Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

Rousse

Myslím si, že pokud máte zrovna náladu na dobrou komedii prošpikovanou černým humorem, okořeněnou dobrým výkonem R. Atkinsona, tak Keeping Mum je to pravé ořechové. Nudit se nebudete, herecké výkony dobré a scénář je taky na poměrně dobré úrovni. ()

sedm.1

Rowan Atkinson může dělat co chce,může hrát klidně i v pornu,ale z beanovské postavičky se prostě nedostane už nikdy.A měl by to tak nechat a spokojit se s tím.Neboť Bean byl dokonalý,což se o jeho ostatních rolích říct už zdaleka nedá.A postava kazatele z Univerzální uklízečky je bezesporu zatím tou jeho nejhorší.Neni to ale právě jeho chyba,jako spíš fádností a nudností celého filmu.Kristin Scott Thomas je na přesdržku od prvního záběru a Swayzeho ztrapňování sebe samého nemá hranic.Příběh je pomalý,nevtipný, zoufalý.Univerzální nuda bez šmetky emocí a atmosféry!Taková televizní černá komedie z bakalářského cyklu. ()

made1

Na anglický film, které mimochodem povětšinou miluju, nějak rozvláčné. Maggie Smith ale byla úžasná, maličko mi připomněla slečnu Marplovou Geraldine McEwan, ale jen maličko. ()

mi0

Veľmi pekný film na také to večerné piatkové pozeranie, kedy sa vám nechce nič zložitejšie sledovať, no poslendá minúta mi celý dojem dosť pokazila :( ()

kisha

režisér ze mě udělal idiota tím, že natočil těch posledních asi dvacet vteřin, konec po pozvání na čaj by byl údernější ()

Ferinka

Atkinson v roli normálního člověka? Smith v roli psychopatky? Celé to bylo šílené, mělo to snadno předvídatelný děj a myšlenku téměř žádnou, ale stejně … nějak se mi to všechno dohromady nakonec líbilo. ()

kenkaku

Povedená černá komedie s vydařeným obsazením kde sice podle plakátu dominuje Rowan Atkinson, nicméně hvězdou je zde úplně někdo jiný :). Zasloužené 4 hvězdy. ()

Sdoom

Celkem příjemná, ale nikterak nápaditá komedie. Možná kdyby se tvůrci zaměřili více na děj a na emoce místo snahy o komické situace, mohlo to dopadnout lépe. Potenciál a herecký materiál na to určitě byl. Takhle jen průměr. (SD, orig.) ()

Jaccobos

Celé se mi to moc líbilo. Od smrtelného zakviknutí toho škaredého psa, až po uklizení dvou žlutých ekologů ;) Humor jako pohonná hmota do života... ()

Teg

Musim rict ze me Rowan Atkinson dost prekvapil a nebyt toho rozporuplnych pocitu tak tomu dam vic. Film na me celou dobu pusobil jako mila rodina komedie a cerny pasaze s mrtvolama mi tam nezapadly, ackoliv jsem se doopravdy zasmal. ()

cab

Satiricky anglicky humor a herecke obsazeni davaji filmu naboj, ale obycejny pribeh o napraveni problemu jedne rodinky prostrednictvim uklizecky, radkyne a kucharky Grace, jenz pouziva radikalni a brutalni reseni kdykoli, se nekdo odvazi narusit jeji plany o navratu harmonie a pohody do rad svych zamestnavatelu, srazi film do obycejnych vod stribrneho platna. 65% ()

joshula

Mistr Bean trochu jinak. Ale všichni kdo jsou fanoušky, tak ocení pohled toho známého anglického komika ve filmu. Nerozesměje tolik, jak by se čekalo, ale rozhodně nezklame. Jde o takřka pohádkový příběh pro dospělé. ()

eagle-eye

Od filmu jsem příliš moc nečekal, už jen z toho důvodu, že to bude další nepovedená taškařice a chabý pokus o civilní roli Rowana Atkinsona. Nicméně Atkinson zde hrál jednak významné spíše druhé housle, po pěti minutách mi vůbec nepřišlo, že sleduju nějakého Mr.Beana a vydrželo mi to až do konce. Čili Atkinson zde jako herec uspěl na výbornou. Film však celkově disponoval vyrovnanými hereckými výkony, výborná Scott-Thomasová, Smithová a překvapivě i Swayze. Když k tomu připočtu decentní černý humor a krásnou dceru pana vikáře, vychází mi to na solidní čtyři hvězdy. ()

Castorr

Myslel jsem, že když v tom hraje Rowan Atkinson bude to ulítlá komedie ve stylu Jonny English. Nakonec se z toho vyklubala černá komedie o vraždící uklizečce. ()

dopita

Docela povedená černá komedie. Do nadprůměru ji vytáhla skvělá atmosféra anglické vesničky, a famózní herci. Rowanovi Atkinsonovi jsem bez problémů uvěřil že je kněz a ne Mr. Bean, při fotbalovém zápase byl k sežrání. Maggie Smithová byla tradičně na vysoké úrovni, ale hlavně mi vyrazila dech Kristin Scott Thomasová! Jenže malebnost anglického venkova a k tomu ty vraždy mě nějak nešlo dohromady. Trochu se to tlouklo. A závěr, že jaká matka, taková dcera mě zklamal. Ale nebyla to zas taková vada na kráse, celkově to bylo fajn. ()

noby

Příjemná britská komedie bohužel průměrné úrovně. Z námětu se určitě dalo vytěžit víc, na druhou stranu po přečtení obsahu jsem měl očekávání spíše nižší. A co rozhodně stojí za zmínku, jsou herecké výkony ve všech hlavních rolích (ti první čtyři). Znovu si to nepustíte, ale jedenkrát je to fajn. ()

Bohemák

Anglický humor se mi prostě neokouká. Film je originální, mrazivý. Herci jsou ve svých nesmyslných úlohách velmi přirození. ()