Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

Spock

Je to vtipné, vcelku originální a skvěle to funguje. Jean Reno je jako středověky šlechtic skvělý, stejně jako jeho vykutálený služebník. Jejich střetnutí s novodobou Francií dopadne pro všechny diváky skvěle, napadá mě přehršle vtipných scén. Jedna za všechny, jejích útok na „ďábelské“ auto, které řídí saracén, nebo opékání kuřete na deštníku. :-) Je to vážně zábava. ()

mirec88

Pri málo komédiách sa rehocete aj pri X-tom zhliadnutí. Ale tento kúsok to dokáže perfektne, lebo je taký neuveriteľne vtipný, že málo komédií je vtipnejších ako Návštevníci. Najväčšiu zásluhu majú na tom Clavier s Renom. Jeden z mála filmov, ktoré keď reprízujú v TV, vždy si ho pozriem zas a zas. ()

Eoin

Je to síce trochu blbosť ale za to veľmi vtipná blbosť. Jedna z mála komedií pri ktorých som plakal od smiechu. Christian Clavier to zahral výborne ,bez neho by to nemalo štávu. ()

Autogram

Oproti legendárnym českým Návštevníkom je myšlienka podobná, len opačná a atmosféra celkom iná. Je to síce komédia, ale vyložene bláznivá, miestami až priveľmi. Dobré obsadenie a dobré herecké výkony, len sa mi zdalo aj tých 100 minút nejako veľa. ()

Ravi

Když jsem tenhle film viděl poprvé, pustil jsem ho v momentě, kdy se srdnatý rytíř Godefroy pouštěl palcátem do žluté obludy, což mě natolik zaujalo, až ... až jsem si film zamiloval. Návštěvníky tak považuji za jednu z nejlepších komedií vůbec, jelikož těží z dějových zvratů a situací, do kterých se hrdinové dostávají. Neobyčejný nápad přetvořený na stoprocentní zábavu bez konce. Bude Vás bolet bránice, pokud máte rádi humor založený na situacích, ne na dialozích. 100% = 5/5 ()

orionn12

Fantasy komedie mého dětství. U tohoto filmu jsem se vždycky trhal smíchy. A stále trhám. Jako doslova. I jsem se jednou dusil. Ono víckrát :D. No každopádně Návštěvníci jsou jednoznačně moje nejoblíbenější komedie. O zábavu zde není nouze, o francouzské identické provedení také ne. Masterpiece. ()

Pecival

Na vražedné tempo se povedlo naroubovat jenom decentní počet vtipných situací, takže spíše takovej průměr. Tu a tam sem se zasmál, ale když vemu jakou pověst ten film předchází čekal jsem více. Neurazí, ale ani nijak extra nenadchne. ()

Georgex

Tuto komedii lze vystihnout jedním slovem a to jest dokonalost. Kdo z nás si někdy nepředstavil, jaké by to bylo cestovat časem a jak by na nás dané prostředí působilo. Ano, filmů na toto téma je bezpočet, ale přesto je tento jeden z nejlepších a nejvtipnějších, co prozatím v této problematice vznikl. Neřízená střela v podání Jeana Rena a Christiana Claviera v rolích hrdinského rytíře a sluhy je jedna z nejnezapomenutelnějších dvojcí, které jsem viděl. Oba herci zvládli své role dokonale a zahráli to více než přesvědčivě. Jejich vzhled, výrazy, neodolatelná mluva, to vše funguje na nejvyšší komediální úrovni. Perfektní nápad, příběh a průběh, který neztrácí tempo až do závěrečných titulků. Dobové kulisy a kostýmy jsou zvládnuty s velkým přehledem. Herci ve vedlejších rolích podávají parádní výkony. Najdou se i méně sympatičtí, jako přítelkyně pánova sluhy. Netradiční kamera dodává filmu jedinečnost. Celý film také doprovází skvělá hudba, která dodává celému dílu správný náboj. Perfektně byl také zvládnut dabing, ve kterém se neztrácí kvalita danných dialogů. Celkově tuto komedii hodnotím jako jednu z nejlepších komedi, kterou jsem měl čest vidět. Moje hodnocení 95% ()

Aberforth

Zrejme najlepšia komedia akú som kedy videl...váľal som sa po zemi a chytal sa za brucho aké krče som mal...a Jean Reno asi čoskoro poputuje k obľúbeným hercom. ()

Ironfood

Uvítal bych méně crazykomediálních prvků a větší využívání konfrontace středověkého světa se současným (a jistě by se dalo v tomto směru vymyslet i něco inteligentnějšího než scéna se záchodem). Nicméně jsem se nenudil, i když toho ječení bylo na můj vkus trochu moc. ()

jefff

Zběsilá komedie, kterou lehce ohlodal zub času. Vtipy už moc nefungují a té ztřeštěnosti je příliš. ()

solskjaer

Určitě jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděl, neskutečný Reno v roli středověkého rytíře mě absolutně nadchnul a rozesmál po celou dobu trvání filmu. Nejlepším momentem byla ale scéna z čarodějnicí, kterou řadím mezi nejvtipnějšeí scény vůbec ! ()

Wilston

Pro mě je tohle zatím nejzábavnějsí komedie co jsem zatím viděl. Jean Reno jako rytíř Godefroy předvedl své herecké schopnosti. Nejvíce však musím vyzdvinout roli podkoního Jacguouille, kterou si zahrál Christian Clavier. V této roli si nedokážu představit nikoho jiného. Kdybych ho někdy někde potkal na ulici, tak bych mu snad i uvěřil, že je ze středověku. Opravdu 100% výkon. ()