Rodinný / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Povedený film se opět výborným Williamsem v hlavní roli. Zajímavý scénář, na tehdejší dobu skvělé triky a dobrá zábava pro celou rodinu.(9.3.2003)

Originálne, hravé a plné nápadov. Rozhodne podarený dobrodružný film.(1.9.2012)

Trochu delší rozjezd, než jaký bych si přál a řekl bych, že také docela málo vrcholů, než bych si představoval. Ale za tohle rodinné setkání jsem rád, bral jsem ho totiž jako takové osobní rozloučení s mistrem improvizace i výtečným charakterním hercem Robinem Williamsem. Tahle nevypočitatelná, nesmlouvavá a nebezpečná hra tlačí Jumanji z fantasy komedie spíš do bláznivého thrilleru. Za každým hodem kostky stojí nečekané dobrodružství, jenže na diváka čeká hodně stereotypní schéma. Tvůrci vizuálních efektů toho času bodovali a posouvali laťku zase o kus výš, dnes tahle fikce působí tak trochu neškodně. Dobrodruh Williams rozhodně nepředvádí životní komediální výkon, ale očividně se v téhle látce cítí dobře. Při hodu kostkou jsem nervózně neposkakoval, přesto se dá tenhle žánrový mix i dnes docela vychutnat.(16.8.2014)

Mnel si hodit trochu více, dej si pozot na opice dabing parádny, Williams nie je otravný, ako v iných komédiách a dobrodružstvo je parádne. Milujem tie scény,keď sa hodí kockou a čaká sa, aké zviera vyletí, alebo vycvála zo steny.(2.5.2008)

rozpočet : $65 million tžby celosvetovo : $262,797,249(16.12.2006)