Bulšit

• USA Not Another Teen Movie (více)

Janey Briggsová nosí brýle a špinavé montérky, takže ji nikdo ve škole nemá rád. Ale skrývá se v ní skutečná krása. Jake Wyler, přední hráč školního fotbalového týmu, kterého všechny (a všichni) milují, se s kamarády vsadí , že z ní udělá královnu maturitního plesu. Mezitím do školy nepozorovaně pronikne devadesátiletá reportérka, která se vydává za studentku, tým roztleskávaček ukradne jinému týmu jeho choreografii, dorazí sexy studentka z daleké evropské země, a Catherine Wylerová, největší potvora na škole, by se hrozně chtěla vyspat se svým bratrem. Máte pravdu, je to Bulšit. Nová parodie na všechny teenagerské filmy, které jste viděli (a na několik, které jste neviděli) nemá úctu před ničím, včetně vašeho dobrého vkusu... (oficiální text distributora)

Chrustyn

Pár scének se docela povedlo a Randy Quaid tu řádí jako v dobách "Vánočních prázdnin" ale celkově se jedná o nepovedenou parodii na teen komedie. ()

LaciLC

-Čo tu hľadáš? –Prosím? –No, mám byť na tejto párty jediný černoch. // -Fajn, už ste niekedy lízali šušku? // -V tú noc strašne lialo, cesty boli šmykľavé. –Bože, Jayne, havarovala? –Nie, rakovina. // Áno, Bulšit je v podstate ten pravý filmový (bul)šit, ale povedzme si to na rovinu; Zasmiali ste sa pri tom? Cítim sa trochu trápne, ale v mojom prípade je odpoveď rozhodne áno. Je to zaujímavé, film je takmer po celú dĺžku neskutočne trápny, ale zároveň je istým spôsobom aj zábavný. Jedno je však isté, a to, že nudiť sa pri ňom nebudete. Objektívne sa to veľmi hodnotiť nedá; v rámci dnešných exkrementných paródií je to zaiste akýsi nadpriemer, ale ten, kto berie pojem film predovšetkým ako druh umenia by v podstate nemal čítať ani tento komentár. Skúste sa nad ničím nezamýšľať a prehliadnuť tých niekoľko nechutností a s trochou šťastia sa príjemne pobavíte. Nebyť toho, že mnohé filmy, ktoré Bulšit paroduje sú v skutočnosti zábavnejšie, možno by som prihodil ešte jednu hviezdičku. V rámci toho, že dnešné paródie až na výnimky za veľa nestoja, musím povedať, že ma tento film vcelku prekvapil. Alebo, teda skôr nesklamal... ()

heyda

Jedna z nejtrapnějších, nejúchylnějších a nejsměšnějších teenagerovských komedií USA.... Mé hodnocení: 5 hvězdiček za všechny ty krásky (ať už oblečené nebo odhalené :-)), zbytek ODPAD! Resumé = 1 hvězdička. ()

Stanislaus

K Bulšitu jsem se po x-letech dostal znovu po (prvním!) zhlédnutí Snídaňového klubu, který vedle řady dalších filmů o teenagerech posloužil jako živná půda pro parodování. Díky tomu, že jsem viděl (asi) všechny filmy, na které Bulšit odkazuje, mohl jsem si všechny parodické narážky "vychutnat". Uvozovky přidávám naschvál, jelikož filmu hodně podráží nohy nejedna bezúčelně nechutná scéna, bez níž by se film zcela obešel. Vím, že jsem poprvé viděl film ve slovenštině, kde mi přišel humorný už jen samotný dabing, po letech a prvním zhlédnutí v originálu si spíše než humoru cením onoho množství trefných odkazů a narážek (nejen v podobě původních herců ze Snídaňového klubu, což mi došlo vlastně až teď). ()

Jinny odpad!

Američtí teenageři alespoň podle tvůrčů Bulšitu postrádají smysl pro humor, zato mají smysl pro žaludek zvedající scény. ()

Ivoshek

Přímočará a místama hodně hrubozrná parodie na teenagerovský filmy, hlavně o proměně ošklivky v krasavici. Ale našel jsem tu třeba i narážku na docela starej Breakfest Club. A narážka na film, kde je Drew Barrymore ve 40 letech na střední, ale se sedmdesátiletou bábou... to je mazec. A luxusní je i scéna, kdy jí fešák chválí, jak svěle maluje a pak je záběr na obrázek na úrovni předškoláka. No a pak taky banán se šlehačkou nacpaný v řiti jako paví pera. ()

