Rodinný / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 1995, 104 min

Klasický příběh o čtveřici lidí, kteří najdou tajemnou bubnující hru. Tenhle film jsem měl opravdu nějakou dobu velice rád, nasmál jsem se, obdivoval jsem netradiční věci a tak trochu záviděl hrdinům nevídané dobrodružství. Každopádně jsem však byl napjatý a modlil jsem se, aby byl už konec a všichni ve zdraví přežili... Právě ta poslední věc mi zůstala až do dnešní doby, film mi připadá příliš dlouhý a já se těším na konec. Přesto si však myslím, že je škoda, že dnešní kinematografie podobné dětské oddychovou již nenabízí. Děti totiž rostou a mají raději neustále se likvidující super hrdiny s blesko-zbraněmi nebo sáhodlouhé fantazy příběhy, o nichž se nám před lety ani nesnilo. Televizní tvůrci raději adaptují úspěšné knihy a točí podivné blockbustery, postrádající kouzlo právě těchto starších pohádek, u kterých se mohla v klidu sejít celá rodina a každý si v ní našel něco co se mu líbilo... Na svou dobu film překvapil i slušnými efekty, dunivým hudebním doprovodem, za zmínku stojí i herecké výkony, které sice nejsou dokonalé, ale pro film rozhodně dostačující.(8.2.2006)

Trochu delší rozjezd, než jaký bych si přál a řekl bych, že také docela málo vrcholů, než bych si představoval. Ale za tohle rodinné setkání jsem rád, bral jsem ho totiž jako takové osobní rozloučení s mistrem improvizace i výtečným charakterním hercem Robinem Williamsem. Tahle nevypočitatelná, nesmlouvavá a nebezpečná hra tlačí Jumanji z fantasy komedie spíš do bláznivého thrilleru. Za každým hodem kostky stojí nečekané dobrodružství, jenže na diváka čeká hodně stereotypní schéma. Tvůrci vizuálních efektů toho času bodovali a posouvali laťku zase o kus výš, dnes tahle fikce působí tak trochu neškodně. Dobrodruh Williams rozhodně nepředvádí životní komediální výkon, ale očividně se v téhle látce cítí dobře. Při hodu kostkou jsem nervózně neposkakoval, přesto se dá tenhle žánrový mix i dnes docela vychutnat.(16.8.2014)

Ve své kategorii rodinných filmů jeden z nejlepších. Když jsem ho viděla poprvé , opravdu jsem se bavila , je to totiž dostatečně napínavý , dostatečně bláznivý a velmi zajímavý příběh.(20.11.2004)

Tenhle film jsem jako malý žral a troufám si říct, že mi to zůstalo do dneška. Robin Williams je zde opravdu kouzelný.(5.12.2007)

Každá hra by se měla jednou dohrát.. Nostalgicky vzpomínám právě na Jumanji, či Nekonečný příběh, jenž ve své obyčejnosti oplývaly nápady a napětím, avšak nyní proti rozervaným EMO upírům, vždy ztopořené hůlce Harryho Hrnčíře a rozepnutému poklopci Zaca Efrona nemají nejmenší šanci. Vaše škoda, děcka…(5.7.2010)

• - Když Van Pelt (Jonathan Hyde) vstoupí do obchodu se zbraněmi, hraje v rádiu národní hymna Mexika. (HellFire)

• - Film se natáčel v americkém státu New Hampshire. Ve městě Keene nechali tvůrci pomalovat zeď trvalou reklamou na boty Parrish, kterou můžeme vidět dodnes. (HellFire)

• - Všechna zvířata vznikla v počítačích Industrial Lights & Magic George Lucase, jež poprvé divákům představily fotorealistickou zvířecí srst. (Cherish)