Rodinný / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Klasická dobrodružné velkolepé fantasy tak, jak jej umí jen Američané... Mé dětství.. :-)(6.4.2011)

Parádní záležitost z dob mého dětství. Bál jsem se pak hrát jakoukoliv hru aby mě nedejbože "nepohltila". :)(27.1.2006)

Trochu delší rozjezd, než jaký bych si přál a řekl bych, že také docela málo vrcholů, než bych si představoval. Ale za tohle rodinné setkání jsem rád, bral jsem ho totiž jako takové osobní rozloučení s mistrem improvizace i výtečným charakterním hercem Robinem Williamsem. Tahle nevypočitatelná, nesmlouvavá a nebezpečná hra tlačí Jumanji z fantasy komedie spíš do bláznivého thrilleru. Za každým hodem kostky stojí nečekané dobrodružství, jenže na diváka čeká hodně stereotypní schéma. Tvůrci vizuálních efektů toho času bodovali a posouvali laťku zase o kus výš, dnes tahle fikce působí tak trochu neškodně. Dobrodruh Williams rozhodně nepředvádí životní komediální výkon, ale očividně se v téhle látce cítí dobře. Při hodu kostkou jsem nervózně neposkakoval, přesto se dá tenhle žánrový mix i dnes docela vychutnat.(16.8.2014)

Celkem příjemná rodinná podívaná. Místy dokonce napínavá.(11.4.2004)

Sice to je pohadka, ale pobavilo me, ze ma pristupnost 7+. Maly deti se u toho budou mistama bat. Co se tyce pribehu ten je celkem originalni, sice tam furt nekdo nekoho pronasleduje, ale je to udelany originalne, svizne a hlavne zabavne. Herci sou v klidu, pobavilo me kdyz jsem videl Robina Williamse jako tarzana, dokonce i deti nebyli nejhorsi. Samozrejme tu je spousta predvidatelnejch situaci, ale vubec to nevadi. Ke konci jsem byl docela slusne napnutej, i kdyz mi bylo jasny, ze vse dobre dopadne. Triky jsou na velmi vysoke urovni a spolecne se slusnou hudbou paradne doplnuji dej. Ja se bavil dobre.(22.5.2005)

• - Od roku 2007 vyráběla společnost Fuji Trading Co exkluzivní hru „Jumanji“ ve formě „Pachinko“, což je druh výherního hazardního automatu. (Terva)

• - Když Van Pelt (Jonathan Hyde) vstoupí do obchodu se zbraněmi, hraje v rádiu národní hymna Mexika. (HellFire)

• - Náctiletý Alan Parrish (Adam Hann-Byrd) má oči hnědé, ale dospělý Alan (Robin Williams) má modré. (Aknah)