Rodinný / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Svého času to byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů, dnes raději šáhnu po něčem jiném. Tak aspoň ty 3*(17.11.2007)

• WANDRWALL

Pro děti je to dobré, ale pro dospělé?(25.4.2011)

80% - Kolikrát já tuhle neskutečně zábavnou podívanou na VHSce zhlédl, to už ani nespočítám. Kde je jí tak konec?(3.6.2007)

Klasický příběh o čtveřici lidí, kteří najdou tajemnou bubnující hru. Tenhle film jsem měl opravdu nějakou dobu velice rád, nasmál jsem se, obdivoval jsem netradiční věci a tak trochu záviděl hrdinům nevídané dobrodružství. Každopádně jsem však byl napjatý a modlil jsem se, aby byl už konec a všichni ve zdraví přežili... Právě ta poslední věc mi zůstala až do dnešní doby, film mi připadá příliš dlouhý a já se těším na konec. Přesto si však myslím, že je škoda, že dnešní kinematografie podobné dětské oddychovou již nenabízí. Děti totiž rostou a mají raději neustále se likvidující super hrdiny s blesko-zbraněmi nebo sáhodlouhé fantazy příběhy, o nichž se nám před lety ani nesnilo. Televizní tvůrci raději adaptují úspěšné knihy a točí podivné blockbustery, postrádající kouzlo právě těchto starších pohádek, u kterých se mohla v klidu sejít celá rodina a každý si v ní našel něco co se mu líbilo... Na svou dobu film překvapil i slušnými efekty, dunivým hudebním doprovodem, za zmínku stojí i herecké výkony, které sice nejsou dokonalé, ale pro film rozhodně dostačující.(8.2.2006)

Celkem příjemná rodinná podívaná. Místy dokonce napínavá.(11.4.2004)

• - Od roku 2007 vyráběla společnost Fuji Trading Co exkluzivní hru „Jumanji“ ve formě „Pachinko“, což je druh výherního hazardního automatu. (Terva)

• - Když Van Pelt (Jonathan Hyde) vstoupí do obchodu se zbraněmi, hraje v rádiu národní hymna Mexika. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy Carl (David Alan Grier) sedí v autě a zaútočí na něj masožravá rostlina, má zapnutý bezpečnostní pás, ale když utíká z auta, žádný pás nerozepíná. (Hans.)