poster

Jumanji

 • USA

  Jumanji

 • Slovensko

  Jumanji

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  ***

  Klasický příběh o čtveřici lidí, kteří najdou tajemnou bubnující hru. Tenhle film jsem měl opravdu nějakou dobu velice rád, nasmál jsem se, obdivoval jsem netradiční věci a tak trochu záviděl hrdinům nevídané dobrodružství. Každopádně jsem však byl napjatý a modlil jsem se, aby byl už konec a všichni ve zdraví přežili... Právě ta poslední věc mi zůstala až do dnešní doby, film mi připadá příliš dlouhý a já se těším na konec. Přesto si však myslím, že je škoda, že dnešní kinematografie podobné dětské oddychovou již nenabízí. Děti totiž rostou a mají raději neustále se likvidující super hrdiny s blesko-zbraněmi nebo sáhodlouhé fantazy příběhy, o nichž se nám před lety ani nesnilo. Televizní tvůrci raději adaptují úspěšné knihy a točí podivné blockbustery, postrádající kouzlo právě těchto starších pohádek, u kterých se mohla v klidu sejít celá rodina a každý si v ní našel něco co se mu líbilo... Na svou dobu film překvapil i slušnými efekty, dunivým hudebním doprovodem, za zmínku stojí i herecké výkony, které sice nejsou dokonalé, ale pro film rozhodně dostačující.(8.2.2006)

 • castor
  ***

  Trochu delší rozjezd, než jaký bych si přál a řekl bych, že také docela málo vrcholů, než bych si představoval. Ale za tohle rodinné setkání jsem rád, bral jsem ho totiž jako takové osobní rozloučení s mistrem improvizace i výtečným charakterním hercem Robinem Williamsem. Tahle nevypočitatelná, nesmlouvavá a nebezpečná hra tlačí Jumanji z fantasy komedie spíš do bláznivého thrilleru. Za každým hodem kostky stojí nečekané dobrodružství, jenže na diváka čeká hodně stereotypní schéma. Tvůrci vizuálních efektů toho času bodovali a posouvali laťku zase o kus výš, dnes tahle fikce působí tak trochu neškodně. Dobrodruh Williams rozhodně nepředvádí životní komediální výkon, ale očividně se v téhle látce cítí dobře. Při hodu kostkou jsem nervózně neposkakoval, přesto se dá tenhle žánrový mix i dnes docela vychutnat.(16.8.2014)

 • Jossie
  ****

  Ve své kategorii rodinných filmů jeden z nejlepších. Když jsem ho viděla poprvé , opravdu jsem se bavila , je to totiž dostatečně napínavý , dostatečně bláznivý a velmi zajímavý příběh.(20.11.2004)

 • Boss321
  ****

  Tenhle film jsem jako malý žral a troufám si říct, že mi to zůstalo do dneška. Robin Williams je zde opravdu kouzelný.(5.12.2007)

 • Gilmour93
  ****

  Každá hra by se měla jednou dohrát.. Nostalgicky vzpomínám právě na Jumanji, či Nekonečný příběh, jenž ve své obyčejnosti oplývaly nápady a napětím, avšak nyní proti rozervaným EMO upírům, vždy ztopořené hůlce Harryho Hrnčíře a rozepnutému poklopci Zaca Efrona nemají nejmenší šanci. Vaše škoda, děcka…(5.7.2010)

 • - Když Van Pelt (Jonathan Hyde) vstoupí do obchodu se zbraněmi, hraje v rádiu národní hymna Mexika. (HellFire)

 • - Film se natáčel v americkém státu New Hampshire. Ve městě Keene nechali tvůrci pomalovat zeď trvalou reklamou na boty Parrish, kterou můžeme vidět dodnes. (HellFire)

 • - Všechna zvířata vznikla v počítačích Industrial Lights & Magic George Lucase, jež poprvé divákům představily fotorealistickou zvířecí srst. (Cherish)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace