Rodinný / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

V podstatě trikový blockbuster pro děti, z nějž v paměti uvízne řada fragmentů... ještě bych si ale rád vzpoměl, o čem to vlastně bylo...(29.12.2006)

Klasický příběh o čtveřici lidí, kteří najdou tajemnou bubnující hru. Tenhle film jsem měl opravdu nějakou dobu velice rád, nasmál jsem se, obdivoval jsem netradiční věci a tak trochu záviděl hrdinům nevídané dobrodružství. Každopádně jsem však byl napjatý a modlil jsem se, aby byl už konec a všichni ve zdraví přežili... Právě ta poslední věc mi zůstala až do dnešní doby, film mi připadá příliš dlouhý a já se těším na konec. Přesto si však myslím, že je škoda, že dnešní kinematografie podobné dětské oddychovou již nenabízí. Děti totiž rostou a mají raději neustále se likvidující super hrdiny s blesko-zbraněmi nebo sáhodlouhé fantazy příběhy, o nichž se nám před lety ani nesnilo. Televizní tvůrci raději adaptují úspěšné knihy a točí podivné blockbustery, postrádající kouzlo právě těchto starších pohádek, u kterých se mohla v klidu sejít celá rodina a každý si v ní našel něco co se mu líbilo... Na svou dobu film překvapil i slušnými efekty, dunivým hudebním doprovodem, za zmínku stojí i herecké výkony, které sice nejsou dokonalé, ale pro film rozhodně dostačující.(8.2.2006)

Tenhle film jsem jako malý žral a troufám si říct, že mi to zůstalo do dneška. Robin Williams je zde opravdu kouzelný.(5.12.2007)

Záplava digitálních efektů je sice zajímavá, ale skoro všechny působí až příliš počítačově. Dějově to není ovšem vůbec špatné a celý příběh kromě originality nepostrádá ani patřičnou dávku napětí, ovšem zároveň regulovanou na míru, stravitelnou i pro dětského diváka. Koneckonců právě dětem je film prioritně určen, a je nad slunce jasnější, že jim se líbit bude, ba že mu odpustí i ty dokonale nedokonalé triky.(27.8.2002)

Sice to je pohadka, ale pobavilo me, ze ma pristupnost 7+. Maly deti se u toho budou mistama bat. Co se tyce pribehu ten je celkem originalni, sice tam furt nekdo nekoho pronasleduje, ale je to udelany originalne, svizne a hlavne zabavne. Herci sou v klidu, pobavilo me kdyz jsem videl Robina Williamse jako tarzana, dokonce i deti nebyli nejhorsi. Samozrejme tu je spousta predvidatelnejch situaci, ale vubec to nevadi. Ke konci jsem byl docela slusne napnutej, i kdyz mi bylo jasny, ze vse dobre dopadne. Triky jsou na velmi vysoke urovni a spolecne se slusnou hudbou paradne doplnuji dej. Ja se bavil dobre.(22.5.2005)