím nevím co si myslet a z jakého úhlu na ni nazírat. Snad příště.(13.11.2009)

Nejsem si jistá, jaká je definice pohádky, jisté je ale to, že tohle na mě jako pohádka nepůsobí. Nepůsobí to na mě bohužel nijak.(22.2.2007)

• Cervenak

Márne sa snažím prísť na to, ako tento nezáživný výplach môže niekto označovať za comeback veľkého režiséra. Absolútne hodnotenia od Adriana či Obitusa jednoducho nechápem: veď v tom filme nefunguje skoro nič. Možno je to tým, že sa pohybujem vo vodách fantasy žánru, čítam autorov ako Gaiman či Barker a tak mi scenár Ženy vo vode príde len ako neoriginálny zlepenec hentoho a tamtoho. Že je to nejaká výpoveď o sile príbehu? Tak prečo to potom nemá silný príbeh, prečo sa ma ani vzdialene nedotkla mýtická rovina zápletky?! Nemá to napätie, ani štipku nadhľadu (a že by tomu nejaké milé pochybovačné ironizovanie veru pomohlo!), ba dokonca ani tí herci za veľa nestoja. Nakrútiť Giamattiho tak, že je načisto nezaujímavý a neveríte mu ani štipku z tých nasilu zo seba súkaných emócií, to je fakt výkon, Night! Chlapče jeden indický, prehoď výhybku!(26.3.2007)

• Falko

Cakal som od Shyamalana, ze po Osade natoci nieco lepsie, ale aj toto ma dost nudilo. Jedine hudba od Jamesa Newtona Howarda bola nadherna. Ale stale cakam v nadeji, ze jeho dalsi film sa priblizi aspon trochu k jeho predchadzajucim uspesnym filmom a ze budem mat dovod sa tesit.(10.5.2007)

"Some time in their life, it could be soon...it could be many years from now when they are older, they will do something important for the world". Pred pozeranim tofto filmu nespravte jednu chybu - necakajte nieco vazne, nieco co vas videsi, alebo prekvapi k smrti. Uvolnite sa a pripravte sa na - rozpravku. Avsak jednu s najkrajsich vobec. Moja chyba bola ze som zo zaciatku film bral prilis vazne, preto som sa nemohol naladit. Avsak pomalicky ma film nasmeroval na spravnu cestu sam a potom som sa uz bavil skvelo. Pripravte sa na to uz od zaciatku a uzijete si krasnu, tajomnu, strasidelnu ale aj humornu rozpravku s ozajstnou hlbkou.Giamanti je skvely a je to hlavne on, ktory dava filmu tu jemne humornu a prijemnu atmosferu. A naozaj skvely soundtrack! (sam reziser si zahral pomerne dolezitu postavu a bol som velmi milo prekvapeny jeho uvolnenym vykonom.) A par dni na to ako som dopozeral film som sedel vonku a na plece mi pristal motyl.....9/10(7.3.2007)

• - I když byl M. Night Shyamalan věrný Disneymu, jeho čtyři snímky vydělaly studiu pouze v kinech 1,5 miliardy dolarů. Kvůli „tvůrčím rozporům“ proto odešel k Warner Bros. Zákulisní tahanice se dokonce staly námětem na knihu s názvem „The Man Who Heard Voices: Or, How M. Night Shyamalan Risked His Career on a Fairy Tale“. (imro)

• - Námět filmu je založen na povídce na dobrou noc, kterou Shyamalan napsal pro své děti. (imro)

• - Ještě v předprodukci kolovaly fámy, že úlohu Clevelanda Heepa má v merku Kevin Costner. Paul Giamatti, který ji nakonec ztvárnil, byl však podle režiséra prvou a jedinou volbou. (imro)