Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

Cejny

Výborná francouzská komedie o cestování v čase s perfektní dvojicí Reno - Clavier. Tenhle film bych mohl vidět klidně tisíckrát. ()

Kejdlo

Příjemná trotlovina a určitě jedna z těch lepších novodobých francouzských komedií. Trošku mi sice vadilo divoké tempo, ale nakonec jsem si zvykl a i záchvaty smíchu se dostavily. 8/10 ()

Jiří K.

Komedie o cestě v čase do budoucnosti. Mám pocit, že tento námět skýtal daleko více možností a vtipných situací, než bylo realizováno. Občas jsem se usmál. ()

klúčik

V čase, keď prišiel tento film do kín u nás tak to bola jedna z najlepších komédií. J.Reno a Ch. Clavier sú fantastický aj keď trošku "smrdeli"....85%. ()

MARTIN*I

Kultovní záležitost, našlapaná hláškami a momenty, které utkví v paměti hodně dlouho. Asi neexistuje film, u kterého bych se nasmál víc!! ()

killjezor

Absolutně nejlepší, nejstřeštěnější díl. Upřímně docela lituju, že vznikla další pokračování. Tenhle film nabízí úplně všechno, nebere si žádný ohled a ukazuje lidi surové a paradoxně uvěřitelné. //Oprava po znovushlédnutí dvojky: Není to úplně nejlepší díl série.Dvojka mi přišla místy šílenější a vtipnější. Nicméně tento snímek nastínil celé odvíjení se příběhu. ()

xaver

Byť omšelá myšlenka cestováním časem, ale v tomto případě nádherně oživená skvělým humorem. Rytíř ze středověku se svým pohunkem v moderní uspěchané době. Skvělý kontrast se skvělými hereckými výkony. ()

Zagros

Na francouzské komedie většinou nedám dopustit a pokud si chci nějakou dobrou a pro mě neznámou komedii dopřát, často sáhnu do Francie a málokdy bývám zklamán. Tentokrát to bylo zklamání obrovské. Praštěný příběh měl neskutečný potenciál, zvlášť v tomhle obsazení Clavier + Reno, ale mě totálně zklamal. Zasmál jsem se jenom párkrát, převážná většina "vtipných" scén hraničila s trapností a parodováním sama sebe. Bohužel mě zřejmě chybí ten základ, vidět Návštěvníky poprvé jako dítě, kdy stačí méně a nepřemýšlíte nad spoustou stupidních věcí. Zůstávají tak jen slabé dvě hvězdy a jistota, že se dalším dílům vyhnu. ()

wosho

Vtipná komedie s trošku přitvrdlím humorem, který má však své opodstatnění (kdo ví jak by se doopravdy choval šlechtic z 12století v dnešní době). Filmu nejvíce pomohlo obsazení Jeana Rena-ten je zde přímo dokonalý. ()

eagle-eye

Do chvíle, než se hlavní hrdinové přemístili v čase, mě to přišlo jako celkem roztomilá historická komedie. Po přemístění mě pobavila scénka s taxikářem a pak už to šlo nějak z kopce, histerčení, ječení, pár vtipných scén by se možná našlo, ale ve finále ČÁRYFUK rullez, kam se něj Reno + Clavier hrabou. ()

Paity

Povedené putování dvou středověkých "barbarů" do budoucnosti, kde se snaží vlastně jen přežít a vrátit se domů. Povedené spojení Jaena Rena a Christiana Claviera evidentně fungovalo. ()