Rodinný / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Můj Nejolibenější Film mého dětství.. Fakt krása.. Viděl jsem ho téměr 20x.. Skvělej nápad..:)(17.4.2012)

Jestli tuhle hru někdo vymyslí, tak si ji mile rád zahraji. Exkluzivní dobrodružné fantasy patří mezi mé oblíbené, příběh, efekty, herci vše prostě jak má být. Na rok vzniku určitě povedené scény a kdo neviděl v mládí, ale v dnešní době, dá horší hodnocení. Docela škoda, že není dvojka, sice pár podobných filmů se také najdou jako např.? Zathura: Vesmírné dobrodružství. ( Hodnocení: 9/10 )(8.11.2009)

Slušná odpočinková záležitost. Ničím převratná, ale jednou za čas v televizi rozhodně neurazí. Z toho námětu se dalo vytěžit mnohem mnohem víc.(15.4.2003)

Parádná zábava pro celou rodinu, velmi originální příběh.(11.2.2006)

Co se týče mého vztahu k Jumanji, na kreslený seriál z roku 1996 nedám dopustit a byla jsem zvědava, jak bude zpracována tato filmová verze, která vznikla o rok dříve. Trikově i dějově je na tom Jumanji výborně, přesto mě však samotný film nedokázal nějak pořádně "strhnout" do víru svého dobrodružství. Čekala jsem, po vzoru seriálu, že se hlavní hrdinové do hry přenesou. Je to však tak, že hra se přenáší do reality. Snímek nepostrádá patřičný spád, ale zároveň, co se týče nápadů, nepůsobí nijak chaoticky či přehnaně. Je vtipný a nevyzní vůbec násilně. A hlavně... ukazuje doby, kdy si děti dokázaly vytvářet vlastní zábavu a prožívat dobrodružství bez těch po*raných technických "vymožeností" a luxusu, kdy se svět kolem nás hroutí pod překypujícími horami snadno dostupných informací, zboží a jídla. Lituji děti, které musí vyrůstat v dnešní době. Svět z nich postupně vychovává otroky bez mozku, kteří už si sami ani nebudou umět obrátit stránku v knížce, vylézt s odřenými koleny na strom, nebo se jen tak dívat z okna při jízdě vlakem. Rozum bude postrádán, zato "chytré věci" budou všude kolem nás...(29.11.2015)