Pítrs85

Po všech těch Prcičkách a dalších ze stejného tématu čerpajících filmů přišel snímek, který si z této "pseudokultury" udělal nehoráznou prdel. Film, jehož hodnocení úzce souvisí s tím, za jakých okolností jste ho zhlédli, nebo ještě lépe řečeno, jaké vzpomínky s ním máte spojené. Já jsem jej viděl v době své puberty, s kamarády a na začátku všemožných, ehm- řekněme dobrodružstvích... Prostě pokaždé, když vidím "Not Another Teen Movie", mi to tuto dobu připomene. Je až s podivem, že tak správně ujetá komedie je vlastně parodií na nemožně ubohoučkou americkou teen romanci "Taková normální holka". Krásné Chyler Leigh (nezapomenutelná zpomalená scéna na schodišti) a Jaime Pressly (mj. Joy z My Name Is Earl) a samozřejmě, jako třešnička na dortu, skvělý doprovodný klip od Marilyna Mansona (Tainted Love). Těch 41% místního hodnocení je nezasloužených, Bulšit je totiž fakt skvělá jízda na různé (nejen) filmové párty... Pokud se vám líbilo Scary Movie, Not Another Teen Movie vás rozesměje také. ()

eraserhead666

Bulšit není nic originálního, ale jako popkulturní parodická vykrádačka všeho možného, mě fakt dost baví. Tenhle fekálně oplzlý humor mám prostě rád. A strašně rád mám v komediích postavy s Touretteovým syndromem (i když je v těchto případech vždycky strašně přeháněn - vulgární mluva je jeho jen vzácným projevem, faktem však zůstává, že mě touto dědičnou chorobou stižená roztleskávačka lámala do kolen). Jaime Pressly, jak mi z počátku byla nesympatická, se pomalu ale jistě probojovává mezi mou desítku oblíbených hereček a říct mě tak neuvěřitelně zasněně Mia Kirschner, abych se na ni vykálel, neváhal bych ani minutu....... Obecně řečeno, je to blbost a ani mě zdejší hodnocení nepřekvapuje (teda jo, překvapuje, jak je vysoké), na druhou stranu, mě přesně tohle baví a Bulšit mi v tomhle ohledu docela sedí. ()

902 10

docela "husta" teenkomedie/parodie s nekterymi opravdu vypecenymi fekalnimi scenami a damskym obsazenim na urovni, alespon co se tyce esteticke stranky. pro ty, kdo tenhle zanr muzou, je to skvela zabava. prinejmensim pro me ano. ()

ARI50

Tohle byla paráda moje gusta prostě chlama jedna za druhou tyhle parky co chtějí vždycky přijít o panictví zbožňuji no prostě pecka trochu parodie do toho a hned máme super komedii. ()

Bauer

Já osobně tuto komedii nevidím tak černě, jako většina zdejšíc uživatelů. Ztrávil jsem hodinu a půl docela příjemně, protože se našli nějaké ty vtipné scény a vtipné hlášky. Ovšem nebylo jich mnoho. Bulšit není typická teenagerovská komedie. Dalo by se říci, že je to spíš parodie na American Pie. O tom, že je to víceméně parodie vypovídá i aglický název filmu, jenže tento název je zcela mimo. Asi tak jako český název filmu. Narozdíl od American Pie zde nejsou téměř žádné nechutné scény. Taky bych tento snímek označil, jako příběh o Popelce, protože to co se stalo z Chyler Leighové v polovině filmu za krásnou slečnu, nebylo ani možné. Hodně mně zaujal sympaťák Chris Evans. Je na něm vidět, že má rád humor. Když si to všechno sečtu, tak se jedná o přijatelnou komedii. ()

Kamca_

Tak tohle byl opravdu hodně trapnej film. Skoro jsem to nemohla dokoukat, ale nakonec jsem to vydržela. Já nevim, že se vůbec takovýhle filmy ještě furt točej, vždyť je to hrůza! Ale trochu jsem se slitovala a tu 1 hvězdičku dám. ()

Handle

Doufal jsem, že Bulšit se bude řadit k těm lepším parodiím. Dobré to sice bylo, ale né až zas tak vtipné jako jsem předpokládal.. Vlastně nejvíc mě bavila sprostá rozstelskávačka! :D Jinak tuhle parodii bych přiradil k Děsnému Dojáku. Trapná kravina, ale místy alespoň vtipná. Hodnotím vždy spíše to, jak se u filmu bavím a ne jeho úroveň. Takže k odpadu se nepřidávám, ale na víc než průměr to taky nemá.. ()

Tommassi3

"Dneska vás asi nevyzvednu ze školy.." - "Proč, tati ?? Ty jdeš na přijímací pohovor ??" - "Ne, ale budu asi děsně vožralej !!" - "Ale my nechceme, abys řídil vožralej !!" - "Ale já stejně řídit budu !! Jen budu tak nadranej, že vás zapomenu vyzvednout.." ;) ()

Litsarch odpad!

Naprostá blbost, s prominutím... Naprosto stupidní děj, o nějaké atmosféře atd. nelze ani mluvit... Vrchol nevkusu, který nezachránil ani Marilyn Manson se svým klipem k tomuto filmu... Nechápu proč USA takové filmy vůbec točí... ()